• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дайте идея за нестандартен аквариум

Започната от _Kirilov, 28.12.2012 01:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Здравейте  *DRINK*
От скоро ми се върти една идея за малко по-нестандартен аквариум от към размери , но като функционалност не знам дали има смисъл.Та реших да си почесаме пръстите малко и да го изкоментираме .

Сегашната ми поставка/шкаф/ която е  доста подсилена и направена специално за сегашния ми аквариум който е 55д/42в/38ш (85л по външен контур)- мисля , че е достатъчно здрава да издържи  един 150-60литров аквариум . Но точно тук идва дилемата - плота на който стои дъното на аквата е с размери 58д/40ш с малко по-широка подложка 60д/50ш пре-спокойно мога да си направя съд с 65см дължина и 50 ширина - остава това колко да е висок 50  *NO* 45  *NO* ???
По принцип аквариума седи в ъгъл на стаята така ,че се гледа както отпред , така и една от страните му (дясната в случая) и има доста варианти за скейпове , но пък не са много рибите които биха "седяли" добре на тези размери .
Филтрацията мия е Тетра тек ЕХ600 със сипоракс , биоболи , керамика на ехайм, гъби и вата - мисля, че до 140-150литра няма да има проблеми .
Осветлението е висящо с 18 ватови пури и не е проблем да се засили или видоизмени.

Как ви се струват:
             60д/х50шх50в  - почти куб но малко грозноват заради височината му
                               
             60д/х50ш/45в  -компромис заради осветлението, филтрацията             
                               
             65д/х50шх45в  -височина добре , но не излиза ли много извън шкафа и вече слаба филтация
                             
             65д/х50шх50в -твърде голям за филтъра , но гигантоманията...  :-P 


                               

defilers

А ти ще спиш ли спокойно знаейки, че аквариума ти ще стърчи от плота ? Нека ти обядя една мъдрост. Вземи си направи втори аквариум с по-голяма стойка, ако имаш място и средства разбира се и недей се вкарва в беля с тея стърчащи измишльотини.

Асен Евгениев

Цитат на: _Kirilov - 28.12.2012 01:01
             60д/х50шх50в  - почти куб но малко грозноват заради височината му
                                          
Дали аквариумът ще е красив или грозен, зависи от теб.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vanko77777

Ако ще гледаш растения по добрия вариант 60д/х50ш/45в, а и тъкмо няма да стърчи от шкафа
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

_Kirilov

Цитат на: defilers - 28.12.2012 01:53
А ти ще спиш ли спокойно знаейки, че аквариума ти ще стърчи от плота ? Нека ти обядя една мъдрост. Вземи си направи втори аквариум с по-голяма стойка, ако имаш място и средства разбира се и недей се вкарва в беля с тея стърчащи измишльотини.

По принцип съм виждал и фирмени аквариуми на които дъната им стърчат отпред с по 5-7см мисля , че е въпрос на подложка , тя играе цялата роля за поемането и разпределението на тежестта върху шкафа.

Цитат на: vanko77777 - 28.12.2012 09:49
Ако ще гледаш растения по добрия вариант 60д/х50ш/45в, а и тъкмо няма да стърчи от шкафа

За растения предимно бавнорастящи за които не се иска много силна светлина- криптотокорини , анубиаси , микрозоруми


Цитат на: akapulko - 28.12.2012 09:13
Дали аквариумът ще е красив или грозен, зависи от теб.

Да така е но можеш ли да ми предложиш някакви риби с които ще мога да запълня тази височина - аз за момента имам 3 апистограми какду които са в долната част а отгоре е празно

_Kirilov

65д/х50ш/45в мисля , че е оптималния вариант . Мисля , че и филтъра ще може да смогва с филтрацията . Реално няма да има повече от 125л вода  *NO*

Предложения за обитатели  *thanks

ПМП


BEYA

http://aquariumbg.com/forum/mgallery/?sa=item;id=2062                       
Виж един мой проект,може да ти хареса?

_Kirilov

Цитат на: BEYA - 31.12.2012 08:34
http://aquariumbg.com/forum/mgallery/?sa=item;id=2062                       
Виж един мой проект,може да ти хареса?

Много е добро колега  *BRAVO*  *thanks  може да помисля  :-[
Има  ли някаква филтрация и обитатели ?
Иначе моя замисъл е да извлека максималното от мястото и филтрацията ми общо взето, както и да измисля какви рибоци мога да гледам в нещо подобно . Някакъв биотоп  поне от към риби  ;-)

BEYA

Имах барбуси в него и вътрешна помпа 300л/ч,осветление 1х11в енерго;50в нагревател .с.Вече сам го спрял имам и друг по голям и стават много.Не ми се занимава.

_Kirilov

Вече се реших на размерите - 65д 45в 52ш -152л, колкото до шкафа - просто ще сменя плота с малко по-голям за всеки случай.
Стъклото мисля да е 8мм клиър поне лицето и дясната страна защото аквариума е в ъгъл - без разпънки.

Филтрация канистър Тетратек ЕХ600 с 1л Siporax и  1 литър Eheim Substrat Prо- като от него мисля да взема още 2литра (дано да ги събере). Не мисля , че ще има повече от 130-135л вода чист обем и да се надявам , че няма да имам проблем с филтрацията при тия керамики.

Някой има ли наблюдения от хранителния грунд който е на Aquael ?
На пазара се продаваше за 13лв 4 литра . Замислил съм да има много лека подложка от не повече от сантиметър с някакъв хранителен грунд.Няма да гледам някакви капризни растения с торове и Со2-та .

Similar topics (5)

9491

Публикации: 19
Прегледи: 9543

3784

Публикации: 2
Прегледи: 2019

51710

Публикации: 1
Прегледи: 2774

34077

Започната от qvo


Публикации: 4
Прегледи: 2562

717

Публикации: 2
Прегледи: 2932