• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 17:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Има ли място в София да карам кола, без да ме претесняват полицаи ?

Започната от sa6eks, 18.02.2010 12:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sa6eks

Здравейта на всички аз нямам книюка ама имам желание да карам кола, е карам из квартала, но се ме хващат тия.., дали има някъде в София или в близост до София някакво място или полигон, де да знам нещо такова, без да има полицаи ? Омръзна ми е го на оня ден пак ме хранаха... до сега съм да 150 лева откупи за полицаи да ме оставят :( Благодаря предварително на всички отзовали се.

pep4ooo


sa6eks

То не е задължително да е полигон, ами някакво такова забравено от полицаите място или так както го наричате :)

niky

Има едно такова - намира се в Панчарево. Но дотам ще трябва някой друг да те закара.
Аз там пускам синовете да тренират.

Rendaka

Що не идеш да покараш малко картинг? Като си вземеш книжката ще имаш цял живот да караш, а сега застрашаваш човешки животи. Не прави глупости и си притъпи малко хормоните, има други начини да впечатлиш мацките от квртала ;)
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

sa6eks

Цитат на: niky - 18.02.2010 13:11
Има едно такова - намира се в Панчарево. Но дотам ще трябва някой друг да те закара.
Аз там пускам синовете да тренират.
Можеш ли по-подробно да ми обясниш, аз съм близко до панчарево (тука до камбаните живея), ако не те затруднявам :)

niky

Ами това е бившата картинг писта. Караш към Панчарево, но пропускаш отбивката за ресторанта и платения риболов. Малко след това има пак отбивка в ляво към Веца и непосредствено след отбивката в ляво е тази площадка.


vasso

Аз ще те посъветвам да отидеш на шофьорски курсове и да си караш където искаш. Аз като ходих преди, инструктурът каза,че му е писнало да избива вредни навици, придобити при подобни тренировки. Аз в квартална уличка полицаи не съм виждал. На пътя към военно-историческия музей преди беше перфектно за упражнения, но сега следят тази отсечка. Ако имаш желание може да стане най-лесно някъде в провинцията. Има полигон на Хладилника тук, но е към една фирма за курсове, но ако попиташ може и да те пуснат там. Успех! *DRINK*

nikolaytoshev

Я пък тези, които си имаме книжки и полицайте не ни спират. Значи проблема не ти е в книжката и полицайте, а в шофьорските умения, колега.  :-D

sa6eks

А, да сетих се каде е :)
Мерси много, @vasso на 16 съм, докат стигна 18 ко ше прая ? :D

vasso

Имам предвид, че като отидеш на курсове ще се научиш наистина на някои правилни техники за шофиране, което за мен е по-добре. Иначе и без това сега няма как да използваш кола- ще те спират ит.н., ако искаш да се направиш на мъж- смешно е. Всичко с времето си! *DRINK* Не си струва просто.

Деян

Цитат на: sa6eks - 18.02.2010 15:51
А, да сетих се каде е :)
Мерси много, @vasso на 16 съм, докат стигна 18 ко ше прая ? :D

Как какво ше правиш?
Ще учиш!
: 18.02.2010г 16:04ч
П.П.

Аз като бях на 16 ходех да ритам с другите "пубери". И това е вариант. (то не че сега не ходя)
: 18.02.2010г 16:04ч
И още нещо...

Ти какво искаш:
да отидеш с някой познат да те учи (мен инструктора нищо ново не ми казва, всичко знам от баща си)
или да се правиш на гъзар?

Защото разликата е космическа и във втория случай не бих искал да те срещам на пътя.

Raven

В момента от шофьорски курс не знам какво може да се научи.
Аз съм изкарал книжката си по "ония" времена, курсът беше към два месеца общо, имахме много часове теория, много кормуване, нощно кормуване, вътрешен изпит преди да ни допуснат до изпит пред КАТ...

От 22 години карам и нямам нито едно  ПТП, нямам дори и предпоставки предизвикали ПТП, но много  преди да изкарам книжка баща ми ме е учил да карам в квартала, около язовири на които ходехме за риба, в провинцията покрай някое село...

И въпреки това не се смятам за особено добър шофьор а просто за приличен шофьор да го кажем.
Добрите шофьори работят към енергото както всички знаем, а аз просто си карам колата и им давам път.

Преди няколко години жена ми изкара книжка- направо се уплаших като разбрах в какво се е състояло това "изкарване", трябваха ми месеци след това за да я науча да кара наистина.
Сега доколкото знам нямат  полигон и не ги учат да паркират, нямат нощно кормуване, часовете са символични като бройка,  направо фабрикуват убийци по пътищата.

Така че ако иска да се научи да кара преди да му дадът книжка- няма лошо.
Предполагам че за това търси полигон, а това че КАТ санкционират за каране без книжка...
Еми нормално е, имах си хас и да не санкционираха за това.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Деян

Значи, сега курса (поне моя) се състои в това:

общо 10 часа теория. Отделно от десетте часа, всеки път след курмуване се решават по час - два листовки с другите курсанти.
Кормуване - 31 часа. От тях около 20 - градски условия.
Паркирането е задължително.
Вътрешни изпити по теория и кормуване преди да те допуснат на същинските.
Към два месеца като цяло.

Иначе и аз започнах на 16 някъде, но с баща си. Примерно - тръгваме за риба и когато слезем от шосето той ми отстъпва.

Също така той прави и един друг трик - води ме на едно поле. Забива четири колчета и ме кара да паркирам, да карам в кръг, да правя осморки и какво ли не още. Също така прави нещо което е много гадно за нервите. Както се движим и извиква "Спри!". При което аз естествено трябва да спра веднага.

И още много други полезни работи...

suntsu69

В момента курсовете са машина за пари. Не ги учат на нищо, умишлено, за да им приберат парите. Но разни 16-годишни пубери да се учат по пътищата - айде нема нужда. Да си изкарат курса, да си вземат теорията сами (това поне става), да се научат криво-ляво, а след това, с книжка в джоба, ги учите да карат. Научил съм 5 жени да карат по тази схема, като за 3 от тях мога да твърдя, че карат супер (особено като за жена), а и другите 2 си карат съвсем прилично, просто са по-страхливи.

Similar topics (5)

52040

Публикации: 5
Прегледи: 2659

31679

Публикации: 0
Прегледи: 1653

24558

Публикации: 44
Прегледи: 14819

47693

Публикации: 7
Прегледи: 5775

40663

Публикации: 0
Прегледи: 1399