• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нитрати в чешмяната вода!!!! :(

Започната от 6aro, 05.03.2006 00:35

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

6aro

Днес следобяд си направих тест на аквариума и ми показа малко завишениеот последния път,
което ме накара да направя регенирация на смолата, която си взех. След това реших да
проверя какво точно ми качва тези нитрати и реших да проверя дали случайно няма
наличие на такива в белия камък, който съм сложил. Сложих го в един малък аквариум
и след няколко часа реших да направя тест и за моя голяма изненада теста показа 10мг/л,
но много ме съмнявяше, че е от него и затова тествах и водата от чешмата, която даде
същите показатели 10мг/л. Е как може така. Това е вода за битови нужди се пак :!:  може ли такова нещо.
Поне знам от къде имам толкова нитрати в малкия аквариум 135л аквариум. 10х135=1350, което е 13.5гр
нитрати в аквариума ми само от водата, а има недоядена храна понягога и др. отпадъчни вещества.
Нищо чудн, че теста преди да почна със смолата ми даваше 50мг/л при 2/18 аквариумна/дестилирана вода.
Но най ме учуди това, че във водата от чешмата има нитрати. Добре, че не се пие и не се готви с нея.
Само за миене и къпане се ползва.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Raven

късметлии сте вие,а при нас са нула и трябва да ръгам калиев нитрат допълнително :(
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Ilianidis

Айде айде,вече не мерят нитратите по зеленчуците на пазара,щото доказаха,че не само не вредят,ами са и антиканцерогенни:)Ама да ги има в чешмяната вода си води до съмнението,че го сондират от някое блато:)
Базикам се не се стряскайте.Ама току прочете някой от по-нагоре и стане В и К проблем:)

Longanlon

В моята чешмяна вода пък има малко фосфати...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

6aro

Направими впечатление това, защото миналата година когато си взех големия аквариума
пак мерих за нитрати и тогава нямаше, а сега има.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

BLKnight

Като се замисля колко фосфати се изпикават и колко нитрати се ****, я минете на минерална вода поне за пиене...

jkk

Да бе, с това високо РН на минералната, кой знае какво им става на клетките.....
350 л Малави, 120 л растителен

jelo

Със сигурност се делят, а след това???

Pac

Като става дума за качествата на водата от водопровода, някой знае ли какви са показателите на Врачанската вода?
Между другото аз съм писал местожителство София щото тука уча, но иначе съм от Враца и аквариума ми е там. През повечето време майка ми се грижи за рибоците.

jelo

С тия варовикови скали май не е много мека

Живко

пролетно време водите се освинват.
по-претенциозните рибки винаги се развъждат трудно пролетно време.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

54317

Публикации: 5
Прегледи: 3311

19198

Публикации: 1
Прегледи: 2414

56115

Започната от elmovani


Публикации: 1
Прегледи: 2353

36981

Публикации: 8
Прегледи: 6463

15104

Публикации: 6
Прегледи: 7650