• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Искам да отворя рибен магазин...

Започната от gonzoo87, 21.11.2010 23:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gonzoo87

Здравейте,колеги.От няколко дни ми се върти една идея в главата.Искам да си отворя магазин за риба.Случайно има ли някой от вас,който да се занимава с това?Ако може да ми дадете малко повече информация за изискванията и долу-горе какъв начален капитал ще ми е нужен,въпреки че знам че е доста относително.Става въпрос за не много голям град до Варна  с население около 15 хил жители

tomatomov197

 За жива риба или всякаква  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

gonzoo87

 по принцип идеята е за всякъква  :)
: 22.11.2010г 00:12ч
примерно един средно голям добре зареден магазин

Асен Евгениев

Не искам да съм лош пророк, но при толкова малък пазар /и вече съществуваща конкуренция най-вероятно/
и без никакъв опит си обречен.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Raven

Ако е град с 15К жители и няма големи вериги като тук- може и да се получи.

Но е рисковано и трябва да се обмисли много добре, държал съм хранителни стоки и кафета, имаше файда но в един момент големите вериги ти спират въздуха и вече няма смисъл.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Luton

Според мен изчакай, сега е най-неразумното време да влагаш пари, при това в магазин. Нещата са направо трагични!

Иначе гледам, че и ЛИДЪЛ вече има в България, от това печелят потребителите и губят дребните търговци!
Всичко ще свърши, когато отворят TESCO или ASDA. Може и пазарите тогава да изчезнат :-)

Света искат да вземат тези вериги, ей! Целият свят! :-D

jojo

Докато не опиташ, няма да знаш. Ако си решил, действай.
За 1 м. в Пазарджик отвориха 3 магазина, тип "гараж", колко ще просъществуват е божа работа, от тях си зависи, но са факт.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

gonzoo87

Идеята ми точно в по малък град.Мисля,че там имам по-голям шанс.Имат едно ЦБА и един Т-маркет.Това е.Мисля че всеки ще предпочете специализирания магазин.Доколко знам в градът има 2 или 3 такива рибни магазини,от който като че ли само единия е по вървежен.Знам също че и хората си обичат старото,и като се познават,трудно ще се преборя с него,но всичко е въпрос на действия.И мен ме притеснява,че сега не много подходящо време...Но когато и да е,риск винаги има...

BOJO

Цитат на: gonzoo87 - 23.11.2010 01:15
Идеята ми точно в по малък град.Мисля,че там имам по-голям шанс.Имат едно ЦБА и един Т-маркет.Това е.Мисля че всеки ще предпочете специализирания магазин.Доколко знам в градът има 2 или 3 такива рибни магазини,от който като че ли само единия е по вървежен.Знам също че и хората си обичат старото,и като се познават,трудно ще се преборя с него,но всичко е въпрос на действия.И мен ме притеснява,че сега не много подходящо време...Но когато и да е,риск винаги има...

Лично аз пазарувам от квартално магазинче за риба. Винаги рибата е прясна и продавачите са много компетентни за приготвярнето. В същото време предлагат да ти изчистят рибата на място, което е голям плюс. Ако изпипаш нещата добре ще се получи. Въпроса е че пиша за Сф а при население 15к е различно. Трябва да опримизираш доставките , качеството на рибата и асортимента. Абе трябва си малко опит според мен.

elblanko

Цитат на: jojo - 22.11.2010 22:08
Докато не опиташ, няма да знаш. Ако си решил, действай.
За 1 м. в Пазарджик отвориха 3 магазина, тип "гараж", колко ще просъществуват е божа работа, от тях си зависи, но са факт.
Ето това е истината, от тебе зависи дали ще върви магазина.
Имам си магазинче за хранителни стоки от край време, въобще не им се притеснявай на големите вериги магазини, имам си ги всички в квартала, въобще не е проблем да държиш техните цени че и по ниски, иначе рекламата яко промива мозъци, но си има и хора здраво стъпили на земята.
Има и един друг контингент който въобще не е за подценяване и това са пенсионерите, те винаги ходят там където е по евтино.
Успех ти пожелавам. *DRINK*
П.П. Божо почвай да аранжираш новия аквариум а не се занимавай с форуми.  :-D
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Genadig

В такива рибни магазини проверките са доста често и за най-малките неспазени неща глобите са доста солени.  :karamse:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

gonzoo87

Цитат на: BOJO - 23.11.2010 10:13
Лично аз пазарувам от квартално магазинче за риба. Винаги рибата е прясна и продавачите са много компетентни за приготвярнето. В същото време предлагат да ти изчистят рибата на място, което е голям плюс. Ако изпипаш нещата добре ще се получи. Въпроса е че пиша за Сф а при население 15к е различно. Трябва да опримизираш доставките , качеството на рибата и асортимента. Абе трябва си малко опит според мен.
Така е.Това за чистинето на рибата наистина е плюс.Даже не се сещам магазинче,което предлага това.Относно големината на града,наистина не като  София,но нали все пак  в кварталните магазинчета не пазарува цяла София или Варна :) С проверките също ще е сложно,все пак за това няма толкова много такива магазини в по-малките градчета..А опит трудно ще добия без да пробвам.. :)

Similar topics (5)

52175

Започната от evgeni200


Публикации: 3
Прегледи: 2892

31324

Започната от boxy


Публикации: 6
Прегледи: 5303

21696

Публикации: 19
Прегледи: 7376

3842

Публикации: 31
Прегледи: 15732

35700

Публикации: 3
Прегледи: 3654