• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.04.2024 20:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дискусия за родословие

Започната от Divane, 13.07.2009 18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Цитат на: emilradev - 14.07.2009 15:51
ХОХОХОХО момци , дайте да пием по една студена биричка  *DRINK* , че започнаха  да се усещат  хапливи женски напатки в темичката ...... нямаше да пиша ама .... как да се сдържа , то голям цирк стана  :-D  *ROFL*


*spam

А аз защо мислиш ви изхвърлих от пазара?!  :-)

: 14.07.2009г 15:03ч
Цитат на: valnata - 14.07.2009 15:53
Ами исках да кажа, че  при бебетата не се разбира лудоста и характера.Да кажем до  2 3 месечна възраст. :-)

Това е така. :)

emilradev

Тъй Тъй ... Ники положи началото на мира .... Дайте да заровим томахавката (които са я вдигнали де) .   :coffee:
Пийс енд Лов ;)

Divane

При бебетата също се правят тестове..елементарни са и се гледат основни неща - примерно като се хвърля канче или връзка с ключове - как реагира малкото, как се отнася към другите бебета..дали е свито или се бута да суче първо...такива неща. Разбира се,че след 3 месеца вече започва да проявява къде-къде повече индивидуалността си. Принципно това е времето и когато вече може да се отделят от майката и да се взимат от новите им стопани.

}|{opukc

14.07.2009 16:10 #63 Last Edit: 14.07.2009 18:27 by }|{opukc
Цитат на: Лора - 14.07.2009 14:22
Но да се отхвърлят несполучливите породи без родословие е пълна глупост.

Лора,
това е пълна глупост!!!
Няма понятие като несполучливи породи c или без родословия!!!
Аз не исках да влизам с тази тема, понеже от 20г съм наясно как мисли бългалина по въпроса.......също така съм наясно с, как, защо..и т.н. се издават родословия.
Обаче, светската истина е друга - Клубовете в частност отговарят за правилното развитие на породата си.
Аз гледам ротвайлер/който не е изял никой досега/, кучето ми има и родословие и е издържало изпит за селекционна годност и екстериорна оценка. Ако не отговаряше поне на един от тези критерии това куче не трябва да дава поколение, и ако клуба е стриктен, няма да издаде родословия на малките.
Да, любовта към животните няма нищо общо, но........колуването на ПО-еФтино животно допълнително стимулира производството на безпородни такива, само защото на външен вид го докарват.
Пак ще се повтора.
Хората по света са намерили начин да запазват и облагородяват породите си, та ние не сме по-Умни от тях, че да ги разваляме.
ПП - Преместете темата в Дог.бг
Кой е модератора?
Виждам, че много хора имат отношение към темата, но нищо не разбират.
Пак ще кажа - Ако дадено породисто животно няма родоссливие за това, то си остава просто ЖИВОТНО - независимо дали е куче, котка, прасе.....


elblanko

14.07.2009 17:32 #64 Last Edit: 14.07.2009 20:05 by elblanko
Цитат на: Divane - 14.07.2009 15:50
Елбланко, за да ти отговоря подробно на въпросите - ще се наложи да пиша мнооооооого,ама наистина много.Спести ми го,моля те..просто потърси литература по въпроса,говори с хора,които се занимават с развъждане(по възможност небългари) и ще ти стане ясно всичко.
Относно психиката на отделните породи - това не са някакви роботи,нормално е всяко куче да има индивидуален ХАРАКТЕР,
Явно няма да има нужда да търся каквото и да било защото ти ми каза това което ме интересуваше. ;-) Тук ситуацията странно ми прилича като тази на човека който реши да си купи сони.
ЦитатСега най-вероятно ще ме контрираш - да,ама неродословните овчарки пазели на границата по-добре от родословната - и за това има отговор - всичко се крие в обучението.
Тук с риск да ме обвиниш в плагиатстване на любимата ти фраза, ще ти кажа че явно не си ме разбрала. И двете кучета вършеха страхотно работата за която бяха обучени, а тя определено не беше да гонят вълци в гората. Аз разказах случката като пример за реакция в нестандартна ситуация, имахме едно пет шест месечно пале което подгони вълка при първата си среща с него, а избора на кучкара падна върху старото куче именно заради това, на него не му трябваше куче което ще си бие камшика при първата напечена ситуация.
ЦитатТемата наистина е ужасно дълга..да не забравяме все пак,че в този форум се говори за акваристика  
Ето тук вече си права, хайде да помогнем на това момиче.  http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,4955.45.html
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

