• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 13:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Най-гадния скайп вирус ми налетя, и с много зор се изпари

Започната от Joromladiqakvarist, 22.12.2009 10:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joromladiqakvarist

За тези които не им се чете: Вирусът се качва и записва твои реплики в скайп известно време... след това се логва в скайпа и разпраща твоите реплики заедно с линк , който съдържа името на  жертвата, IP, държавата на жертвата.... коато се цъкне на този линк, дори и да не се отвори файла, каца вируса на компютъра и ти ставаш разпространител... най-доло на поста пише с коя програмка се оттървах...

Нямам антивирусни програми иснталирани, защото играя тежки игри и се усеща когато нещо сканира, и ти си правиш кефа.

По принцип се пазя къде цъкам и кво качвам на компютъра, но този път ме надхитриха...

Миналия ден един верен приятел ми пише несвързани работи ( негови думи, със сигурност, обаче не адресирани към мен и не подредени по смисъл ) Изрежда няколко реда, питам го "Друсан ли си?" и той ми пуска един линк: (ip)/Bulgaria/moetoskypeime/(някакви числа) ... аз от любопитство цъкам на линка, и тръгна да ми сваля някакъв файл... "moetoskaipime.scr" (screensaver) ... усетих че нещо намирисва и не отворих файла, а му дадах десен бутон,свойства да видя дали пише поне кой го е създал.. и тогава пуф прозореца със свойствата изчезва... викам си не ми се занимава с тва и го трия s shift+delete "така нищо не отива в Кошчето, а се изпарява"

10 минути по-късно започват аномалийте, забива ми всичко за 3 секунди... усещам че става нещо, давам ctrl+alt+delete - > процеси (task manager или диспечър на задачите - прозорец в който виждаш какво е стартирано - работещи фаилове на операционната система + програмки включени от теб) - и вибдам 2 непознати госта - jasfjjkfsakjwehka.exe и още нещо подобно...
Изклучвам ги, нови се появяват с нови имена... проследявам ги, не ги намирам, търся в системни файлове, не ги намирам а пише че са там, търся в скрити файлове, пак не ги намирам... Ядосвам се и влизам в regedit (Start --> Run и пишем regedit/ имах проблеми, не ме пусна, но го надхитрих/) и понеже не е хубаво да пипам там квото и да е, просто пиша името на това което виждам в момента (разбъркани букви) в търсачката и трия всичко свързано с него... пак нищо, влизам в msconfig ( конфигурира стартовите програмки с включването на Уйндоуса, и други работи) - имаше 3 файла от тези с разбърканите букви, изтрих старта на фаиловете, (напразно защото вднага се създадоха други)...

Писна ми, влизам да инсталирам антивирусната, която винаги ме чака на другия диск... веднага я засече и я изтри още преди да я цъкна... пускам мозилата, пиша "skype virus changing name" и преди да си довърша фазата, пуф изклучва мозилата  :-| (всички думи свързани с антивирусни програми се засичаха - spyware, antivirus, adware, malware, и тн.)

Време за драстични мерки (в safe mode на Уиндоуса не може да се инсталират нови програми (повечето) и прекарах доста време с опити там... )

Изтрих и всички фаилове, които търсачката намери ( системни, скрити, важни,) създадени след часът на кацането на вируса и пак нищо!

Викам си добре че имам инсталирано ХР на другия хард диск, влезнах в него, и 15 минути по-късно вирусчето ми кацна и там  =-O  :duvar: , ритнах кутията, псувах исвестно време и тръгнах на училище с мисълта, че няма да спа тази вечер а ще преинсталирам...

Пребирам се и правя един последен отчаян опит в ХР ( поцеси - End procces tree - на Windows7 не се получи) и стана  *YAHOO* но за кратко... цъкаш някъде и пак се пуска  *STOP* това стигаше да пусна антивирусната NOD32 (една от фаворитите ми) да сканира... след няколко часа и след 550 000 файла, намери 99 прониквания (не се и очудих защото тази гадина се мести и прави копия винаги когато я трия) но за жалост  *NO* не се получи, намери само малки раобти, не намери тази гад!

*HELP* време беше да питам едни приятели от международен форум, и буквално за 1 час намерихме решението...

Програмката се казва Malwarebytes http://www.malwarebytes.org/   - сканира за 3 часа целият комютър, показа ти работите които правят бели и ти си избираш дали да ги ликвидираш... изтрих ги и нямам проблеми сега, дори и да нямате вирус, свалете си я и сканирайте за всеки случаи.

от 1 ден съм чист и нямам проблеми, ако се появи нещо пак ще ви споделя


Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

jojo

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

stenli

Вчера започнаха да валят съобщения по скайпа, от познат човек, дори акварист, с който сме си писали веднъж, дваж. И пак така несвързани съобщения, придружени с линкове, единият от които искаше истналация при отварянето му. Не му дадох възможност да се инсталира. Засега не забелязвам някакъв проблем.

Joromladiqakvarist

Цитат на: jojo - 22.12.2009 10:44
Я кажи кои са тези тежки игри, ако може?

Stalker: Shadow Of Chernobyl, Clear Sky, Call Of Pripyat; FEAR2, Call Of Duty 4-5-6, Mirrors edge, Far Cry 2 , Cryostasis, Crysis, Crysis Warhead, Left4Dead2 - ако ти трябва помощ, пиши

Цитат на: stenli - 22.12.2009 10:47
Вчера започнаха да валят съобщения по скайпа, от познат човек, дори акварист, с който сме си писали веднъж, дваж. И пак така несвързани съобщения, придружени с линкове, единият от които искаше истналация при отварянето му. Не му дадох възможност да се инсталира. Засега не забелязвам някакъв проблем.

