• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Да ти протече аквариума....

Започната от Raven, 25.02.2010 15:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Rendaka

Няма да се учудя, ако пукнатината е провукирана от огнестрлно оръжие :)
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

vasso

По-скоро от некадърността на строителите, които идват от всички краища на света и си оставят ръцете. :-(

Rendaka

Много интересна теза, но можеш ли да я защитиш? Аз се занимавам с работа  в сферата на строителството и ще се радвам да видя гледната ти точка (Това е в контекст на темата, да не реши някои, че пак си правим вятър на пръстите :) )
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

Асен Евгениев

Цитат на: vasso - 25.02.2010 17:09
По-скоро от некадърността на строителите, които идват от всички краища на света и си оставят ръцете. :-(
Това да не е България? Най-високата сграда в света, която е в Дубай, също е правена от
наемници от целия свят, ама...
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Ами не знам как се прави такъв аквариум точно- гледал съм за японския аквариум. Иначе за строителите- към 1 000 000 достигаше броят им в Дубай и бяха от много различни места. Носеше се ужасна слава за работата им. За условията на живот да не говорим какви бяха. Общо взето се намираше работа за много неквалифицирани кадри и затова мисля, че има нещо вярно в твърденията за качеството на строителството като цяло.
ПП: Едва ли на най-високата сграда са оставяли да работи кой да е. Има контрол, но все пак е трудно да се следи всичко.

Асен Евгениев

Качеството зависи не от работниците, а от началниците им, инспекторите, приемчиците е пр.
Шурея ми работи в Главболгарстрой и е правил американското посолство в Лозенец. Цял един
току що иззидан етаж е бил съборен и зидан наново, защото давал някакво минимално отклонение
във вертикала. А 14 бетоновоза били върнати, защото били поръчани за 11 часа, а пристигнали в 13.30ч. *CRAZY*
Всичко било изчислено да приключи до 17 ч. и не можело да се държат работниците до по-късно.
Излишно е да споменавам, че "качествения контрол" е бил американец.
А къде са си завирали готовия бетон тия от ГБС, нямам идея. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Все пак е Американското посолство! *CRAZY* Строено е яко и вечно. Като НДК общо взето. Иначе е така, от контрола зависят много неща. И все пак едва ли на строежа му е имало събрани момченца от всички краища на България, без никакво образование и практика за тази работа, както става при останалите строежи в София масово.

kamaro

Според мен технологията с която са правили акрилните стъкла е правена специално за аквариума и не е имала голям тестов период. Иначе като цяло този аквариум е невероятен аз съм го виждал с очите си. Въобще в Дубаи е 23ти век.
От нас песен, от Бога здраве .

Similar topics (5)

31461

Публикации: 2
Прегледи: 4954

23991

Публикации: 13
Прегледи: 5755

16266

Публикации: 5
Прегледи: 2704

10802

Публикации: 28
Прегледи: 9084

5572

Публикации: 15
Прегледи: 6626