basmachi

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 16:10
Лора,
това е пълна глупост!!!
Няма понятие като несполучливи породи c или без родословия!!!
Аз не исках да влизам с тази тема, понеже от 20г съм наясно как мисли бългалина по въпроса.......също така съм наясно с, как, защо..и т.н. се издават родословия.
Обаче, светската истина е друга - Клубовете в частност отговарят за правилното развитие на породата си.
Аз гледам ротвайлер/който не е изял никой досега/, кучето ми има и родословие и е издържало изпит за селекционна годност и екстериорна оценка. Ако не отговаряше поне на един от тези критерии това куче не трябва да дава поколение, и ако клуба е стриктен, няма да издаде родословия на малките.
Да, любовта към животните няма нищо общо, но........колуването на ПО-еФтино животно допълнително стимулира производството на безпородни такива, само защото на външен вид го докарват.
Пак ще се повтора.
Хората по света са намерили начин да запазват и облагородяват породите си, та ние не сме по-Умни от тях, че да ги разваляме.
ПП - Преместете темата в Дог.бг
Кой е модератора?
Виждам, че много хора имат отношение към темата, но нищо не разбират.
Пак ще кажа - Ако дадено породисто животно няма родоссливие за това, то си остава просто ЖИВОТНО - независимо дали е куче, котка, прасе.....



Само един въпрос .Ако видиш човек с куче близнак на ротвайлера ти ,как ще го заприказваш?
- Извинете тва животно има ли родословие?
-Да.
-Аууу какво сладко ротвайлерче.
Сори Жоре ама то това малко на виц мяса.
Нямам претенции да разбирам от кучета и породи ,ама имам очи и глава .И на ротвайлера викам ротвайлер без значение дали се помества в нечий стандарт.И на негъра немога да кажа китаец ,щот очевидно не е .
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

}|{opukc

14.07.2009 20:20 #66 Last Edit: 14.07.2009 20:23 by }|{opukc
Цитат на: basmachi - 14.07.2009 19:55
Само един въпрос .Ако видиш човек с куче близнак на ротвайлера ти ,как ще го заприказваш?
- Извинете тва животно има ли родословие?
-Да.
-Аууу какво сладко ротвайлерче.
Сори Жоре ама то това малко на виц мяса.
Нямам претенции да разбирам от кучета и породи ,ама имам очи и глава .И на ротвайлера викам ротвайлер без значение дали се помества в нечий стандарт.И на негъра немога да кажа китаец ,щот очевидно не е .

Това изказване е направо неуместно - не искам да те обида.  *privet*
Отговор: Но първо следва въпрос!!
Какво значи близнак?
Брат на моето куче не му е близнак...савършенно различни са.
1. Не ме интересуват хората с други ротвайлери. Нямам работа при тях..
2. Не контактувам с "кучкари"....
3. Не разбирам това, което казваш - да заприказвам човека е едно, а дали кучито има родословие е друго.....

ПП - Те и пигмеите са негри, но не ги сравняваш с нигерииците нали /за О`Коча стааа въпрос/!!!!

ППП - Не мисля да коментирам повече в тази тема..доста съм видял и чул за да ме изненадате с нещо!!!!! *STOP*

bigbeer

Жоро по темата нищо не каза. Толерираш ли кучешкият расизъм?

