• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Големия зоомагазин който беше на ул. Шипка

Започната от danchoto, 16.03.2005 16:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchoto

Някой дали знае къде се премести големия зоомагазин който беше на ул. Шипка (до Руския културно-информационен център)? Миналата година съм ходил там - беше най-големият който съм виждал. Зоо-нещоси се казваше - На приземния етаж имаше мнооого аквариуми а на горния бяха птици, маймуни и т.н. Та ще се радвам ако има някой инфо дали и къде са го преместили.

Boby_

Цитат на: "danchoto"Някой дали знае къде се премести големия зоомагазин който беше на ул. Шипка (до Руския културно-информационен център)? Миналата година съм ходил там - беше най-големият който съм виждал. Зоо-нещоси се казваше - На приземния етаж имаше мнооого аквариуми а на горния бяха птици, маймуни и т.н. Та ще се радвам ако има някой инфо дали и къде са го преместили.

Този магазин беше пералня за пари. Животните (и рибите в частност) се гледаха при лоши условия, в магазина се продаваха защитени видове (конкретно папагали), продавачите бяха тотално некомпететни. Магазинът е затворен, а собствениците му едва ли са в тоя бизнес вече.

danchoto

жалко донякъде... беше си направо като зоопарк :)

Като казах зоопарк - в неделя отидох да видя рибите в зоопарка - осиновени се водят от някаква немска частна гимназия - що годе добре изглеждаха с изключение на малко брадица в някои аквариуми. А иначе има едни други до входната врата - май неосиновени :) дето са в некви аквариуми от 1963 големата зима и изглеждат като остъклени балкони с винкели :)

NikolaV

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "danchoto"Някой дали знае къде се премести големия зоомагазин който беше на ул. Шипка (до Руския културно-информационен център)? Миналата година съм ходил там - беше най-големият който съм виждал. Зоо-нещоси се казваше - На приземния етаж имаше мнооого аквариуми а на горния бяха птици, маймуни и т.н. Та ще се радвам ако има някой инфо дали и къде са го преместили.

Този магазин беше пералня за пари. Животните (и рибите в частност) се гледаха при лоши условия, в магазина се продаваха защитени видове (конкретно папагали), продавачите бяха тотално некомпететни. Магазинът е затворен, а собствениците му едва ли са в тоя бизнес вече.
Случайно да е имал нещо общо с голямия магазин с/у Шератон? Чувал съм, че от там (Шератон) се е преместил на Шипка.

Boby_

Единият се казваше "Зоосвят" (този срещу ЦУМ), а другият - ЗооРанчо. Не знам дали имат нещо общо, но мисля, че не.

N.Nobs

Цитат на: "Boby_"Единият се казваше "Зоосвят" (този срещу ЦУМ), а другият - ЗооРанчо. Не знам дали имат нещо общо, но мисля, че не.
Имаха.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

NikolaV

Цитат на: "N.Nobs"
Цитат на: "Boby_"Единият се казваше "Зоосвят" (този срещу ЦУМ), а другият - ЗооРанчо. Не знам дали имат нещо общо, но мисля, че не.
Имаха.
Доколкото съм чувал, като са затворили магазина с/у ЦУМ, са го преместили на Шипка. Аз тогава съм влизал (с/у ЦУМ) преди да мисля, че ще гледам риби един ден (търсих хамстер за подарък :o) и помня продавачите. Точно като в класическа пералня - повече от клиентите. Скоро ми казаха нещо, което не съм видял лично - по едно време са сложили "вход" - като в зоологическа градина. Някой има ли спомен?

Жоро

вярно че имаше вход(ако не бъркам 50ст.) и ако си купиш нещо на изхода ти връщат парите.между другото там имапше доста качествени риби и змии.

Similar topics (5)

51710

Публикации: 1
Прегледи: 2773

49229

Започната от PVV


Публикации: 4
Прегледи: 2710

24996

Публикации: 4
Прегледи: 2187

6656

Публикации: 20
Прегледи: 8569

15750

Публикации: 7
Прегледи: 4101