• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малък кръгъл аквариум със златна рибка или Бета?

Започната от RawrrFearMe, 07.03.2015 17:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RawrrFearMe

Здравейте.
Първо, извинете, ако съм сгрешил раздела, което най-вероятно е така.
Утре е празник за нежният пол, а от преди години помня, че приятелката ми беше споменала, че от дете й е мечта да си има малко, кръгло аквариумче със златна рибка, затова искам да я изненадам.
Моля, помогнете ми със следната информация:
-Магазин, от който да го закупя нужните неща. (Адрес. Ниски цени. Качество. От София съм, в Надежда 6 живея)
-Как да преценя точно каква златна рибка да купя?
-Малък, кръгъл аквариум ще бъде ли достатъчен за тази малка златна рибка или ще я мъчи, Ако ДА - Алтернативи?
-Каква храна трябва да й взема?
-Трябва ли да добавя нещо във водата, за да не я мъча/да не се разболее/да не умре?
-Общо взето, приблизителна цена за всичко, което ще трябва да купя?
-С подробности, как да се грижим за нея, какви условия са й нужни? Температура, Светлина, Почистване, Тишина ако ще и т.н.

Благодаря ви предварително!

Caxapa

Като модератор на този форум ти отговарям веднага. Една златна рибкацизисква поне 35 литра вода. Нагреватели може и да не трябват. Филтрацията трябва да е на ниво, че тези риби цапат много. Ето ти тема http://aquariumbg.com/forum/zlatni-ribki/zlatni-ribki/ в която са написани условията за отглеждане на тези рибки. Идеята не е много добра според мен за рибката. Съжалявам, че попарвам така ентусиазма ти но нека бъдем оптимисти.  Освен ако не се решиш да предложиш  условия и на рибката за да се чуства добре. Така усмивките ще са повече.

RawrrFearMe

Wwoooooooooooooow.... 35 литра вода?
Да не си пропуснал точка между цифрите бе човек? Как толкова много? Аз няма да гледам акула... :(
Добре, чета за тази другата рибка, Бета.. Нея в някакъв малък и кръгъл аквариум мога ли да е я гледам без проблем?

п.с. И нее, няма проблем, че ми убиваш ентусиазъма. По-добре, отколкото аз да убия рибка..
Тука съм точно за това, да разбера дали ще стане това искам и дали ще нараня рибката така..

Ухх, много исках да е кръгъл.. Ако мога тази Бета да гледам в кръгъл, без да я мъча, кажете моля.

А за оферти като тази какво ви е мнението?
http://olx.bg/nay-evtinite-akvariumi-v-sofiya-i-stranata-12lv-24litrov-i70005076

Caxapa

Дал съм ти препратка -линк в който пише за златните рибки в общ план какво се изисква. За бетите също има и там ще се постараеш сам да намериш и прочетеш.  И ако бе прочел препратката нямаше да се учудваш и да питаш дали съм сбъркал с литрите вода. Всяка рибка си има профил и е написано  какви условия изискват за отглеждането  им.

Penta

Бета би било по-добрия избор за малък аквариум в средата на масата :)
Наскоро гледах много хубави аквариуми за бета - пластмасови, високи, с вградено LED осветление. Доливайки вода аквариумчето се самопочиства. В гъбата в която прелива мръсната вода може да се бодне цвете. В магазините във Варна е пълно с тях.
Изобщо магазините за акваристика са пълни с  готови комплекти за Бета, включващи всичко необходимо за една (има и с преграда за две) бета.

Пример за пълен комплект
http://www.aquamania.bg/bg/item/2419-akvarium-delux-paradise-64l-/

RawrrFearMe

Цитат на: Caxapa - 07.03.2015 18:23
Дал съм ти препратка -линк в който пише за златните рибки в общ план какво се изисква. За бетите също има и там ще се постараеш сам да намериш и прочетеш.  И ако бе прочел препратката нямаше да се учудваш и да питаш дали съм сбъркал с литрите вода. Всяка рибка си има профил и е написано  какви условия изискват за отглеждането  им.
Човече, не ми трябва да ми даваш препратки. Дал съм ясни и точни въпроси и очаквам същите отговори.
От някъде си ме препращат тука, тука ме препращат на друго място.. Вие да не сте държавна администрация бе?

Ще повторя, за да не ми давате препратки.
-Откъде да купя най-изгодно, качествен кръгъл аквариум?
-От същото място ли да взема Бета/Златна рибка, Декорации, Храна?
-Какво да имам на предвид, когато купувам Бета/Златна рибка?
-В стаята е 22.6 градуса, постоянно, това добре ли е/достатъчно ли е?
-Трябва ли нещо допълнително към този аквариум да взема, за да гледам Бета/Златна рибка в него?
-Колко НАЙ-МАЛКО литра може да е, за да не тормозя рибката?

Сигурен съм, че можете с по едно или две изречения да ми отговорите. Препратки не ми трябват, тая литература няма кой да я чете, защото от 100 написани неща, има полезни 5. Питам ви тук, не ми се обиждайте, засягайте, не си мислете, че съм задник и т.н.

Благодаря.

Публикациите са слети: 07.03.2015 18:37

Цитат на: Penta - 07.03.2015 18:24
Пример за пълен комплект
http://www.aquamania.bg/bg/item/2419-akvarium-delux-paradise-64l-/
Това мисля, че ми харесва.. Откъде мога да купя такова нещо и каква е цената, защото не виждам в този линк, който си дал, или изпускам нещо?