}|{opukc

14.07.2009 21:01 #68 Last Edit: 14.07.2009 21:25 by }|{opukc
Цитат на: bigbeer - 14.07.2009 20:40
Жоро по темата нищо не каза. Толерираш ли кучешкият расизъм?
Пешо, дай да обсъдиме с тебе въпроса по скайп!
Расизъм....Това е понятие, за което бъргарина не е дорасъл дори/Ние още подритваме кучетата си/. Трябват ни още 100 години за да станеме раситси....засега сме съдисти!!! Кучето не е домашен любемец а е стока.
Боби се изказа много уместно по въпроса няколко поста по-наголе. Хората си купуват кучета, които като малки приличат на едно, а като пораснат стават съвсем друго. После тези животни отиват на улицата. ЗАЩО - защото някой има интерес или някой е прееебан. Продал-купил, измамил-измамен......няма значение, но проблема остава.
Не, не съм расист, аз лично съм дал за кастриране и отглеждане много бездомни кучета, които или така са родени или са отишли не по своя воля на уличата. Но проблема като цяло остава.
А и мисля, че не си ме разбрал...Темата е "Дискусия за родословие"
Нищо извън темата не съм казал досега...

Жоро

kamos

Хайде даналея и аз малко масло в огъня.
Притежавам котка. Котката спеше пред входната врата в продължение на седмици и накрая отстъпих пред ревовете на дъщерите ми и я прибрах. Преди да я взема проверих дали някой не я търси, но уви.
Котката по външни белези е старотипна сиамска котка или по новому Тайска. Няма недостатъци и по всички показатели влиза в стандарта на Тайската котка. Изключително умно и податливо на дресура животно.При мен е повече от година. Котката е женска. Сега ако искам напълно законно да имам малки от това животно би следвало да я кръстосам със съответния мъжкар, но това не може да стане, тъй като няма родословие. Както е известно в България родословието е само ако животното е от развъдник или клуб. Няма опция за допълнителен тест бил той и ДНК, който да ми позволи животното да бъде класифицирано като Тайска котка. Т.Е. имам котка. Същевременно у приятели видях котка с родословие от наш развъдник, която не може да стъпи и на малкия пръст на моята, ама има "тескере".
И на последно място, но не и по важност.
Колегата много точно подчерта, че британците са създали новата порода "Сиамска котка" и от там нататък вече има Тайска котка. Тайската котка е див вид а не изкуствено селектирана. За съжаление доста от световните организации не я признават понастоящем като порода.
И в заключение
Деси донякъде съм съгласен, че купувайки нещо с родословие имаш частична сигурност какво да очакваш от любимеца ти, като вид, нрав и т.н., но от друга страна кой по дяволите им дава право на тия да определят, че само животни произведени под тяхна селекция са истински?
Да не би да ти го продават с ДНК анализ от независима лаборатория?
Наскоро имаше доста скандали с немската огранизация на немското овчарско куче. Оказа се, че ако кучето ти не е съсобственост на съдия просто не влиза в челните места на класациите. Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.
Това с родословията от добра идея стана добър монополен бизнес, и като всеки друг добър бизнес беше изкопиран от търгашите.
Айде със здраве на всички.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

