• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Иракли и землищата на Емона и Баня стават курорти

Започната от 6aro, 26.01.2007 19:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

6aro

Иракли и землищата на Емона и Баня стават курорти

Така земите на частните собственици и общината ще отпаднат от европейската екологична мрежа "Натура 2000"
26.01.2007

Август 2006-а: Eкоактивисти легнаха пред тежките строителни машини в района на ИраклиМестността Иракли и землищата на селата Емона и Баня стават урбанизирани територии и ще получат статут на вилни и курортни зони.

Това реши общинският съвет в Несебър като прие промени в общия устройствен план на общината, информира БНР.

Така земите на частните собственици и общината ще отпаднат от европейската екологична мрежа "Натура 2000".

На заседанието присъстваха засегнати наследници на имоти по морето.

Те внесоха протестна декларация срещу включването на земите им в защитените територии, която ще бъде изпратена в Министерството на околната среда и водите.

По данни на представители от инициативния комитет засегнатите частни собственици в община Несебър от екомрежата са над 3000, съобщи БГНЕС.

Екосдружението "Зелен алианс" иска преоценка

на определените защитени зони, с които България ще се включи в европейската екологична мрежа "Натура 2000", каза Кирил Войнов, зам.-председател на сдружението.

Според него е нужно независим експертен съвет от учени да направи оценка на механизмите, по които са определени защитените зони. По думите му така ще се свали напрежението от обществото.

Хората протестират, защото не им е ясна философията на "Натура 2000" и не разбират ползите от включването в мрежата, добави Войнов.
От http://www.netinfo.bg
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

miTko

Да ти кажа, нещата са много дебели и играят пари, много пари... *mda* *NO*
Разни мои АКВАРИУМИ 

6aro

Дам! Тук всичко се прави не с пари, а с много пари.  >:o  А екосистемата кучета я яли! *HELP*
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

NO CARRIER

Да им еба майката алчна, ще кажа аз. Сигурно ако имах парче от апетитната баница щях да разсъждавам по друг начин, ама...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

NO CARRIER

А бе, не е точно за Иракли, ама и руснаците са се сетили за какво иде реч.
http://dnes.dir.bg/2007/01/31/news1267465.html
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

rookie_gyn

При нас в Странджата дириджето е същото. Битката за земите. Хем ги разбирам хората от една страна, хем ми се иска всичко да си остане диво. Чух и един прост коментар от един невисоко образован алкохолик на улицата:"Вкарват ни ги в природния парк и в натура за да могат "турците" /Министерството на земеделието и горите/ да ни ги изкупят на безценица и тя да си правят режима на застрояване. Има резон в думите. Все пак ту декар земеделска земя на атрактивно място струва около 100 евро на м2, а ще им дават като обезщетение по 20 евро за декар на година. На мен не ми пука много от цялата работа, нито печеля, нито губя. Нямам земи край морето. Жена ми има наблизо 12 -13 декара с които бих се разделил срещу 150 000 евро. Това е и обява да знаете. Земите са убави да знаете, в Страндажа, близо до гора, на 50-10 м от регулация и на 4 км от морето. Айде чакам предложения.

jkk

Сваляй цената и вземи каквото може, докато все още някой изобщо купува на 4 км от морето( дори не е от плажа). Защото и това безумие си ма край.
350 л Малави, 120 л растителен

kamos

Поредния случай който показва, че живеем в бананова република.
Ако държавата иска да опази обществения и частния интерес просто трябва да си плати по съответните разумни цени /пазарни/в крайна сметка тези пари пак идват от нас данъкоплатците.
А те се опитват с жълти стотинки да опазват местности от апетитите на големите компании и естествено най-потърпев от засегнатите хора са дребните...........
В други европейски държави, например Испания плащат доста повече и хората не протестират, че е необходимо да се опазва природата.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

jkk

Т.е. държавата да изкупува териториите определени от натура2000 по пазарни цени от частните собственици? Това ли искаш да кажеш?
350 л Малави, 120 л растителен

rookie_gyn

А защо не? А пък ми е трудно аз да сваля цената защото точно тези имоти остават извън границите на природен парк"Странджа" и няма да се засегнат от натура2000, поради факта, че са на границата със стротелните граници на селото. На 4км от морето е родово понятие, може да го сметнеш и като разстояние от плажа.

kamos

Да точно това искам да кажа.
Държавата като иска да защити дадена територия - което заслужава адмирации като начинание, би следвало да го направи по цивилизования начин/искаш нещо - плащаш му цената/, а не с хватки отпреди 20 години.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

jkk

Всъщност, вече въобще не ми пука дали ще го бетонират цялото или само половината. От години ме е яд да гледам строителна свинщина по нашето море и съм готов да го отсвиря напълно. И без това Бяло море е по-близо до София отколкото черно
350 л Малави, 120 л растителен

Similar topics (4)

18317

Публикации: 4
Прегледи: 2216

44522

Започната от nevenaskorpi


Публикации: 18
Прегледи: 9217

3725

Започната от Raven


Публикации: 20
Прегледи: 7630

40363

Публикации: 11
Прегледи: 4643