• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Относно "никнейма"

Започната от nikolay0876, 01.04.2010 01:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolay0876

А бе хора защо ползвате някакви безумни имена??? Вашите родители не са ли Ви дали такива? Срам ли ви е? Страх? Или какво? Нека да се знаем, щото този форум заприличва на чат в скайпа и на всякакви нему подобни форми на общуване където не знаеш с кой общуваш.

Peakone

Цитат на: nikolay0876 - 01.04.2010 01:04
А бе хора защо ползвате някакви безумни имена??? Вашите родители не са ли Ви дали такива? Срам ли ви е? Страх? Или какво? Нека да се знаем, щото този форум заприличва на чат в скайпа и на всякакви нему подобни форми на общуване където не знаеш с кой общуваш.

По-добре ли ще ти е с 50 Димитровци и 200 Ивановци? Дали ще знаеш някой под никнейм "Алабала" или "Станислав" има ли някаква разлика при положение, че не се познаваш лично с този човек? Що за безумен въпрос задаваш?

nikolay0876

Нищо лично. Прекръсти се. По твойта логика. В България са доста повече от 50 Димитровци  и 200 Ивановци... но всеки си има някаква фамилия.Въпроса не е безуУмен. Принципен е. Няма значение че не познавам никой, по този начин няма и да познавам. И това че не се познаваме не Ви дава право да квалифицирате въпроса ми.  Но простено да Ви е. Все пак Сте само на 20...

vasso

Отдавна мислех да направя тема, в която всеки да каже защо си е избрал такова име. Ще е доста интересно- срещат се обикновено от най-обикновени имена с фамилия, до нещо написано без да се гледа ей така на клавиатурата. Мен ми викат така и затова ми е такъв никът.
Относно превръщането на форума в детска ясла ( тип скапани тъпи сайтове за запознанства, където масата от хората нямат и навършени 12 години, но вече се хвалят с какво ли не)- и аз го забелязвам- не ме радва. Особено се набиват на очи емотиконите, използвани в промишлени количества, както и безумни идиотски чуждици, които тъпите парчета много обичат да ползват- френд, ит.н.

Peakone

Цитат на: nikolay0876 - 01.04.2010 02:16
Нищо лично. Прекръсти се. По твойта логика. В България са доста повече от 50 Димитровци  и 200 Ивановци... но всеки си има някаква фамилия.Въпроса не е безуУмен. Принципен е. Няма значение че не познавам никой, по този начин няма и да познавам. И това че не се познаваме не Ви дава право да квалифицирате въпроса ми.

Има много повече Димитровци и Ивановци, но когато ги познаваш в действителност хората знаеш кой кой е, нали? Ако тук например аз се кръстя Иван1832, другия Иван4389 и т.н. не мисля, че по-лесно ще ги запомниш и различаваш от колкото ако имат някакви псевдоними, даже напротив... а когато се познаваш с хората в действителност изобщо няма да те интресува кой с какво име се е регистрирал. Аз лично хората по форумите не ги запомням по псевдонимите им, а по аватари и подписи първоначално.

Моя "никнейм" всъщност е Tagg - артистичен псевдоним на хората занимаващи се с графити, от тогава ми остана това име и имам приятели, които така ми викат ;)

vasso

Обикновено първото впечатление е картинката на аватара, после името и накрая се запомнят реалните имена. Ако всеки се регистрира с име И ФАМИЛИЯ ще е по-лесно за някои хора. За мен е добре, както е при нас, да има тема с истинските имена и снимки. Лесно ми е да запомням никове, но определено има и такива, които просто са нереални- някаква комбинация от цифри и букви, която няма логично обяснение. :-)

_777_

Колега Николай,ето тема която най вероятно си пропуснал и в която всеки който желае може да се представи,разбира се по собствено желание. ;-)
http://aquariumbg.com/forum/lafche/1063108310771085108610741077-10851072-109210861088109110841072-10891085108010841/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Raven

Преди време имаше една интересна тема в която всеки обясняваше какво означава никът му и как си го е избрал.
Не мога да я намеря обаче, това с никовете е много интересно.
Никът отразява собственото виждане на човека за себе  си и за света около него.
Примерно в историческият форум всеки участник има ник с име на велик военачалник, стратег или военен политик.
Фон Даниц, Майнщайн, фон Фитц......
По никът там веднага можеш да разпознаеш историческата и принципната ориентация на човека и неговите политически виждания.

Аватарът играе същата роля, по тези две неща разбираш нагласите и интересите на съответният човек.
Защото като се кръстиш с ник Линдеман или Роко Сифреди - това може да подскаже доста неща за теб, а Petar означава просто "камък" на староеврейски.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

botan

Цитат на: nikolay0876 - 01.04.2010 01:04
А бе хора защо ползвате някакви безумни имена??? Вашите родители не са ли Ви дали такива? Срам ли ви е? Страх? Или какво?
Цитат на: nikolay0876 - 01.04.2010 02:16
В България са доста повече от 50 Димитровци  и 200 Ивановци... но всеки си има някаква фамилия.

ник: nikolay0876

Дали си противоречиш, или на мен така ми се струва?! *mislia*

NO CARRIER

Никовете водят началото си от UNIX-ите. В началото е имало ограничение от 8 символа за име. После ограничението отпада, като в някои системи са допускани само подчертавки и тиренца вместо интервали. Лека полека програмите за комуникация започват да се отделят от операционната система и да ползват собствена база данни за потребителите. (ограничението за e-mail все още е валидно) Но с традициите трудно се скъсва. Освен това, по-оригинално е ако никът ти е уникален и звучащ яко вместо обикновеното - Георги Петров, нали? А ако си от години в мрежата и вече те знаят така, малко кофти е да си смениш идентификацията. Освен това има хора с ниско самочувствие и предпочитат да останат полуанонимни, без да разкриват истинската си самоличност. Това е добър начин. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

}|{opukc

Цитат на: Raven - 01.04.2010 09:20
Преди време имаше една интересна тема в която всеки обясняваше какво означава никът му и как си го е избрал.

http://aquariumbg.com/forum/lafche/kakvo-oznachava-nik-a-vi/msg127610/#msg127610

Цитат на: botan - 01.04.2010 10:18
ник: nikolay0876
Дали си противоречиш, или на мен така ми се струва?! *mislia*
Няма нищо странно в това, цял мобилен оператор има човека зад гърба си - та чак до 9-то коляно.

miTko

Тъй де, Димитровци много, ама miTko само един.  :-P 8-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

stenli

Помежду другото си нямам идея защо се спрях на този никнейм. От доста години по форуми и чатове си ползвам "истинският" :-D...тук съм под кодов ник.

}|{opukc

Цитат на: stenli - 01.04.2010 15:36
Помежду другото си нямам идея защо се спрях на този никнейм. От доста години по форуми и чатове си ползвам "истинският" :-D...тук съм под кодов ник.

Никога не съм имал постоянно име в мрежата. Ползвал съм много имена и много никове. Преди около 10г, когато, така да се каже бях запален по нет игрите, една нощ в един компютърен клуб/тогава не бахя разпространени много домашните машини/ един "геймър" каза така - "А, ето ги и Жориксчето"....и така.., така се роди Жориск.

nikolay0876

За съжаление нямам мобилен оператор зад гърба си. Просто съм Николай роден август(08) 1976 год. (76)

Similar topics (5)

11879

Публикации: 5
Прегледи: 2970

7720

Публикации: 25
Прегледи: 8606

38823

Публикации: 7
Прегледи: 3408

12542

Публикации: 20
Прегледи: 6342

9890

Публикации: 97
Прегледи: 34917