}|{opukc

Цитат на: kamos - 14.07.2009 21:03
Хайде даналея и аз малко масло в огъня.
Притежавам котка. Котката спеше пред входната врата в продължение на седмици и накрая отстъпих пред ревовете на дъщерите ми и я прибрах. Преди да я взема проверих дали някой не я търси, но уви.
Котката по външни белези е старотипна сиамска котка или по новому Тайска. Няма недостатъци и по всички показатели влиза в стандарта на Тайската котка. Изключително умно и податливо на дресура животно.При мен е повече от година. Котката е женска. Сега ако искам напълно законно да имам малки от това животно би следвало да я кръстосам със съответния мъжкар, но това не може да стане, тъй като няма родословие. Както е известно в България родословието е само ако животното е от развъдник или клуб. Няма опция за допълнителен тест бил той и ДНК, който да ми позволи животното да бъде класифицирано като Тайска котка. Т.Е. имам котка. Същевременно у приятели видях котка с родословие от наш развъдник, която не може да стъпи и на малкия пръст на моята, ама има "тескере".
И на последно място, но не и по важност.
Колегата много точно подчерта, че британците са създали новата порода "Сиамска котка" и от там нататък вече има Тайска котка. Тайската котка е див вид а не изкуствено селектирана. За съжаление доста от световните организации не я признават понастоящем като порода.
И в заключение
Деси донякъде съм съгласен, че купувайки нещо с родословие имаш частична сигурност какво да очакваш от любимеца ти, като вид, нрав и т.н., но от друга страна кой по дяволите им дава право на тия да определят, че само животни произведени под тяхна селекция са истински?
Да не би да ти го продават с ДНК анализ от независима лаборатория?
Наскоро имаше доста скандали с немската огранизация на немското овчарско куче. Оказа се, че ако кучето ти не е съсобственост на съдия просто не влиза в челните места на класациите. Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.
Това с родословията от добра идея стана добър монополен бизнес, и като всеки друг добър бизнес беше изкопиран от търгашите.
Айде със здраве на всички.

Аз ще ти отговора просто..
1. Родословието не ти дава право...то ти гарантира произход
2. Тази котка, която си намерил, някой можеше да ти я продаде за ебем ти и паундите, щото е независима британска порода. Има хора, които от това живеят...не ги интересува произхода, трябвя некой лев да се изкара....
3. БРФК е частна фирма..... - това ако не е според правилата моля да бъда наказан!!!!!!

Жоро

Деян

Цитат на: kamos - 14.07.2009 21:03
Отделно от това продават кучета от едни родители, като им приписват родословие на други родители.

Цитат на: }|{opukc - 14.07.2009 21:15

1. Родословието не ти дава право...то ти гарантира произход




Хммм, вече не знам на какво да вярвам. Мислех да навивам баща ми за хъски от развъдник и той беше готов, обаче.... не знам.  :-|


valnata

Сега вече като ме питат дали кучето ми е пинчер, ще се наложи да отговарям не  животно е *CRAZY*  А другото което е с родословие, ще му закача паспортите на гърдите  да се знае *ROFL* Всичко се купува няма значение коя фирма каква е  *ROFL* Измамите са навсякъде не бъдете толкова сигорни в родословието на вашите кученца, и не се отнасяйте с пренебрежение към другите.Те с нищо не им отстъпват освен листа хартия :-)

Divane

Тази тема,за огромно мое съжаление,показва на какво ниво сме,не само по отношение на кинологията...цялата работа ни такава - български инат.Оправия няма!

valnata

14.07.2009 22:11 #74 Last Edit: 14.07.2009 22:29 by valnata
Цитат на: Деян - 14.07.2009 21:45

Хммм, вече не знам на какво да вярвам. Мислех да навивам баща ми за хъски от развъдник и той беше готов, обаче.... не знам.  :-|




Ако е от България моя съвет е да не се набутваш :-) Познавам момче което работи в кучешки развъдник, и от там излизат всякакви мутации.Имат и реклама в разни сайтове, и там ако четеш пише майката била 1-ва в света бащата и той с готино име той е втори а детето мечка  *ROFL*


Давам и пример :-) Имам американски кокер с родословие ,внесен е от Чехия.Имам и немска овчарка, купена от този развъдник тук и тя е родословие. И каквото съм прочел по форумите у нас, според специалистите в нашата страна за стандарта на кокера нещо май родословието ми отпада.Моя се оказа по-голям отколкото трябва да бъде и куп други разлики :-D А пинчера е без родословие и размер килограми стойка всичко си е в норма. За вълчака да не говоря ;-) до сега срещнах поне 5 такива без родословие по-красиви и пак им казват немска овчарка.Питам къде е тази гаранция,и колко пари трябват на едно семейство да има куче с произход?