• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 02:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво ви е мнението за идеята около 2012?

Започната от Rendaka, 25.11.2009 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

 *BRAVO*миа браво за коментара. Наистина те поздравявам. Дано повече хора започнат да мислят трезво и да спрат да се поддават на влияния от хора и институции, които само гледат да направят печалба на гърба на наивните.

Peakone

Има още 1 теория за Декември 2012 - Планетата Нибиру. 12-тата планета в слънчевата система, която минава между Марс и Юпитер на всеки 3600 години. Та предполага се, че тя ще се завърне точно през декември 2012.

Сега се порових малко за нея и откирх една интересна статия

Струва ми се доста интригуващ факта, че шумерите са знае ли за Плутон преди 6000 години, който е открит през 1930г.

ЦитатБравомиа браво за коментара. Наистина те поздравявам. Дано повече хора започнат да мислят трезво и да спрат да се поддават на влияния от хора и институции, които само гледат да направят печалба на гърба на наивните.

Не съм напълно съгласен. Пълното отрицание не е трезво мислене, но и вярване на 100% е наивност.

jodeci

Цитат на: Peakone - 25.11.2009 23:50
Пълното отрицание не е трезво мислене, но и вярване на 100% е наивност.

Абсолютно съм съгласен! Това се опитвах да кажа и аз...
*DRINK*
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

Асен Евгениев

Ще го кажа пак, с риск да се повторя. На 22.12.2012 г. пак ще си лафим
тук в този форум. И то най-вероятно за свършека на света на 15.02.2015 г.
/или някоя друга подобна "сакрална" дата/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

barabata

Та ако не сте разбрали на въпросната дата завършва века на плодния прилеп и започва века на куция петел.

По темата - за мен 2012 година ще е като 2011 и 2013 с малки различия в календарчето на стената ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

suntsu69

Нее, тогава ще кацне совалката, дето чичимеките я пратили до 16-тата планета от Слънчевата система, оная дето орбитата и минава между Славейков и Сточна гара. С технологиЙ, които маЙте са ги изобретили на 2 ракиЙ.

vasso

Peakone аз бих повярвал на такива неща ако има поне ЕДНО сигурно доказателство. До този момент няма такова. Учените напълно отричат ,че това е възможно и моля те кажи защо да не им вярвам, а в същото време да вярвам на календар на маите на оракули и врачки??? Около дати от типа 07.07.07 винаги има някаква неистова истерия- носели късмет , щял да е края на света...И след 5 години човек като се замисли колко е било безсмислено всичко... Това ,че някаква планета се върти около слънцето и на всеки 3600 години застава между не знам кои планети значи ли нещо? Според мен не. Единственото доказано със сигурност е, че ще има по-голяма слънчева активност, което не значи ,че ще е края на света. :-)

Peakone

Аз не съм и казал, че ще е края на света ;)
Според мен дали заради галактическото подравняване или появата на мистериозната Планета Х е възможно да се случат някакви събития. Било то цунамита, земетресения или вулканична активност под влиянието на други небесни тела. И календара на Маите може да показва точно това, края на един цикъл и началото на друг. Не вярвам изцяло на всички щуротии, които се мислят, но и не отричам на 100%... във всяка лъжа се крие поне капка истина ;)

Още повече за фактите на учените и т.н. как може да им се вярва на 100% и на тях при положение, че толкова много неща биват скрити? Има доста случаи с комети и метеорити преминали в опасна близост до Земята и всички са скрити, срещи с НЛО/извънземни цивилизации (не ми казваи, че и тук си категорично сигурен, че няма друг живот, защото е просто наивно да се мисли, че сме единствени в тоя ОГРОМЕН космос ;) ) и т.н.

Caxapa

Да поспамя и аз по този въпрос малко.
В далечните години когато още нашите пра-пра деди по земята са били още с камените брадви и лъкове се е смятало, че всеки цикъл от времето се е отброявал на 52 години. Тогава (ако не се лъжа точно Маите) са си посипвали главите с пепел,скубели са си косите и са се самонаранявали като по този начин са искали да умилостивят (Бога си) . Във всичко  това има някаква математическа закономерност която и днес все още учудва учените и буди респект, както и изчисленията им с точност до 2 космически секунди растоянието от Земята до Луната и много други подобни такива.
Друг е въпроса дали днешното съвремено човечество ще се потдаде на тези провокации и ше се остави да бъде манипулирано от тези стряскащи и провокативни истини които ни се предоставят от ТЯХ- нашите предци. За жалост нямам в момента доказателства (книгата в която съм чел тези неща безвъзвратно съм е изгубил) В нея имаше доста фрапиращи доказателства за присъствието на друг разум нас нашата планета. След доста години отново се сдобих с тази книга но точно тези описания липсват в това ново издание.
" Когато Слънцето беше Бог" от Зенон Кошидовски ако не се лъжа.
Ако някой е има тази книга и е точно това издание (старото) нека да обърне внимание на тези факти и да ги сподели тук на всеослушание. Пишеше и за масови погребения на някаква раса населявала зените около Тибет но там били открити и скелети на "хора" с доста по-висок ръст. Пак там са открити и плочки с ероглифи които все още не били разчетени и още по-стряскащо е , че плочките на които са издълбани са били от много твърд материал върху които е било невъзможно да са издълбани с длето дори и от най-твърдата стомана при положение, че това племе е живяло по време когато все още не е бил открит метала а са били с каменни оръдия на труда. Като допълнение след много изследвания са стигнало до заключението, че ероглифите са били издълбани върху плочките посредством електро дъга.Невероятно нали? Да но е факт и той буди смущение у тези които са чели тези факти.
Оставям на вас да преосмислите тези неща и нека (повтарям се)  някой от вас ако има информация за тези фрапиращи факти да даде малко повече инфо за тях.

