• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум - дали става за нещо

Започната от mp450, 08.07.2008 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mp450

Здравейте. Ако мястото на темата не е тук може модераторите да я преместят или изтрият. Вчера ходиха до мазата и като се поогледах малко по - внимателно намерих един аквариум. Оказа че, че го е направил дядо ми за баща ми, но той не го е използвал. Аквариумът е около 40л. Според вас може ли да се отглежда нещо в него? Доста е оцапан, но ще го изчистя.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPqSd6aJ.jpg&hash=e0c372f8c4b43d19065e5351901a95e5e90a832b

Boby_

Темата си е добре тук, но аквариумът според мен не става за нищо.
Вероятността да протече е голяма, а да го лепиш със силикон, без да махнеш металната рамка, няма смисъл. Вероятно и стъклата не са идеално изрязани и няма да си паснат. 40 литров аквариум можеш да си вземеш за толкова малко пари, че не си струва да се занимаваш с тоя.

barabata

В магазина 50 литра се продава за 15 лева готов. Не си заслужава ядовете освен ако не те сърбят пръстите и не ти доставя удоволствие да го правиш.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

ceco

Я вземи го изхвърли и измий капака на тоалетната чиния преди да са се прибрали родителиет ти. *ROFL*
Този аквариум наистина не става за нищо.Трябва да го лепиш, боядисваш и какво ли още не.Освен това винкела сигурно е и ръждясал.Такива аквариуми се правеха преди 25 и повече години, когато нямаше силикон.Ти сам писа, че дядо ти го е правил за баща ти..........

mp450

Мерси за бързите отговори. Ще направя както казвате - ще го изхвърля. Но при нас едвали ще намеря 50л за 15лв. Преди един месец си бях купил 14л. за 14.50лв.

barabata

Явно някой използва липсата на конкуренция. Ако си малко по-сръчен или имаш сръчни приятели (има опит на любителско ниво за рязане на стъкло) покрай казаните и блоковете редовно се хвърлят врат и прозорци както са си целичките и може да си приберете един и да си режете от стъклото докао успеете да съберете стъкла като за един аквариум. Аз лично съм обработвал вече в прозореца и съм си рязал стъкла.

Нищо не пречи и директно да си поръчаш стъклата и да си купиш силикон за аквариум ( пише си на него че е за аквариум - по-здрав е и по-бързо съхне според моите наблюдения), а не този универсалния дето е по-евтин.

Има доста теми за това как се лепи аквариум.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

mp450

Аз имам и стъкла и силикон. Ще се пробвам ... пък каквото стане. *DRINK*

assensi

... е и малко трябва да внимаваш, защото било то 40 или 50 литра, ако се изсипят в стята, хич не е приятно ;-)
Успех!

Similar topics (5)

59521

Публикации: 2
Прегледи: 2863

28955

Публикации: 2
Прегледи: 2474

29982

Публикации: 9
Прегледи: 6735

56957

Публикации: 4
Прегледи: 2913