• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Искате ли акваристиката в България да се развива?

Започната от El toro, 30.11.2011 21:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El toro

Идеята ми е следната да си помагаме един на друг. В смисъл не да търсим изгодата да продаваме на далавера, а да развиваме видове риби, за да помогнем  на акваристиката в България.

колешански

То хубаво *THUMBS UP*,че искаме искаме,ама колко сме на това мнение всичко да се прави без комерсиална цел.Да погледнем реално на нещата:1 Някои хора си изкарват хляба с това.2 Според теб колко ще ти струва(както казваш ти) да развиеш(както казваш ти)даден вид рибка?и 3 Вярваш ли , че това може да стане в една не много добре развита икономически и морално държава?Ако има такива хора,то те са мноооооого малко (и ги оправдавам до някъде).Абе май много задълбахме.Ти на колко години си?ПОДПИСА ТИ Е МНОГО ГОТИН *DRINK*

El toro

на 30 години сам и  понеже често чета форума и виждам че акваристиката е много изостанала мисля че трябва да се развива и е по добре за нас акваристите (а не прекупвачите на риби) съжалявам за правописа просто дълго време не сам бил в България и ми е трудно да пиша на български
просто трябва да бъдем по сериозни и да си помагаме това е моята идея. Ел Торо

колешански

Цитат на: El toro - 30.11.2011 23:58
на 30години сам и  понеже често чета форума и виждам че акваристиката е много изостанала мисля че трябва да се развива и е по добре за нас акваристите ( а не прекупвачите на риби) сажелявам за правописа просто  далго времи не сам бил в балгария и ми е трудно да пиша на балгарски
просто трябва да бадем по сериозни и да си помагаме това е моята идея. Ел Торо
То акваристиката не е изостанала,а ние повечето сме изостанали от нея :-D(поради разбираеми причини).Колкото да помагането то и сега си помагаме като споделяме всичко свързано с ХОБИТО.Аз от 20г не бях се интересувал от акваристика,но с четене тук оле мале се справих,а не като едно време се на се 2 книги нахвърляни на бързо и това е.А и България се пише така ;-)

El toro

Може би е така обаче не може аз ти и други хора да мислим да се развиваме  в тази сфера, а да има хора които да чакат само да се възползват от хора които не разбират. Смятам че не е правилно, малак пример преди един два дена момче пише да ли може да гледа 4-златни риби - 2коридоруса-и 2 анцитруса заедно-и получава отговор от хора които не са се занимавали с златни риби даже имат само по един аквариум и то много интересни идеи че на  една златна риба и трябва по 50л. вода и това е отговор на човек който има само един аквариум, аз смятам че не е добре да се давам мнения от хора които се занимават сериона с тази работа

колешански

Ееее не се вталявай толкова.Те хората си отсейват мненията.Ние тук не сме толкова наивни като в белите държави :-D.Абе ти май не си бил тук от бебе :-D

Асен Евгениев

Цитат на: El toro - 01.12.2011 00:30
хора които неса се занимавали с златни риби даже имат само по един аквариум ито много интересни идеи че на  една златна риба и трябва по 50лт,вода и това е отговор на човек ойто има само един аквариум, аз смятам че не е добре да се давам мнения от хора които се занимават сериона с тази работа
Съвет за литрите дава например iek. Бъди сигурен, че колегата е напред с материала.
Има разлика между гледане на златни в аквариум в хола, от една страна, и развъждането
им, от друга. Аквариумът, който е в стаята ти, освен всичко друго, трябва да има естетически
вид, да не се налага да го сифонираш всеки ден, да сменяш вода всеки ден и т.н. Не върви да
набуташ 10 златни риби в 150 литра. Когато развъждаш обаче, не те интересува естетическата
страна на въпроса, не ти трябва грунд, който се затлачва и трябва да чистиш, при осигуряване
на течаща вода /или смяна на 90-100% всеки ден/ не ти трябва филтрация и т.н. Тогава вече
си угоявай 10 прасета в 150 л.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grand_leon_levi

ok saglasen sam steb
: 01.12.2011г 02:02ч
извинявам се за писането просто пия за тащата
: 01.12.2011г 02:02ч
идеята е друга всепак нали,,,,,,

mejdupraznika

Момчета акваристиката се разива бъдете спокойни. А който има желание да подарява го прави ;)


ivotri

При положение че всички си копуват риби от различни места, не виждам смисъл в това да се подаряват риби. Добре е да се продават на някаква изгодна цена близка до тази в магазините. Все пак това е бизнес за някои хора и небиха се занимавали с развъждане ако не продават после, вноса къде отива ако не печелят магазините? От друга страна на мен не са ми подарили нищо, защо трябва да подаря на някого рибите си или да ги дам на безценица. По-склонен съм за баратер примерно или да се подарява в краен случай.

elblanko

Цитат на: mejdupraznika - 01.12.2011 12:07
Момчета акваристиката се разива бъдете спокойни. А който има желание да подарява го прави ;)
Акваристиката в България е зациклила като магаре на мост.  ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

bay_milee

Акваристиката е добре ама ПАРАТА е зле.

skorpi_zoo

Аз лично си мечтая за един 300литров като за начало. :-P
Ама нема пари. :duvar:
Ако го хвана тоя Мърфи...

камен чочев

Отдавна си задавам точно този въпрос. Защо еди кой си, имащ десет малки гупички ги продава. И то по 50 ст. Или някакво растение, което му е в повече. И т.н. Защо просто не ги подарява или разменя. Аз имам морски аквариум и понеже тази част от акваристиката в България прохожда (или по скоро е мъртвородена) си поръчвам нещата от вън без да съм ги видял и често се случват повторения. Отделно от това без да искам или нарочно се случва да фрагвам корали. Какво да ги правя? И има няколко варианта. Единият е замяна, но няма много хора, с които да трампиш каквото и да било. Да ги пусна за продажба ми се вижда конщунство, все пак ми е хоби и грешката си е моя. Остава подаръка. И аз съм за него. И да, наистина, по този начин може би допринасям донякъде и за развитието на хобито.

Similar topics (5)

27126

Публикации: 9
Прегледи: 4062

20142

Публикации: 9
Прегледи: 3101

11341

Публикации: 69
Прегледи: 19389

49629

Публикации: 0
Прегледи: 1254