• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Куриерска фирма която да транспортира риби?

Започната от usani, 06.03.2012 11:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

usani

Няколко пъти ми се налага да пращам или получавам риби и всеки път се чудим как да стане.
Проверяваме за директни автобуси и т.н.
Дали някоя фирма предлага тази услуга?

Смених животни с риби в заглавието.

manqka

Здравей колега. Има доста куриерски фирми извършващи тази услуга.  Не знам дали ще е реклама ако напиша имената . Ще ти ги напиша на ЛС.

Георги

Напиши ги - ще е полезно за всички пращащи.
Премествам темата в лафче.

tomatomov197

   Всички пращат , само казваш , че са растения .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

manqka

Ами аз лично ползвам еконт. И когато пратката е от офис до офис може да се пуска като пощенска пратка. Наложения платеж е около 2.5 обаче винаги е за сметка на подателя но винаги може да се сложи наложен платеж. Спийди предполагам и те работят с такива пратки. Чувал съм и за Лео.

АМАЗОН

Цитат на: manqka - 06.03.2012 11:40
Ами аз лично ползвам еконт. И когато пратката е от офис до офис може да се пуска като пощенска пратка. Наложения платеж е около 2.5 обаче винаги е за сметка на подателя но винаги може да се сложи наложен платеж. Спийди предполагам и те работят с такива пратки. Чувал съм и за Лео.
Ако в офис на ЕКОНТ кажеш че са риби,няма да ги вземат.Като кажеш че са растения няма проблеми.

teodorcho

Аз няколко пъти вече пращам по европът и съм много доволен.  :-)

ico

Цитат на: teodorcho - 06.03.2012 13:24
Аз няколко пъти вече пращам по европът и съм много доволен.  :-)
Какво значи "и съм много доволен"? Някаква отстъпка ти правят? Нямат много офиси, което е много неудобно, че за една пратка да мина 10 километра...
Но пък цените им за сметка на това са почти двойни  =-O
Цената за пратка при еднакви условия:
Еконт - Цена с ДДС -5.30 лв
ЕВРОПЪТ Крайна цена в лв. с ДДС:   9.00      
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

teodorcho

Не съм съгласен колега, погледни в сайта на Европът и ще видиш, че доставка от офис до офис на европът е по евтина отколкото на еконт. Друг е въпроса, че все още не на всякъде имат офиси, но за сметка на това, аз когато изпращах аквариума еконт не се съгласиха да го превозят, а европът го направиха.

ico

Тия дни ми се налага да пратя нещо и точно в сайтовете от офис до офис сравних офертите на двете фирми. Да не говорим, че ако ползвам друга услуга на Еконт, пращането ще ми струва 2,50 лв. Но за аквариум не знам, не съм пращал. Може би е алтернатива, ако е късмет и да имат офис в конкретния град...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

manqka

Ами аз съм пращал аквариум по Еконт. Може колегата да не го е опаковал добре. Моят беше в кашон с стереопор. Просто отбелязах че е чупливо и така. Нямаше проблеми.

Buhoff

Мисля че колегата има предвид такива куриери които взимат животни със ясната представа за това, а не да се декларира като нещо друго. Такива дали има?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

terier4o

Такива куриери НЯМА , забранено е пренасянето на животни  за Еконт съм 100% сигурен .
Ако пращаш риби  ... а кажеш че е филтър примерно тогава въпроса е др .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Георги

А как стои въпросът с онлайн магазините за акваристика, които твърдят, че пращат риби с куриер?

Асен Евгениев

Цитат на: terier4o - 06.03.2012 16:01
Ако пращаш риби  ... а кажеш че е филтър примерно тогава въпроса е др .
В нашия офис на Еконт проверяват какво пращаш, много досадно.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

37592

Публикации: 7
Прегледи: 3421

787

Публикации: 2
Прегледи: 2205

35236

Публикации: 0
Прегледи: 1557

37535

Започната от defilers


Публикации: 10
Прегледи: 7507

30227

Публикации: 5
Прегледи: 4647