• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов във Форума и няколко СТАРТОВИ въпроса

Започната от mladen99, 10.02.2011 14:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mladen99

Здравеите, съвсем нов съм във Форума и ето идват първите въпроси. Изчетих доста от мятерията, но си има много тънкости.
Сглобих си 1-ят 100литров аквариум (като малък имах 15л. които е активен от месец, с малко гупи и хелери които мои приятел ми даде)
Та въпросите са за 100л. аквариум с които смятам да се позанимавам малко по осърдно.
Вече го подредих грунд от малки камъни, малко изкуствени растения и още по малко естествени, но за в бъдеще смятам да овелича естествените, сложил съм и една глинена амфора, и няколко речни камъка, и още един по голям които взех от един строеж. В наи скорио време ще кача и някоя снимка.
Напълних го както следва, включих всички уреди, и пуснах 3-4 гупи и е малук хелер.

Въпросите ми са по скоро за Азотния цикъл, сега трябва да чакам около 2 седмици, а какво трябва да правя през това време само да чакам? Трябва ли да сменям част от водата на 2-3 дни? Какво точно трябва да се случи?

Сложих малко вода от стария аквариум ( вкоито би трябвало да има вече такъв цикъл) и изцедих гъбата, дори направо я поизплакнах.

Главоно това ме притеснява да се завърши правилно, Азотния цикъл. След което също не ми е много ясно, колко често трябва да се сменя вода за да е чиста, трябва ли да се слагат допълнителни добавки към водатя?
Когато пусках рибите в малкия аквариум, момчето което ми ги даде ми даде и едо... като едра сол, ама синя и сложих една лъжица. Трябва ли да слагам някакви такива неща и кога? Понеже никаде във форума не прочетох подбно нещо?

Ще се радвам след време да имам един красив Аквариум, че и да станат повече :-)

Намерих малко време и направих снимки:






mejdupraznika

1.Смяна на вода : http://aquariumbg.com/statii.php?statia=12
2. Стартиране на сладководен аквариум : http://aquariumbg.com/statii.php?statia=98 /Прочети цялата статия отговорите ги има и в  двата линка.

ПС: Аз те съветвам да не слагаш никакви добавки във водата за стартиране на цикъла . Всичко ще си дойде на мястото. А и в главната страница на сайта има СТАТИИ/Често задавани въпроси ;)

Similar topics (5)

32942

Започната от ata_nas


Публикации: 2
Прегледи: 2472

22488

Публикации: 52
Прегледи: 18511

28777

Публикации: 2
Прегледи: 2953

19830

Публикации: 5
Прегледи: 5628