• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цената на колите след нова година?

Започната от Тони, 17.10.2006 08:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тони

Ако има някой , който е светнат какви ще бъдат таксите след нова година , моля да пише. Трябва да взимам кола - около 10годишна, малолитражна - до 1.5 и се чудя дали да чакам нова година или не.
Знам, че мито няма да има, за ДДС-не съм сигурен... Дали ще измислят някакви нови такси....
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Bass_Maker

Ами аз в момента си търся и като си говорихме с човека, който ще ми я вкарва, той спомена, че митото уж щяло да падне, но не точно... Май само щяло да намалее, но не и да изчезне напълно. Все пак ще измислят метод да го компенсират и да ни вземат пак парите :)
You cannot kill what you did not create...

comar

По новините казаха, че митата падат, но остава ДДС, а преди около 2-3 седмици във вестник "24 Часа" бяха писали, че след от 2007г. мита няма да има (това го пише и го казват на всякъде), но пък нямали да се регистрират МПС-та които нямат ABS, поне 2 AirBag-a и не отговарят на ЕКО 4. Дали обаче всичко това е вярно...upset НЕЗНАМ

discus

Цената ще падне ако купуваш кола от частно лице някъде из европа, мита няма да има, ако купуваш от автокъща или фирма навън си плащаш тамошното ДДС, и тук отиваш и си регистрираш колата. Може да сложат някоя ЕКО таксичка за да не им спре кранчето, че бая парици са взимали до сега, но дали ще сложат ще разберем най рано след президентските избори :wink:

chandler

би трябвало наистина митото да падне. ДДС-то ще си го плащаме, но тяхното както казва discus. за тази компенсация на митото - вероятно ще измислят някоя "ЕВРО-таксичка", но ще е далавера да се вкара кола веднага след 1.януари, докато не са се усетили нашите идиоти-управници за подобна таксичка. поне според мен де...
chandler

taurus

След 01.01.2007г. колата вече не се "внася". Приема се че териториите на страните членки на ЕС в този случай са едно. Следователно мито няма, ДДС се плаща на мястото на извършване на сделката - т.е. там където е купена колата. Предполагам че се начислява върху реалната цена на сделката, а не както досега - върху стойност определена от митниците. Доколкото знам обаче от 01.01.2007 г. в БГ не подлежата на първа регистрация автомобили които нямат Евро 3 илибеше Евро 4 :?:  Но това са колите произведени преди 2003г. Това означава, че ако си закупиш кола от ЕС и тя е произведена преди 2003 г. няма да можеш да я регистрираш в БГ. Ще трябва евентуално да я караш с чуждите номера, но не съм сигурен че това е позволено от закона. А пък и тамошните застраховки и такси са много по-високи от нашите поне засега. Тъй че разпитай по-подробно някой който се занимава сериозно с внос на коли и той ще те "светне" по въпроса.

N.Nobs

Мито за колите втора ръка отдавна няма(за произведените в ЕС, т.н. Евро 1)-има ДДС което се изчислява на база мощност в киловати.От 010107 ДДС няма да се плаща ако си закупиш колата от частно лице защото тои вече го е платил.Ако си купиш колата от авто къща си плащаш ДДС-то, но само ако тази къща е регистрирана по ДДС.

Аз лично мисля да изчакам :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Тони

Благодаря за помощта.

Сигурно ли е , че не може да се регистрира кола по-стара  от 2003г.?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

N.Nobs

Може.Не може да се регистрира нова кола която няма Евро 4.И не е задължително да е след 2003. Лада произведена през 2007 пак няма да има Евро 4..
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

RUSH

Предполагам, че доста от вас знаят това, но ще го кажа за тези, които не го знаят:

Значи в Германия (понеже за там имам наблюдение, но явно става из цяла Европа) примерно една кола от 50 000 Евро след облагане с тяхното ДДС от 16 % става 58 000 евро.
Същатата кола производителя продава на по ниска цена, за да се пребори с високото ДДС в друга страна примерно някоя скандинавска страна, и колата да се предлага на горе долу същата цена и там след облагане- 58 000 евро, така някой германци си я вземат от скандинавската страна на ниската цена и си я обмитяват с ниското ДДС в Германия, така цената на колата спада.

Незнам до кога и дали това ще става или ще се прехвърли и като практика в България след 01.01.2007.

Цифрите са ориентировъчни, не споря за голяма точност.

discus

Цитат на: "RUSH"тяхното ДДС от 16 % .....

Споко, германците от нова година ще ги е*ат с 18% ДДС  :lol:

chandler

Цитат на: "discus"Споко, германците от нова година ще ги е*ат с 18% ДДС  :lol:
даже не 18, а 19%...
chandler

botzi

това е България, тук нищо не поевтинява, че как иначе нали трябва да ни се вдига стандарта на живот, колкото по-скъпо толкова по висок стандарт. Мито и сега няма при внос от европа, а ДДС няма да има от 1 януари, само за Германия ще се плаща разликата по фактура от 1%, но българските управнице ще изпитат дефицит от липсата на ДДС и ще ни сложат една такса за регистрация от около 1000 лв. за да не се прецаква крехкия ни бюджетец. Таксата ще е по-висока за по-евтините возила и по-ниска за по-скъпите съответно, така сумата от около 1000 лева ще е гарантирана за всяка новорегистрирана бройка. Такаче колите няма да поефтинеят, а напротив при забрана на внос на коли с емисии под euro3 може  и да поскъпнат старите брички на вътрешния пазар.
Дерзайте българи ! :bg

HegeJl4o

Според мои познат който се занимава с внос и има авто къща каза,че колите ще си повешат цените поне в българия
Пример:кола която е вкарана преди 01.01.07 на нея ще и бъде сложено митото и то ще е платено по принцип от авто къщата следователно сички авто къщи който са платили митата на предлаганите от тях коли трябва да са много назад с парите след 01.01.07 за това тея мита ще се прибавят пак кам новите коли които ще бъдят внасяни,но няма да се вика че има мито,а то просто ще си се включи кам цената на дадения автомобил така колите
или по крадко неможе кола която примерно струва 3000 лева и митото което е прибавено да е 1000 да се махне от цената след 01.01.07 и тя да остане на 2000 лева просто няма нормален тарговец които да го нарави това за тях е равносилно на фалит
поне човека така ми го обясни а дали аз съм разбрал сичко точно незнам може и да бъркам някаде  :wink:

botzi

първо мито за внос на авт. от европейски страни няма, има ДДС 20% и 19% за Германия от 01.01.07, НА колите които се фнасят след 01 ддс просто няма да се начислява, но ще има такса която още не е определена, ориентировъчно около 1000 лв и така цената приблизително ще се запази . А поскъпването може да дойде от забраната на внос на стари автомобиле без мин. euro3 норма, което ще предизвика въртене на старите коли на вътрешния ни пазар. Както вече мисля че обясних в по-горния си пост.

Similar topics (5)

3542

Публикации: 24
Прегледи: 7225

58356

Започната от assensi


Публикации: 2
Прегледи: 5135

32207

Публикации: 2
Прегледи: 1813

11076

Публикации: 82
Прегледи: 24720

37782

Публикации: 3
Прегледи: 2908