• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 21:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кръводаряване в Пловдив

Започната от FaLLen`, 23.07.2009 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FaLLen`

23.07.2009 00:18 Last Edit: 23.07.2009 01:12 by FaLLen`
Къде мога да даря кръв ? До колкото помня имаше център до Лайпциг ! Още ли може там ?

Какво се дава с/у кръв ?! Шоколадче ? :-D :-P

Щото чух , че и пари давали ... вярно ли е ? =-O

Caxapa

При положение  ,че се казва кръводаряване няма как да поличиш  кинти  *YAHOO* Най много да ти дадат шоколадче и някоя по-засукана сестра да те пощипне по бузата  :-P

kobra

ще ти дадат 3 дена почивни и шоколат, но не е много добра идея, защото когато дадеш кръв и организма съответно започва да работи по-усилено за да въстанови тази загуба и произвежда по-голямо количество еритроцити. И като дадеш няколко пъти кръв и свикваш организма си да произведжда големи количества кръвни телца, и след това трябва периодично да даряваш за да си нормализираш организма
водка в стил IT:
0.1л-demo
0.25л-trial version
0.5л-personal edition
0.7л-professional edition
1л-network edition
1.75л-enterprise
3л-for small business
5л-corporate edition
Ракия-home edition
(за отскок)-Service pack
Зелева чорба-Recovery tool
Мезе-plugins
Бира-patch

stenli

Почивните дни всъщност са два. Преди седмица се подложих на източване. Получаваш цял комплект от захранки....шоколадче, вафличка, сокче, количка.......скумрия в доматен сос и русенско варено. Е тия последни две не мога да разбера с какво са полезни при кръводаряване. Останали запаси от армията, намерили са им приложение.

Bass_Maker

Центърът по трансфузиона хематология се намира след Английската гимназия. Има професионални дарители, които получават пари, но те са тези с редките кръвни групи.
You cannot kill what you did not create...

zapleska

Цитат на: stenli - 23.07.2009 09:02
Почивните дни всъщност са два. Преди седмица се подложих на източване. Получаваш цял комплект от захранки....шоколадче, вафличка, сокче, количка.......скумрия в доматен сос и русенско варено. Е тия последни две не мога да разбера с какво са полезни при кръводаряване. Останали запаси от армията, намерили са им приложение.
стенли пропусна ключодържателя сърчице с емблемата на центъра  :-D
Не се чудете, НЕГРАМОТНА съм m/

mitak_t

Търговията с кръв и кръвни продукти е забранена и затова няма професионални. Пари за кръв официално не се дават, само подаръци. Има мургавелковци които си продават кръвта на черно на хора които не могат да намерят кръводарители (за планова операция примерно). Освен изброените работи по желание ти се издава безплатно документ от тестовете на кръвта (за спин и тн) на български и англииски и документ за кръвната група.

zmeq

В крайна сметка няма нищо лошо в кръводаряването.
Прави се с идеална дел, за да помогнеш на някой  ;-)
В нашата фирма периодично се организира и аз си ходя. Не мисля, че 500мл ще повлияят на мойте 100кг.
Вземам си двата дни отпуска и съм доволен :)

FaLLen`

И аз така съм чул за шоколада , някви кашончета  *YAHOO* Аз главно отивам I-во за каузата и II-ро , защото не си знам кръвната група :-D

Raven

Аз съм с рядка кръвна група и ако имаме мероприятие в фирмата ще отида,но така да се вдигна без да знам къде- нито имам време нито желание.
А и щом дават скумрия в сосче- няма как да откажа :-D

Отпуска пък не ми трябва защото дори имам около 30 работни дни излишни и от личен състав ме натискат да си ги взимам а шефката пък не ще и да чуе да ме пусне за съжаление.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Divane

Хубаво е когато се намират хора да даряват кръв за идеята"!!!! *THUMBS UP*
Поздравявам те от все сърце! *DRINK*

И аз исках да го направя преди време,но се оказа,че съм на границата на анемията и не ми разрешиха.За капак се оказах и рядката кръвна група  B -


Raven

Обмяната на кръвта от време на време е полезно,когато е позволено от организмът разбира се.

Най търсената група е и най разпространената- О,защото е универсален дарител,съвместима е с всички останали групи.
Най малко търсената група е моята - АВ,тя е най рядката но интересното при нея е че дава само на собствената си група а взима без проблем от всички останали.
Така че файдата от моята кръв е малка,но пък съм на далавера че взимам от всички .
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

FaLLen`

А Резус-фактор не се ли определяше по някакъв начин , ако примерно знаеш на родителите си ?

А за каузата , Како Деси  :-[ , ще кажа ... че след като дам кккръввчица , ще се чувствам по-добре , с мисълта , че има няква вероятност ... да помогна на някой нуждаещ се :)  *privet* *THUMBS UP*

zapleska

 преди давах доста редовно, но последния път припаднах на излизане от кабинета и вече ме е страх да давам, ако ти става лошо от гледане на кръв или си с ниско кръвно по-добре ги предупреди, резус факртора доколкото си спомням излизаше на другия ден като резултат поне при мен стана така...
Не се чудете, НЕГРАМОТНА съм m/

FaLLen`

Вече съм претръпнал от такива моменти с кръв , ама тва е друга история !

Не съм и припадал , като са ми взимали ! Само имам спомени от взимането на кръв от пръста ...  *MODERATOR*

Similar topics (5)

24295

Публикации: 35
Прегледи: 10903

13971

Публикации: 9
Прегледи: 4891

23310

Публикации: 25
Прегледи: 10452

46522

Публикации: 4
Прегледи: 3609

28302

Публикации: 7
Прегледи: 6940