• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

какво трябва да се направи при спиране на ток

Започната от gandalf_hsr, 18.10.2011 22:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gandalf_hsr

здравейте,какво трябва да се направи при спиране на тока за повече от 7-8ч/дано да не се случва/но се случва в България *bg*щом завали снега.

Bolta

Цитат на: gandalf_hsr - 18.10.2011 22:56
какво трябва да се направи при спиране на тока
Ако навън е тъмно - да се запалят свещи! *THUMBS UP* :-D
А, ако питаш относно аквариума... не е лошо да се опреснява водата в този период. Виж, за бактериите във филтрите, не знам дали ще оцелеят.

rakim

Човека пита за температурата...ами ако случайно имаш вода в бойлера контролираш с нея до колкото може...Някои слагат около аквариума стириопор като изолация,когато той е в студени помещения да се губи по-малко топлина.Така ако ти спре тока ще изкара 5 часа вместо 3 примерно преди да се охлади,и се молиш да пуснат тока и тва е ;-)
540л Южна Америка

met

Ако жилището е добре изолирано, едва ли ще падне критично температурата в аквата...

*DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

didoman

Доколкото знам, колкото по-голям аквариум(повече вода) имаш, толкова по - безопасно е спрямо изменения на температурата. При моя 50 литров се губят 4 - 5 градуса за 7 - 8 часа.
Един от бедните студенти :)

rakim

Зависи..моя е 530л и 3-4 градуса ги губи за 4-5 часа.Но стаята е неотопляема.
540л Южна Америка

Асен Евгениев

Колегата надали се отоплява с ток, по-скоро с твърдо гориво и студът няма да му е проблем. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bolta

Хайде сега, нека човека да уточни за температурата ли става въпрос или за нещо друго.
Като гледам.... нищо конкретно не е попитал. *dontknow*

gandalf_hsr

питам  за температурата в аквариума /то за свещите се знае,че трщбва да се запалят/ .ако спре тока става неотопляемо в в къщи защото парното неможе да работи,и температурата в аквата ще тръгне да спада.при доливането на топла вода и липсата на циркулация на водата няма ли да се получи граница от топла и студена вода.топлата да отиде отгоре а студената отдолу.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bojkata

Най вероятно е с "локално" с котел! Но каквото и парно да има помпите са на ток, а не на батерии- така, че ще истине!

Асен Евгениев

Аз съм с парно на метан, като спре тока и аз нямам топло. Затова имам "бойна готовност" - газова
печка и пълна бутилка с пропан. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

andreydemon

Преди години аз съм прилагал доста успешно(2-3пъти) увиването на аквата с 2-3 одеяла, и единия път устиска близо 8 часа.Пробвай и ти и Успех!!!
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

ivotri

То като спре тока няма да спадне веднага температурата на водата, трябва да няма ток бая време. Един генератор за ток решава проблема с топлото само гориво трябва.

gandalf_hsr

то генератор е решение но цената на пълен аквариум  е по малка от цената на генератора.въпроса е с нещо по-евтино да се реши проблема/ако стане/

Similar topics (5)

8411

Публикации: 7
Прегледи: 3894

36702

Публикации: 0
Прегледи: 1385

20521

Публикации: 12
Прегледи: 3976

33847

Публикации: 4
Прегледи: 2397

34773

Започната от pavel9833


Публикации: 12
Прегледи: 5718