• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 20:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Къде си намерих анцитруса!

Започната от bunzip2, 09.06.2014 21:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

Преди 2 месеца пуснах първите риби в аквариума.
Бяха 2 анцитруса албиноси. Точно на следващия ден, единия анцитрус изчезна безследно. Помислих, че е умрял някъде и под корена и не съм го търсил.
Тази вечер се прибирам и викам да изчистя канистъра (SUNSUN HW-302). Вадя си аз кошниците, чистя си. Вадя най-долната кошница с вата и под нея какво да видя - изчезналия анцитрус ЖИВ!
Ествествено беше сякаш с намален на макс метаболизъм, размера му беше като в магазина. Определено е гладувал, на тъмно и при силната струя вода на дъното. Нямам идея как е оцелял, това са 2 месеца все пак!
Извадих го и го пуснах в аквариума... заплува си веднага и се лепна за някакво листо. Направо се изумих :)

negepamopukc

В пърфия ми аквариум пуснах три малки анциструса. Имах окачваем филтър ехайм либерти 150 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.ocreef.com%2Fimages%2Farticles%2Fsmall%2Feheim_liberty-3.jpg&hash=2990ea2f284faf83229daf69981bde2a67cc68f7 и трите гамени изчезнаха на втория ден. След ден размисъл отворих вилтъре и те вътре. Впоследтвие се оказаха два гамена и гаменка... :-D. Сега имат поколение на 15 дена. *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

_Kirilov

2 месеца в канистъра ... Но не ме и учудва много , някъде имаше тема с някакви анцитруси  изкочили от аквариум  *CRAZY*

bunzip2

Абе изкочили за час.. ден... долу-горе да се съглася, ама това 2 месеца е в тоя канистър и то точно под кошниците, където струята е най-силна, още преди да мине през керамиката и ватата. Изумен съм просто.

Сега е на дъното, на една страна. Видимо диша, ама е обърнал петълите. Явно рязката промяна в условията му идва шоково. Надявам се да се съвземе, като знам какво е преживял, ако сега умре ще е баси трагедията :)

negepamopukc

Аз канистъра го отварям на 4-6 месеца. Винаги вадя по минимум 20 скариди различни размери.... Дано се оправи животинката, това неговото не е било живот в тоя канистър... *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

}|{opukc

Чудите какво точно има на този клип - неон живя в кофата на филтъра около 4-5 месеца преди да реша да го помилвам. Беше леко заслабнал като го върнах в аквариума, но рибката си беше ок.  *CRAZY*

bunzip2

За съжаление, тази сутрин установих, че анцитруса е приключил играта. Хелените го бяха метнали. Предполагам е умрял вечерта и са го налазили. Кофти малко... да устиска до края, и да умре в аквариума.

Similar topics (5)

39302

Публикации: 17
Прегледи: 9588

21067

Публикации: 19
Прегледи: 9872

9698

Публикации: 6
Прегледи: 6133

1920

Публикации: 9
Прегледи: 6834

42278

Публикации: 2
Прегледи: 2193