• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 19:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Могат ли да оцелеят ампулариите в тази ситуация!!!!

Започната от wwladoo, 13.11.2009 23:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Здравейте колеги!!!!Извинявам се предварително,че може да прозвучи глупаво запитването за някои колеги,но за други може и да се окаже поучително(особенно за начинаещите)!Ама понеже,не разбирам от акваристика и по специално от живота на аквариумните обитатели---реших да чуя вашето мнение!!!!Обяснявам ситуациата---над 60 ампуларии--с размер 5мм и десетина с размер 1см--поставени във шишенце от мин. вода--0.5л,пълно догоре до капачката с вода--като най-много 1 мм да  има до нея,гърлото е с диаметър 2.5см---и е залепена капачката отвън, плътно с тиксо!!!Пътуване --16 часа!!!Та въпроса ми е могат ли да оцелеят и ако да защо и ако не каква е причината за смърта им!!!Няма да казвам моето мнение сега,ще го кажа накрая( след вашите отговори)--просто да не им влияя!!!! ;-) :-)Благодаря ви предварително за отговорите!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

15тина мелании затворени херметично в 50-тина милилитра шишенце от лекарство оцеляха почти седмица.
За ампулариите не знам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Caxapa

Лятото като си идвах в отпуска пренесох доста ампуларии в едхо пласмасово бурканче но не бях го напълнил чак толкова. Все пак бях оставил 1/3 въздух. Даже на няколко пъти им отварях капака на бурканчето. Наблюдавал съм Ампулариите и съм забелязал, че часове наред не се подава да си "напомпи" пресен въздух.Но колко дълго издържа нямам идея. Освен това Ампуларията няма хриле.
Владо! Дай този линк на колегата който спори с теб.
http://www.zoomania.org/Ribi/Drugi/AMPULARIQ.html

sliven

Не могат да оцелеят,биха се издавили(задушили)Ако е било топло(около им)навярно са замирисали на (развалени рапани)16ч.е достойно време,ако не е била пълна бутилката=имат шанс!  :coffee:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

wwladoo

Колегите са прави--ампулариите не оцеляха,две са причините--тясно гърло на бутилката--а ампулариите много!!!На определено време излизат да си взимат въздух,а той го няма водата е догоре!!!Колегата Сливен е прав ---всички издавени пристигнаха!!!Извода е не правете така!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

37092

Започната от TiL


Публикации: 6
Прегледи: 2833

24601

Започната от filio


Публикации: 299
Прегледи: 114325

42086

Публикации: 1
Прегледи: 1460

28466

Публикации: 9
Прегледи: 4185

6344

Публикации: 15
Прегледи: 8553