• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колко лесно се отваря една ключалка или Bumping key

Започната от barabata, 27.03.2010 00:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

barabata

Някой може и да знаят, но повечето от вас може би не знаят колко лесно всъщност се отварят повечето ключалки и катинари.

Нкратко - взема се един ключ и му се задалбават дупките до възможно най-ниското положение (гледа се коя дупка е най-ниска и по нея останалите) и се запилява да може да влезе по-навътре ключа (По-навътре от нормалното).

Лошия човек застава до вратата, пъха ключа вътре не до края, упражнява лек въртелив натиск в посока отключване и чуква ключа с нещо. При самото чукване малките зъбчета около дупките всъщност предават енергията по зъбчетата като последното избутва пружинката и отскача. В краткия момент в който всички зъбчета са над линията на патрона приложения натиск превърта ключа и хоп отворили са ни вратата като стой та гледай.

Ето и малко разяснения и показно : http://video.google.com/videoplay?docid=-5177213949300140850#

Или пък тук : http://trade.pickbuster.co.uk/lockbumping/

Тъкмо се чудих на каква заключваща система да се спра и се сетих да пусна тази информация за да се зачудите все пак дали да си купувате елементарни патрони или да се замислите малко над темата.

Надявам се да ви е било полезно.

Едно видео в самия край на което показват и ключалка с 15 зъбчета - на немски е с английски субтитри : http://video.google.com/videoplay?docid=-7849885287713677821&hl=en#
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Luton

Има и по-лесни начини,
така наречената меча лапа(най-вече за коли)
е нещо, което представлява заготовка на ключ-профила(само да влезе в бравта)
завършващ с шестограм, който лесно се завърта с гаечен ключ, най-вече 11-13-сет
и бравата е раздробена, това обаче важи при едно-странно заключване(почти не става за апартаменти и входни врати)
Така се крадяха коли в близкото минало(продължават и сега най-вече с лекотоварни и товарни автомобили а и не само, като се замисля)
За превенция на апартаметни кражби, е много важно да няма насрешна стена(срещу входната вратата)
на минимум 5 метра, защото "хората" ги отварят с помоща на нещо подобно на крик(две тръби с крик механизъм по-средата)
Има много, какво да се говори по-тази тема, и е добре всеки да е запознат.

denbosch

Цитат на: Luton - 27.03.2010 01:24
Така се крадяха коли в близкото минало(продължават и сега най-вече с лекотоварни и товарни автомобили а и не само, като се замисля)
Така едни апаши ми отвориха колата,когато си забравих ключовете вътре преди няколко години.Дойдоха полицаи,мъчиха се заедно с нас да отворим вратите и накрая извикахме въпросните апаши.Полицаите се дръпнаха леко встрани,едното момче пъхна вътре мечата лапа,завъртя я с ключ,чу се "щрак" и за две секунди колата ми беше отворена.Като видях това доста дълго време карах със счупената ключалка,само на централно-така или иначе,който иска може да влезе в колата за миг,защо да хвърлям едни 30 лв на вятъра?!
А иначе по темата-няма ключалка,която да не може да се отвори-всички се отварят,въпроса е за колко време,с какво ниво на взлом и с колко усилия.Ако имат информация какво могат да измъкнат от дома и решат,че си заслужава,не се спират нито от супербрави,нито от СОТ-ове.В стария ми квартал особена атракция е един краен апартамент на шестия етаж /от осем етажа/ на калкан,без допир с други балкони или прозорци,но с решетки отвсякъде-носеше се слух,че е на иманяр и са го отарашили здраво.Чичо ми пък на лозето беше си направил супер защита на врати и прозорци-секрети,решетки,капаци и какви ли не чудесии-юнаците като не могли да се справят ....разбили тухлената стена и си взели каквото им трябва.Накратко,100% защита няма,но не бива да се пести точно откъм сигурността на дома.

Асен Евгениев

Трябва да се узакони използването на оръжие за защита на собствения дом! ]:->
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

barabata

Задачката ми е да намеря не супер сложна, скъпа и т.н. ключалка която да не се отваря от едно почукване с ключ. Все пак и с вратата могат да влязат ако искат , но да не се отваря сама с поглед и да си остават следи от взлом , а не след 2 дена да се чудя къде ми е изчезнало еди си кое ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

zambo

Вземи си ключалка , която се обслужва с касов ключ . Ключа е малко по-голям и грубичък , но гаранция с почукване няма да ти отворят вратата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

yogle

Решат ли да я отворят спиране няма.  *MODERATOR* Затова врата и брава които не ги изкушава.

vasso

Еми не е точно така- има и много яки врати, които не са по силите на дребните крадци. С abloy няма влизане.

Similar topics (5)

32582

Публикации: 28
Прегледи: 16025

22564

Публикации: 21
Прегледи: 5882

19648

Публикации: 73
Прегледи: 33367

12605

Публикации: 0
Прегледи: 1775

4314

Започната от ВЕТЕРАН


Публикации: 6
Прегледи: 2366