Penta

Цитат на: RawrrFearMe - 07.03.2015 18:34
Това мисля, че ми харесва.. Откъде мога да купя такова нещо и каква е цената, защото не виждам в този линк, който си дал, или изпускам нещо?
Нямам идея колко струват, искаш да аз търся цена в Гуугъл понеже теб те мързи ли ?

petko

Отговор на всичките ти въпроси.
Отиваш в най близкия магазин и си купуваш каквото ти хареса и каквото каже продавача.

Caxapa

Аз спирам да давам насоки и съвети за това което питаш .Тарикатите сами се оправят  щом не се вслушваш в съвети. Няма как да  твърдиш, че ще се стараеш за рибката която ще вземеш за подарък а неискаш да прочетеш какви изисквания има. Тогава сам се оправяй и във всеки един магазин който цели единствено да направи продажба ще ти дадат каквото си пожелаеш без да бъде съобразено с условията на рибката. Има и читави магазини в които ще ти дадат компетентни насоки като тези които тук ти даваме.Но се иска да се вслушваш в съветите им. И понеже тук е форум и няма как да ти се обясни наживо всичко това , ти се дават тези препратки за да ги прочетеш.  Никой не те задължава, избора е само твой.

RawrrFearMe

Пффффффффффф... Аман от дървари... Ей..
К'ви сте вие такива хора, направо не ми се вярва...
Страхотно ме изгонихте, за по-малко от половин час.
21 век сме, хора с аквариуми от стотици години бол, навсякъде, а тука не можете да ми кажете най-простите неща.
Не, не ме мързи, отворко. Аквариум се купува веднъж в живота, затова съм тук, за да ми кажете НАЙ-доброто, НАЙ-изгодното/евтиното, НАЙ-всичко друго, което може да има като фактор,защото вие разбирате, вие сте хората с KnowHow-то в тази област, не аз, а вместо това ми давате препратки и какво ли не ми пишете, само не това, което искам.

Няма как да взема огромен, правоъгълен, грозен аквариум.
Искам да е кръгъл 100%, ако ще да е по-големичък,за да не мъча рибката, все тая, просто да е кръгъл.
+една синя Бета в нея ще я зарадва най-много.

Толкова ли не можете да ми кажете, по дяволите, откъде, каква цена и как е най-изгодно бе, е*ахму значи и философите, дето сте тука.. Такива не са и в дата.. Препратки та препратки... Питам те конкретно нещо, а ти ми даваш да чета енциклопедия... МИ НЕ!

Ще спрете ли да се правите на сърдити чичковци или да си вдигам чукалата?
Трябва ми помощ с конкретна и точна информация, не ви карам да ми копаете на село.

Caxapa

"вдигай чуковете " и в първият магазин  за акваристика в твоето село-населено място ще ти удовлетворят желанието.  Тук в този форум  доста от нас поставят на първо място  начина на живот на рибката пред желанието да се правим на интресни.

RawrrFearMe

Не изглежда така. По-скоро приличате на сърдити чичковци без социален живот.
Чао ви и успех в живота.

asensi_85

За пръв път ще коментирам във форума. Абе, хора, защо си хабите мишките да давате линкове? Човекът го мързи 10 изречения да прочете, вие искате правилно да си гледа рибата. Ама т'ва как ще се закачи нагревател на такова кръгло, как ще има въздух - нема значение. Аквариум се купува веднъж в живота... Вие знаете ли какво е да хвърлиш цели 7 лева за колба плюс още 3 за рибка? Т'ва не е човешко. Вие сте скъпари, мошеници, мръсници, паразити, живеещи на гърба на човека.  :-D

ПС Само да кажа, че и аз съм "търгаш от зоомагазин" и с подобни клиенти не се спори. Питат те - "може ли да гледам златна риба в кръгъл аквариум"? Моят отговор е "не. Следва накратко с няколко изречения обяснение защо не може, следва "зак'во ми философстваш, искам пък". Давам к'вото иска и да си троши главата. Нерви и излишно време да се занимавам с глупаци нямам. Това е положението.

jabeto

Във фитнес залите е пълно с такива ''умници''За първи път влиза в зала и веднага с въпроса какво да ''взима''че до другия месец трябва да е ''як'' :-D.Той незнае кой номер обувки носи ,ще ''взима''Ти му обясняваш като човек,той вика бала е скоро.Всеки иска всичко да става бързо без грам положени усилия и труд и най-лошото без грам вложена мисъл.На такива им давам  :karamse:

asensi_85

Е щом иска след месец да е як пак е добре. Веднъж съм във фитнеса, влиза едно хлапе и пита за треньор. Тамън мисля браво на детето, преценил е, че е новак и не може да се справи сам, когато чувам "пич, довечера съм на дискотека, какви упражнения да правя, за да изглеждам напомпан"  *YAHOO*

Та и с акваристиката така.

Similar topics (5)

20845

Публикации: 18
Прегледи: 11787

1879

Публикации: 22
Прегледи: 10913

4907

Започната от HegeJl4o


Публикации: 8
Прегледи: 5509

53575

Публикации: 0
Прегледи: 1631

717

Публикации: 2
Прегледи: 2932