suntsu69

Цитат на: Caxapa - 26.11.2009 07:54
Да поспамя и аз по този въпрос малко.
В далечните години когато още нашите пра-пра деди по земята са били още с камените брадви и лъкове се е смятало, че всеки цикъл от времето се е отброявал на 52 години. Тогава (ако не се лъжа точно Маите) са си посипвали главите с пепел,скубели са си косите и са се самонаранявали като по този начин са искали да умилостивят (Бога си) . Във всичко  това има някаква математическа закономерност която и днес все още учудва учените и буди респект, както и изчисленията им с точност до 2 космически секунди растоянието от Земята до Луната и много други подобни такива.
Друг е въпроса дали днешното съвремено човечество ще се потдаде на тези провокации и ше се остави да бъде манипулирано от тези стряскащи и провокативни истини които ни се предоставят от ТЯХ- нашите предци. За жалост нямам в момента доказателства (книгата в която съм чел тези неща безвъзвратно съм е изгубил) В нея имаше доста фрапиращи доказателства за присъствието на друг разум нас нашата планета. След доста години отново се сдобих с тази книга но точно тези описания липсват в това ново издание.
" Когато Слънцето беше Бог" от Зенон Кошидовски ако не се лъжа.
Ако някой е има тази книга и е точно това издание (старото) нека да обърне внимание на тези факти и да ги сподели тук на всеослушание. Пишеше и за масови погребения на някаква раса населявала зените около Тибет но там били открити и скелети на "хора" с доста по-висок ръст. Пак там са открити и плочки с ероглифи които все още не били разчетени и още по-стряскащо е , че плочките на които са издълбани са били от много твърд материал върху които е било невъзможно да са издълбани с длето дори и от най-твърдата стомана при положение, че това племе е живяло по време когато все още не е бил открит метала а са били с каменни оръдия на труда. Като допълнение след много изследвания са стигнало до заключението, че ероглифите са били издълбани върху плочките посредством електро дъга.Невероятно нали? Да но е факт и той буди смущение у тези които са чели тези факти.
Оставям на вас да преосмислите тези неща и нека (повтарям се)  някой от вас ако има информация за тези фрапиращи факти да даде малко повече инфо за тях.

И как се разбира, че е факт? Защото е написано в нечия сензационна книжка?

miTko

Мнението ми е, че през 2012-та ще осъдят Доган! *CRAZY*




Майтап бе Уили, това също няма да се случи. :duvar:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Rendaka

^^а ти гледаш всичко, което е написано в учебниците ли? И само защото пише учебник го смяташ за чиста монета?

@Caxapa - много интересен пост, има доста информация, която буди интерес. Ако се сетиш още нещо такова - напиши го.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

Ant0n86

 Аз само ще вметна, че когато бях малък (т.е. 1996-1997-ма година някъде) бях чел в "Труд" една статия на цяла страница за края на света по предсказание на Нострадамус. Ставаше въпрос за 1999-та година мисля. При положение, че съм бил 3-4-ти клас тогава си представете какво шубе ме обвзе  :-D 
Е, в последствие дори бях забравил точната дата за края на света и от тогава само като чуя подобно предсказание ми става весело. Както и за всички предсказания на Нострадамус, когото пък в едно предаване по Дискавъри направиха за смях в рамките на 1 час. Ставаше въпрос за това, че той няма нито едно сбъдното предсказание. Неговите пророчества са свързани с доста абстракции, които биват интерпретирани по удобен за медии, журналисти и фаталисти начин. За пример ще дам кулите близнаци в Манхатън. Той е писал в някоя от книгите си нещо от рода на "... двама братя близнаци в огън ще горят и един до друг ще паднат...". Разбира се няколко дни след 9/11 медиите гръмнаха, че Нострадамус го бил предсказал... дрън-дрън
По въпроса за маите - много жалко за тях, че календара им свършва тогава (в действителност им е свършил доста по-рано дори, визирайки наглите и алчни испанци), само че моят свършва някъде пред 2070-та  :-D

Kraseka

Цитат на: suntsu69 - 26.11.2009 00:51
Нее, тогава ще кацне совалката, дето чичимеките я пратили до 16-тата планета от Слънчевата система, оная дето орбитата и минава между Славейков и Сточна гара. С технологиЙ, които маЙте са ги изобретили на 2 ракиЙ.

*ROFL*

+rep

хахахаха просто ...

Сещам се като бях малък през 95' имаше някакви филми документални и какви ли не простотии, че 2000 ще умираме, после всички се филмираха с матрицата и още сума ти филми...

Абе лично аз съм си Християнин и такива работи са ми безочливи лъжи.

Caxapa

Цитат на: suntsu69 - 26.11.2009 09:46
И как се разбира, че е факт? Защото е написано в нечия сензационна книжка?

Факт е понеже не е сензациона книжка. И ако си чел внимателно , Зедон Кошидовски пише на тема АРХЕОЛОГИЯ която не е само копане а и доказателства. Има още доста автори на подобни книги но щом Кошидовски не ти говори нищо няма смисъл да ти натрапвам останалите.
А колкото до изказването ти по темата си е чист 100% тов   *spam

Similar topics (5)

55703

Публикации: 1
Прегледи: 1874

23366

Публикации: 5
Прегледи: 2552

48812

Започната от spaisman


Публикации: 0
Прегледи: 1098

19018

Публикации: 0
Прегледи: 1530

49464

Публикации: 38
Прегледи: 14102