• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Домашни любимци - само ако разреши съседа

Започната от Black Adder, 26.11.2008 17:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Black Adder

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=308298

ЦитатДомашни любимци в клетки и аквариуми скараха депутати

Домашни любимци да могат да се отглеждат в апартамент след информиране на непосредствените съседи, това предложи депутатът от НДСВ Яни Янев при дискусията в парламента по второто четене на новия Закон за етажната собственост. Народни представители от опозицията настояха да отпадне записаното в проекта изискване за търсене на съгласие от съседите за отглеждане на любимец, освен ако той е в клетка или аквариум.

Народните избраници спориха часове само по този текст от проектозакона. В началото Елиана Масева от ДСБ каза, че не е редно, както е записано, живеещите в блокове да се наричат обитатели, защото един плъх също можело да бъде обитател. После спорът се пренесе върху други домашни любимци.

Председателстващият заседанието Любен Корнезов и Яни Янев се заиграха с това, че според проекта без съгласието на съседите може да се гледат единствено животни в клетка и аквариум: ,,Какви са тези аквариуми, бе колега. Животни в аквариуми. То за риби става дума, не само. За крокодили? И крокодили гледат, хамстери гледат, змии гледат. Всякакви други влечуги гледат в аквариуми, тарантули, буболечки. Това е в кръга на шегата".

Руденко Йорданов от левицата смята, че трябва да се създаде регистър на домашните любимци във всяка сграда: Да има информация кой какво гледа, има ли риск за обитателите на сградата, и това да бъде отпратка към контролните органи да установят по-сериозен контрол и мисля, че няма нищо прекалено в това, в края на краищата дали ще бъде питон, дали ще бъде домашно куче, или прасето на Джордж Клуни, важното е това да бъде известно."

Антонела Понева от ДСБ е категорично против всякакъв ограничителен режим, трябвало да се спазват сега действащите норми. Според нея е смешно това, че в текста се казва, че могат да се отглеждат животни в клетка и в аквариуми, защото означава, че в клетка човек може да отглежда лъв, а в аквариум пирани и всякакви такива страховити животни, но едно пуделче не може да отглежда, без съседите да дадат съгласие.

Спор предизвика и предвидената забрана за извършване на дейности без съгласието на общото събрание, които са по-големи от обичайното и които създават безпокойство на другите. Бе предложено тези спорни моменти да се разгледат отново в правната комисия. Очаква се обсъждането на проекта продължи в четвъртък.
Мдаа, депутатите оправиха всичко, само това остана - да искам разрешение от съседа да си гледам рибките. @}->--

miTko

Един мъъничък проблем ще има съседа - няма как да разбере, че имам риби в аквариума!
Аз обаче има как да разбера, че има куче(примерно)!  ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

Деян

Ами ако е налице така наречената "междусъседска война", какво става, той напук няма да се съгласи.Не е измислено като хората.В Америка се иска разрешение след третото животно(не говоря за рибки и гризачи), което е по-логично.

Raven

Имах един съсед- треньор футбол.
Тай имаше един гигантски дог,ама наистина чудовищно голям- тъпчеше го със стероиди и препарати и накрая догът умря от рак на всичко.

Но преди това чудовището превъртя и започна да напада и да хапе,явно стероидите първо го побъркаха после го убиха.

Тогава си мислех че е правилно да има такова решение за съгласие от съседите.
Сега обаче си мисля- какво беше виновно кучето всъщност,и не е ли по нормално да си искаме разрешение за хора а не за животни....

Аз моите кучета ги извеждам само на повод до определеното място за разходка,никога не ги оставям без надзор,плащам им такса за чистачка и асансьор като на човек,внимавам да нямат никакъв досег с съседите- когато тръгнем да излизаме или да влизаме винаги изчаквам първо да минат хората....
И за това никои от съседите ми няма нищо против мен,но колко са такива събственици на кучета .

