• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Още едно приложение на бутилките с СО2

Започната от Flober, 03.09.2007 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Flober

Случайно попаднах на това

Мисля че може да е полезно след последните градушки.

jommy

има едни системи на тетра с подобна бутилчица, у нас никой не ги е внесал Tetra co2 optimat се казва системката бутилка и реактор само.

puhcho

Нещо не схванах.
Каква беше целта?Полиране на колата? *mislia* *mislia* *mislia*

Flober

Ооооо puhcho доре дошъл, нещо скоро не си писал тук. :-) Не,целта е изправяне на леки вдлъбнатини(без остри ръбове) по купето, без да се уврежда боята.

Emil

Просто от любопитство пробвах, на една вдлъбнатина от градушката миналата седмица. Вдлъбнатината беше, да беше, до шибидаха. Не личи, а след пребоядисването на тавана съвсем няма да личи ( имах малко напукана боя, да ги ... италианците, кат' сложили шибидах да сметнат, че ние ги караме по 15-тина години тия коли :-D )

lz3cv

А откъде може да се намери такъв спрей с СО2? Все пак не ми се иска да пренасям голямата бутилка:)

Flober

Ето че стигнахме и до същността на въпроса-някой виждал ли е такива в БГ ? И ако няма не може ли да се закупят по нета отвън ?

NO CARRIER

Използват се в радиоелектронната техника за охлаждане. Вижте из Конрад или подобни магазини.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

N.Nobs

Същия ефект може да се получи с които и да е втечнен газ.Например флакон с газ за запалки или кислород (продават такива по бензиностанциите за помпане на гуми).
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

lz3cv

Да де, трябва да се получи рязко охлаждане и то до доста ниски температури. С какъв газ - "няма смисъл" :)

Similar topics (5)

34327

Започната от qvo


Публикации: 5
Прегледи: 2749

17669

Публикации: 0
Прегледи: 1638

25221

Публикации: 11
Прегледи: 5873

1410

Публикации: 2
Прегледи: 2507