• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 19:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Има ли място в София да карам кола, без да ме претесняват полицаи ?

Започната от sa6eks, 18.02.2010 12:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

А, снимката не е моя- дръпнах я от нета.
Ето един мой "акваскейп" , в смисъл - има и риба в него ;-)





https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Luton


vasso

Цитат на: suntsu69 - 19.02.2010 10:37
Ще помоля тинейджърите да се въздържат от коментари на неща, от които не разбират. Каква е връзката между натискането на педалите и безопасността на движението?  Случайно да сте слушали колко от фаталните катастрофи през последните години са причинени от 16-20 годишни младежи (със или без книжки)?
А да коментираш положението по пътищата, без да караш кола е смешно. Положенито е трагично поради дупките. Задръстванията са особено неприятни, но такива, че и още по-големи има във всеки голям град по света.
А ти да си чул колко катастрофи има благодарение на такива специалисти на по 40 години, които си въобразяват ,че могат да карат при всякакви условия и не им пречи да пийнат малко тая вечер? Всичко е много относително. За рязко спирене- естествено, че се ползва и съединител и спирачка едновременно. Дадох пример за лош навик, които се усвоява при каране преди курса.

Luton

Цитат на: vasso - 19.02.2010 23:07
А ти да си чул колко катастрофи има благодарение на такива специалисти на по 40 години, които си въобразяват ,че могат да карат при всякакви условия и не им пречи да пийнат малко тая вечер? Всичко е много относително. За рязко спирене- естествено, че се ползва и съединител и спирачка едновременно. Дадох пример за лош навик, които се усвоява при каране преди курса.
Така е приятелю, повечето ПТП стават поради не спазване на правилата
Шофирането е практика-спазване на законите и пак практика
Това за съединителя е вярно говори добре за теб че го разбираш и използваш
Карай така, както са те учили. На пътищата у нас им трябват повече мислещи и можещи водачи.
Иначе повечето умения се придобиват никой не е роден научен.
ТРЯБВА ПОВЕЧЕ ТОЛЕРАНС И ОТСТЪПЧИВОСТ!!!!




ickopr

А ве хора чета и пак чета и неми стига акъла как кола се карала как се натискал съединителя ама чесно пак неуспях да се науча.
От личен опит скромен B+E, C+E и ADR който знае за каво са тея категории ще разбере, че ако сам в момента не се пазиш на пътя няма кой да те пази.

П.С. забравих да напиша и механик-водач на ТАНК 62 в казармата а дори тогава нямах книжка  *ROFL*

suntsu69

Цитат на: vasso - 19.02.2010 23:07
А ти да си чул колко катастрофи има благодарение на такива специалисти на по 40 години, които си въобразяват ,че могат да карат при всякакви условия и не им пречи да пийнат малко тая вечер? Всичко е много относително. За рязко спирене- естествено, че се ползва и съединител и спирачка едновременно. Дадох пример за лош навик, които се усвоява при каране преди курса.
Младежо, не само, че си въобразявам, а съм карал и пак ще карам при всякакви условия. Някъде да съм написал, че карам пил? По въпроса дали тинеджърите или 40-годишните пият повече може доста да се поспори. А за спирачката -нещо, което досега беше неправилно, изведнъж стана естествено.
То ако с гледане(слушане) ставаше, кучето щеше да е най-добрия касапин.

Peakone

Цитат на: ickopr - 19.02.2010 23:29П.С. забравих да напиша и механик-водач на ТАНК 62 в казармата а дори тогава нямах книжка  *ROFL*

Че за това чудо не ти е нужна книжка, то от ПТП-та не се страхува  :-D

Luton


Лора

Цитат на: ickopr - 19.02.2010 23:29
...че ако сам в момента не се пазиш на пътя няма кой да те пази.

Колко си прав... Днешно време всеки се чувства господар на пътя. Качил си се в колата и си мислиш, че си хванал Господ за шлифера и на теб нищо няма да ти се случи.
Не знам за какви спирачки и съединители говорите, но ако не реагираш бързо и не ти сече пипето на момента, пиши се абониран за оня свят.




Сега да ви разведря малко, ще ви разкажа една смешна историйка.
  Като ученичка карахме безплатни курсове за категория Т, малко или много знам кое как е и що е. Та... Година след завършването ми, мъжа ми си сменяше нещо по спирачките, дали накладки, дали някое маркуче не съм сигурна, но трябваше да му помогна с обезвъздушаването. Сядам в ладата и започвам да помпя. Помпя, помпя и чакам педала да стане твърд. Усещам, че нещо не е наред, мъжа ми в канала под колата и той усеща същото. И двамата обаче не обърнахме внимание. Помпя пак, пак същата работа. По едно време се усещам, как натискам грешния педал. Сигурно 20 опита направихме, за малко да стигнем до там да правим ремонт на ново. *ROFL*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

pep4ooo

От едно шофиране младежа да се учи то стана стахотна тема :-) аз пък ще ви дам едно много яко хаос радио нон стоп е които слуша такава музика нека му се радва.Аз лягам и ставам с него  [:-} *DANCE*


sa6eks

Цитат на: akapulko - 18.02.2010 19:57
Изкарай книжка за моторетка. :-)
Аз имам от 3-4 месеца.
Относно другите какви спирачки, кви съединители , аз само питах за някакво место без полицаи и без жива душа, за да мога да покарам малко. Това, че на вас не ви харесва какво правя мен не ме интересува, знам какво да правя и никой няма право да ми нарежда какво да правя, освен родителитеми !
Моля админ/мод. да заключат темата, че стана една караница само за 1 въпрос !

Асен Евгениев

Цитат на: sa6eks - 21.02.2010 09:39
Аз имам от 3-4 месеца.
Относно другите какви спирачки, кви съединители , аз само питах за някакво место без полицаи и без жива душа, за да мога да покарам малко. Това, че на вас не ви харесва какво правя мен не ме интересува, знам какво да правя и никой няма право да ми нарежда какво да правя, освен родителитеми !
Моля админ/мод. да заключат темата, че стана една караница само за 1 въпрос !
Колега, темата се оказа интересна и затова има толкова спорове. Просто не трябва да излизаме от добрия тон.
Колкото до това, кой има право да ти държи сметка за деянията, не си прав. Аз имам право да ти нареждам
какво да правиш, ако застрашаваш моя и на децата ми живот. И всеки, чиито живот застрашаваш, има право
да ти държи сметка. Ако караш само в двора на къщата си, тогава имаш право, че не трябва да ти се месим.
*THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ivan_251

То не е до харесване или не.ТО Е ДО НАРУШАВАНЕ НА ЗАКОНА! Утре аз ще убия човек и ще кажа,никой няма право да ми нарежда,освен родителте ми какво да правя.Извинявай,ама по-тъпо изказване не съм чел скоро в този форум.

ЗАКОНИТЕ НЕ СА ПО ЖЕЛАНИЕ!

Peakone


Similar topics (5)

40663

Публикации: 0
Прегледи: 1401

17366

Публикации: 4
Прегледи: 8909

12259

Публикации: 4
Прегледи: 2332

1876

Публикации: 31
Прегледи: 10811

1902

Публикации: 12
Прегледи: 6591