Това че домашно куче е нахапало дете - често вината не е в кучето а в стопанина които го е държал вързано на дворана къса верига  и ежедневно го е пребивал докъто полудее.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vali7447

Тия наще малоумни управляващи още малко ще измислят да питаме съседа или кмета кога да си е...е жените,да е..а и глупаците да е.а,сичко друго са оправили та само това е останало,амън от простотийте им начи *spank*
Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

Деян

Ами какво да кажем за такса хамстер и последвалите я протести.

barabata

Колеги , само аз ли чета както трябва ?

Цитат...проекта изискване за търсене на съгласие от съседите за отглеждане на любимец, освен ако той е в клетка или аквариум.


Цитат на: Black Adder - 26.11.2008 17:15
... само това остана - да искам разрешение от съседа да си гледам рибките...

Цитат на: miTko - 26.11.2008 17:41
Един мъъничък проблем ще има съседа - няма как да разбере, че имам риби в аквариума!
... ;-)


Това не важи за животни гледани в клетка или аквариум !
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Лора

Патила съм си от проблеми със съседите. Първо, защо кучето ползва асансьора и стълбите. Започнах като Мариан да плащам и за него- чистачка и такса асансьор. Тогава моите съседи започнаха, да следят по колко пъти на ден излизам, със или без кучето...пак скандали. Накрая им теглих една българска и ме оставиха на мира.
Аз също мисля, че ако кучето е на повод и с наморник, както беше прието преди години, няма проблем.
Та, ако можех да си избирам съседи...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

vali7447

Лора трябвало е да започнеш с българската и да сте се разбрали по бързо *ROFL* *bg*
Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

Деян

Тук ни е проблема, повечето хора в България започват с "Българската". :-)

FHM

Цитат на: deian555 - 26.11.2008 19:59
Тук ни е проблема, повечето хора в България започват с "Българската". :-)
Еми нормално след като някой хора неразбират от нищо друго

миа

Е,има някои хора,които са мноооого зле-така ми изгониха котето,за което стана страшен рев.Навиниха го,че е кхъ-кхъ(това което обикновено правите в тоалетната) между етажите.Оказа се,че влизат кучета.Така го бяха подгонили,(и най-вече ужасната бабичка винаги в розово)че го изнесоха с все малките беззащитни котенца навън.Веднага ги изядоха котаците(малките).И едно лято Мая(котката)изчезна :'( :'( :'(

Но някои са маалко прави-мъчение е да държиш много животни(само когато става въпрос за наистина много)в апартамент.И за това имам пример.Престъпление е наистина едно огромно куче да не може да преминава през коридора и навсякъде да има други такива.Макар,че доста хора го правят с благородна цел,но някои се стремят само към развъдник...на пари.

etg

И с този закон, както с всички  други , в нашата мила родна страна. Нали все пак трябва да има орган , който да следи за спазването му. Единственото, до което ще доведе е  сблъсъци , между и без това едва едва общуващите помежду си съседи.
Наредба за регистрация на куче и плащане на данък има отдавна , ама доколкото знам има около 100 регистрирани кучета.
Аз самият не съм регистриран , представяте ли си как ще тръгна да си регистрирам кучето.
Ще бъде много смешно на адрес 'х' живее Сачи, на 4,5 год., снимка в профил -

Тя съвсем изрядно си плаща всички сметки. :-D

kamos

Толкова много постове за нещо което не е прието?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

ceco

Като чета повечето постове стигам до извода, че и да се приеме- все тая.Май не искате да разберете, че демокрацията не е свободия, а спазване на правила.
Лора, само да те попитам ти дали си регистрирала кучето си?Разхождаш ли го с намордник?Носиш ли си полиетиленово пликче при разходките и ползваш ли го ?Има ли кучето ти всички ваксини?И последно колко пъти си измила асансьора след като то се е "изпускало" там.Нямам честа да те познавам и моля не го приемай лично.Хубаво е обаче това с "българската" и то помага да се самозаблуждаваме, че живеем в България/Европа/, а не в Диарбекир. @}->--

Similar topics (5)

55535

Публикации: 2
Прегледи: 2505

32759

Публикации: 5
Прегледи: 2557

11764

Публикации: 1
Прегледи: 2063

1839

Започната от tishovsx


Публикации: 20
Прегледи: 10151