• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво, мислите за ваксината против свински грип

Започната от Luton, 30.03.2010 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

Питам ви, по лични причини, моля да не се свързва със скандала, който тече в момента.

Става въпрос че ваксината е безплатна тук(UK) и беше задължителна за хронично болни, бременни след 6-ти месец, и деца до 5-ет годинки (ако не се лъжа)
чудих се доста какво да направя (много противоположни мнения чух от близки и познати) но NHS(местното МНЗ) ми прати друго писмо(на мен и всички други)
и ме уведоми че вече ваксинацията не е задължителна, защото опасността е прeминала, заплаха няма и други такива.....(това стана окло 11.2009) понеже става въпрос за детето ми, всеки колега би ме разбрал предполагам защо се притеснявам, още повече че в нашата ерия имаше няколко смъртни случаи
доста се притесних когато днес отново получавам писмо, което ме уведомява че трябва да направя въпросната ваксина възможно в най-кратки срокове.
Нямам идея, какво им е променило толкоз бързо мнението и изобщо да я правя ли на детето си тая ваксина?
Естествено ще се консултирам със специалист но кажете ако сте се имали подобен проблем или пък имате мнение по-темата.
Поздрави



Лора

При положение, че над 20г никой не е открил сполучлива ваксина, не виждам защо сега тази да е действаща. Лично аз, много се бях наплашила, но като се замислих, че Европа, ще е опитната мишка... отказах се.
Много съм против всякакви ваксини. Това да ти вкарат някакви живи или умъртвени клетки на нещо или вируси, за да си създаде организма имунитет... Ами ако случайно се заразиш? Особено, ако ти е по слаба имунната система и от безобидна ваксина да не се окаже, че изкуствено си се заразил...
Както повечето хора и аз мисля, че свинския грип си е поредната фармацефтична игра!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Luton

Че има известна доза търговийка е ясно
но ваксините които са в календара на детето(по между другото Българския е по-пълен)
са доста важни и незаменими(даже те търсят с полиция ако пропуснеш) :-)
щото тука по "SUN" и за смъртни случаи предизвикани от ваксината четох
та ако само не работи май ще е най малкия проблем.

Raven

Аз мисля че тези ваксини са интересни и имат понякога странен ефект.
Ето например днес нашият министър на здравеопазването изгоря  точно заради тази ваксина, наистина странен ефект  :-D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Асен Евгениев

Ваксините на децата трябва да се правят задължително. Заразяване не може да стане. Страничните ефекти
не се дължат на заразяване със съответната болест. Колкото до ваксината против свински грип, тя е точно
толкова необходима, колкото ваксината против всякакъв друг грип.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolay0876

Според мен си чиста проба "търговийка". През изминалия сезон от свински грип имаме най-малко жертви. Със сигурност от всякакви други болести сме дали повече загуби. На фона на официалните печалби на фармацефтичните компании....

vasso

+1. И аз мисля, че е търговийка. Казаха медиците, че друг грип, освен свинският, не е имало и следователно голяма част от нас са го минали. Никакъв смисъл няма сега някой да си сложи ваксина- и без това идва лятото.

barabata

Здравите хора с работеща имуна система не се нуждаят от ваксина против грип.
На болни или неоздравели хора не се препоръчва ваксинирането с каквато и да е ваксина.

За какъв ч....п са тия ваксини ?
И колко хора въпреки ваксиниране са се разболели ?

Не се занимавайте с глупости.

Има един много малък процент деца при които ваксинирането може да доведе до трайни увреждания на здравето и психиката, дори смърт и понеже процента е доста малък се приема като необходимото зло.
Аз не съм съгласен с такива тези.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Luton


barabata

Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

phoenix9040

Аз лично съм против ваксините ,смятам че не позволяват на организма да си развие сам здрава имунна система и след време се получава ефекта ако не се ваксинираш задължително се разболяваш. Лично мое мнение ,не съм лекар или еди какво си.Ваксинирал съм се само един път и то от работата като същата годин се разболях,принципно имам много здрава имунна система :).
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Luton

Живи и здрави, да са.
идеята ми беше
как да преценя кое е добро и кое не при тая ваксинация.
Нали разбираш, че тезата...щяло да ходи по-болни
и не здрави хора, някакси не ме успокоява.
А ако работи?

Дида 78

И аз като майка на две деца на 15г. - 6г. никога няма да подложа семейството си за опитни зайчета, страшно много съм против тези ваксини. ;-)

Luton

Да де, ама всеки има книжка със задължителните имунизации
всяко дете ги има, задължителни а не препоръчителни
едва ли вашите деца(пък и самите вие) ги нямате
та как тея от книжката са задължителни и добри... и ги имате
а пък видиш ли, тая(за свински грип) била продукт на търговски експеримент и лоша
На кое да вярваме?

Дида 78

Да, тези задължителните ги имат децата, но ако зависеше от мен и на тях нямаше да ги подложа. Аз не съм ходила на ваксина непомня от колко години и няма да отида а навършат ли децата пълнолетие да си решават сами. Не виждам смисъл от тех най много да експериментират с някой нов продукт от който незнаят страничните им действия.
Това си е мое лично мнение и най вече защото съм потърпевша от едни мои бебешки ваксини, родена съм 1978 г.   и ми засягат нерв на единия крак и сега си нося последиците, незнам дали от експеримент през тези години или от неопитност.

И за задължителните ни задължават или по точно ги изискват в училище все пак децата ми трябва да завършат училище а за другите неможе никой да ми каже дали да ги имат.
Все пак всеки си решава а това е лично мое мнение.

Similar topics (5)

35575

Публикации: 17
Прегледи: 8245

8411

Публикации: 7
Прегледи: 3894

4276

Публикации: 19
Прегледи: 6868

28390

Публикации: 10
Прегледи: 4465

17432

Публикации: 13
Прегледи: 5783