• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 12:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цветна LED лампа на PHILIPS

Започната от kamaro, 20.02.2010 03:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamaro

Здравейте колеги имам такава лампа и искам да попитам ако я поставя да свети над аквариума това дали ще повлияе на рибките? *dontknow* *dontknow* *dontknow* *privet* *bg*
От нас песен, от Бога здраве .

sliven

Колко литра ти е аквариума?Можеш да правиш корекции.Колко вата е максималната мощност?Виж,стига да не сменяш(толкова често),бих те подкрепил за поставянето!  :-D 
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

dimo _ss

Щом те радва сложи я.Една дискотека добре ще им се отрази на твоите риби. *YAHOO* [:-} *DANCE*  *banan*
по темата:
Аз мисля че няма какво да им стане.Не съм сигурен за рсатенията(ако имаш такива де) . Но нека някои по компетентен да си каже мнението.

Деян

Ако си има и стандартно осветление нищо няма да им има на тръстиките.  ;-)

YAROSHKH

за рибките не знам, но на мен определено ми влияе тази дискотека....   :-!
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

yri

Според мен тази смяна на светлината ще стресира рибите. Не го препоръчвам.
Цитат на: NO CARRIER - 13.07.2007 23:05
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско.  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgphoto.net%2Fphotos%2F6639%2Fo632740807782187500.gif&hash=b11becf546903bddec1630803a595a1cf0b39496

kamaro

Здравейте значи аквата е 370 литра имам и 2 пури по 18 вата и мисля да ги сложа да светят заедно , когато тази лампа е в автоматичен режим цветовете се сменят много бавно като генерира 16 милиона цвята. Максималната мощност е 15 вата.
ПС. Някъде бях чел, че LED осветлението лекува бръчки та за това мисля, че няма да е пагубно за аквариумните обитатели. :wink:
От нас песен, от Бога здраве .

Деян

Ъъъ, пич, 18вата на 370 литра прави 0.04 вата на литър. При минимум от 0.4... Мислех че това го ползваш само за декорация, за осветление не мисля че ще стане.

Пък и не съм виждал риба с бръчки.  :-D

kamaro

Цитат на: Деян - 20.02.2010 12:44
Ъъъ, пич, 18вата на 370 литра прави 0.04 вата на литър. При минимум от 0.4... Мислех че това го ползваш само за декорация, за осветление не мисля че ще стане.

Пък и не съм виждал риба с бръчки.  :-D
Ами да аз ще я сложа като допълителна и другите две по 18 вата пури пак ще си светят тя просто ще сменя леко цветовете в аквариума.
От нас песен, от Бога здраве .

sliven

Не разчитай,за растения!Слагай на авт.режим ,за да се сменят бавно!Ти и без това си под нормите=36(+15)=51в.Да качиш видео,когато я монтираш,за да видим ефекта!Забрави за дистанционното,ще стресираш рибите!  :karamse:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

borislav

Направи си добро осветление с Т5 лампи,а тази лампа най-много да я сложиш за нощна подсветка, като дойде накое гадже да и покажеш рибите  :-).
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

kamaro

Цитат на: borislav - 20.02.2010 18:51
Направи си добро осветление с Т5 лампи,а тази лампа най-много да я сложиш за нощна подсветка, като дойде накое гадже да и покажеш рибите  :-).
*ROFL* *THUMBS UP* *bg*
От нас песен, от Бога здраве .

vasso

Вчера и аз си купих 2 такива лампи. =-O =-O. Сменят се цветовете, стои красиво. Ще пусна снимки след малко.
Не е много добро качеството, но се надявам да се вижда: Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

FHM

Цитат на: vasso - 21.02.2010 18:03
Вчера и аз си купих 2 такива лампи. =-O =-O. Сменят се цветовете, стои красиво. Ще пусна снимки след малко.
Не е много добро качеството, но се надявам да се вижда: Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Колко литра е тоз аквариум не им ли е тясно на тия големи рибоци ?

kamaro

Цитат на: vasso - 21.02.2010 18:03
Вчера и аз си купих 2 такива лампи. =-O =-O. Сменят се цветовете, стои красиво. Ще пусна снимки след малко.
Не е много добро качеството, но се надявам да се вижда: Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Ехааа супер е станало ето за това говорех! *YAHOO* ;-) *THUMBS UP*
От нас песен, от Бога здраве .

Similar topics (5)

45771

Започната от ata_nas


Публикации: 0
Прегледи: 1715

56311

Публикации: 1
Прегледи: 1943

23254

Започната от kamos


Публикации: 5
Прегледи: 3062

41760

Започната от stanislav89


Публикации: 8
Прегледи: 4560

47930

Започната от Лора


Публикации: 14
Прегледи: 6105