• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Някой има ли опит със създаване на зоомагазин.

Започната от vesko29, 17.06.2011 20:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vesko29

Здравейте. Има ли някой опит със създаване на зоомагазин? Интересува ме как стоят нещата със зареждане на храни и аксесоари. Има ли обособени складове в които могат да се намерят повечето неща на едно място. Също ме интересува откъде да се зареждам с рибки. Подуенския пазар ли е мястото. Защото там не винаги има голям избор, дори и за живородки. А също така има ли по специални изисквания за откриване на такъв магазин?

Асен Евгениев

Цитат на: vesko29 - 17.06.2011 20:59
Има ли някой опит със създаване на зоомагазин?
Всички от раздел спонсори. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stilista

Интерестна тема  *ROFL*
Да искаш да правиш конкуренция и някой в бранша да те открехне :duvar:
звучи доста смешно и научнофантастично поне за нашата държава  *bg* че и отвъд може би!
Човек се ражда търговец ,демек да му е в кръвта ,а не да е учил мениджмънт.
Аз лично съм в сферата на услугите и не бих си издал тънкостите в занаята  :-P
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

изгубеният рай

Извинявай колега ама наистина ме разсмя :-D :-D :-D :-D :-D :-D
END!!!

Paskalev

Цитат на: stilista - 17.06.2011 22:00
Интерестна тема  *ROFL*
Да искаш да правиш конкуренция и някой в бранша да те открехне :duvar:
звучи доста смешно и научнофантастично поне за нашата държава  *bg* че и отвъд може би!
Човек се ражда търговец ,демек да му е в кръвта ,а не да е учил мениджмънт.
Аз лично съм в сферата на услугите и не бих си издал тънкостите в занаята  :-P
това говори единствено зле за теб колега нали за това е форум за да се пита ................
а и колегата не иска да го учат как да си продава рибките а от къде да си ги набавя
(rock)

vesko29

Верно е това за Българските форуми. Защо някои си мислите ,че като сте продали една рибка или нещо друго вече сте мега разбирачи и знаете "как стават работите".Някои не, четат питах за склад на едро а не дали някой ще ме 'ОТКРЕХНЕ'

MeTogu

Петьо Бъргас - 0888806319
Росен Русе - 0887310332
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dok70

Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Асен Евгениев

Нали търсиш хелери, молинези и плати, едри, на чифтове. Отказа ли се от развъждането?
Подуенския пазар е добър вариант, там има доста развъдчици. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vesko29

А също има и много болести. А за хелери и плати не съм очарован от видяното.Естествено че има и добри рибоци но те са рядкост като тези на един човечец с огромни и много красиви хелери .

BOJO

На пазара има много хора, които са производители на много хубави рибки. Отделно от това има хора които внасят качествени рибки. Като се завъртиш 2-3 пъти и ти ще ги научиш. Естесвено има и предлагане на некачествени и болни рибки , но затова си ти . Създай си контакт с хората и ще се научиш.
..........
Гледам за цихлиди не питаш  :-) Защо ?

колешански

Щом си решил действай.Чети търси и тн.Аз,в моя занаят почнах от 0 и постепенно заработих с вносители,е не ми стигна куража и аз да съм вносител,но това е друга бира :-D.Иначе и аз бях като теб,отникаде нищо като информация.Ако си мераклия давай смело НАПРЕД :-)

stilista

Цитат на: Paskalev - 17.06.2011 22:30
това говори единствено зле за теб колега нали за това е форум за да се пита ................
а и колегата не иска да го учат как да си продава рибките а от къде да си ги набавя
Съжалявам че така набързо си изгради мнение за мен без да ме познаваш  :duvar: ,но тук не става въпрос за даване на съвети за гледане на аквариум,риби и растения(винаги съм се старал да съм полезен на форума),а за акъл как да си набавя евтини цени за рибите и да върти търговия!!!
Както писах по горе аз не ставам за търговия за това и се занимавам в друга сфера(занаятчия съм)
..........Много е тъпо без да си мръднеш пръста да искаш готова синтезирана информация как да си направиш магазинче .
Жалко е че само аз май имам доблестта да кажа нещата в очите :'(
За да разберете че всичко това го казвам без лоши чувства  ти давам телефона на едно момче от русе което развъжда риби и продава на магазините
...0878/978 898
   0896/978 898 Веско
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Benzacillin

Цитат на: vesko29 - 17.06.2011 22:40
Верно е това за Българските форуми. Защо някои си мислите ,че като сте продали една рибка или нещо друго вече сте мега разбирачи и знаете "как стават работите".Някои не, четат питах за склад на едро а не дали някой ще ме 'ОТКРЕХНЕ'

Много обичам така - дайте ми готово сдъвкано инфо за да правя пари, а ако не ми дадете, ще се скарам  *ROFL*
Проучването за стоки, доставчици, материална база, законова база е основна част от създаването на бизнес и коства или собствени усилия или заплащане.
Няма как да настояваш информацията да ти се даде със заяждане. Можеш само да помолиш и да благодариш дори когато ти откажат инфо...

Similar topics (5)

24542

Започната от zlatna_ribka


Публикации: 4
Прегледи: 2249

18972

Започната от amonra22


Публикации: 12
Прегледи: 3525

48715

Публикации: 11
Прегледи: 3495

12006

Публикации: 8
Прегледи: 4174