Май си се оттървал, но си я свали програмката да я имаш И ПРЕИМЕНУВАЙ ИНСТАЛАЦИЯТА на любимото си уйски или нещо несвързано с анти вирусна програма  :-D
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

tishovsx

Превенцията е най-сигурната защита, от мен да го знаете  ;-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Миряна

Същата история бях и аз, но ти не знаеш че, ако имаше инсталирана антивирусна  и тя щеше да блокира, каквато и да е тя.

Половината от абонатите ми ме блокираха, а мой познат праща снимки (вирус) и естестевено го блокирах..... май още не се е излекувал!
'
На мен ми инсталираха "Аваст" и се оправи машината.

Лошото на вируса е, че даже да си офлайн хората те виждат онлайн и пращаш линкове  с текстове!

Единственото, което може да направиш преди да изчистиш компа, е да информираш абонатите си!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

Joromladiqakvarist

Цитат на: ^^Мирянка - Мърморянка^^ - 22.12.2009 11:10

Единственото, което може да направиш преди да изчистиш компа, е да информираш абонатите си!

Аз стоях през цялото време с ник Joro'Infected и настроение на скайпа: "ако ви пускам някакви линкове и говоря несвързани работи, не цъкайте (не съм пиян)"  :-D
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

ogyy

 Joromladiqakvarist - но големият хакер!    :-D
*THUMBS UP* за своевременното инфо.
Ааа, и вземи се прегледай да не си го пипнал и ти, че ме караш да цъкам по някви линкове... *ROFL*

Danyel

Браво на всички, минахте по леко от мене. При мен в началото протече като при Joromladiqakvarist, но освен всичките описани симптоми не ми се включваше и скайпа пише:невалидна парола или скайп име. Та решението при мен беше от най-лошите след като засичаше всички антивируснаи програми дори и сайтовете им реших, че ще се оправя с един як ФОРМАТ на всичко даже и флашката беше заразена. И сега няма проблеми, но пък докато се усетя, че и флашката е АУТ преинсталирах и форматирах3 пъти :-D  зор голям. Добре че важните за мен работи ми седят на дискове.

Бих казал на всички:  ПАЗЕТЕ СЕ и ползвайте редовно "противозачатъчни" за да не боли глава  :duvar:.


"Превенцията е най-сигурната защита, от мен да го знаете" както пише tishovsx. 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FFord%2Fm9273.gif&hash=bdce7463b1b94eb26ae78d448fe0ca908391344b

Лора

Да и аз щях да се заразя, може и да съм била заразена....

При мен всичко започна с линк от колега акварист с моето скайп име. Реших да отворя линка, след като видях обаче колко несвързано ми говори, че си и отговаря  :-D и как ми предлага да се разширявам на неговия таван... Позамислих се дали да цъкна на инсталационния файл. Е, в крайна сметка женското любопитство надделя. Обаче... Спрях сайпа и започнах да инсталирам. Авирата се срина и си рекох КРАЙ започна се. Инсталирах Авирата на ново и започнах да сканирам. След като хвана 50+ буби, пуснах скайп в очакване да започна да пращам личната си кореспонденция на абонатите си. За щастие не се случи. После реших и аз да инсталирам Аваст. Деинсталирах Авирата и започнах сканиране. Улови всички натрапници и докато се усетя забелязах, че и някои генератори на кодове са ми заминали... :-D

Важното е, че не можах да се заразя качествено. Сигурно щях да форматирам и да започна преинсталация на ОС. Не се стигна до там, ама и диска не беше у мен.  *CRAZY*

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Пък при мен друго стана. Майка ми като общински служител има скайповете на много нейни колежки от общината. Един ден ми звъни и ми казва: "Деяне, пусни ми скайпа, да ти изпрати леля ти Мария еди какво си", пускам скайпа - всичко точно. Оставих го и изхвръкнах. Прибирам се след два часа - вируса без инсталация ме е напъплил и е разпратил кореспонденция. Вечерта разбрах че цялата система на общината е срината!  *ROFL*  

wwladoo

Значи всички сме си патили тия 2 дни----при мен се получи на скаип---почвам да получавам целия разговор на скаип на колежката градска Мърморянка с нейна приятелка---дословно!!!И аз в първият момент се вързах и и писах --помислих че ме е включила в някаква дискусия!!И ужас --един колега 12ч се мъчи с вируса да ми го оправи компа и преинсталации на уиндолса и т. н.Всички сме били атакувани тия дни!Не ми е останало време да прегледам какви ми са пораженията на информацията!!! ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

vasso

При мен се случи доста отдавна, но нямаше последици.

NO CARRIER

Цитат на: Деян - 23.12.2009 01:04
Пък при мен друго стана. Майка ми като общински служител има скайповете на много нейни колежки от общината. Един ден ми звъни и ми казва: "Деяне, пусни ми скайпа, да ти изпрати леля ти Мария еди какво си", пускам скайпа - всичко точно. Оставих го и изхвръкнах. Прибирам се след два часа - вируса без инсталация ме е напъплил и е разпратил кореспонденция. Вечерта разбрах че цялата система на общината е срината!  *ROFL*  

Все пак някой е цъкнал. Аз даже ги свалях файловете, за да ги разгледам, но нищо лошо не се случи. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

barabata

Никой до сега не се е похвалил с развод по случай произволно изпратени логове на грешните хора   *ROFL* ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

19029

Публикации: 5
Прегледи: 3325

4632

Публикации: 27
Прегледи: 7869

27225

Публикации: 3
Прегледи: 2473

39381

Публикации: 2
Прегледи: 2229