• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

"Две думи" относно снимки на аквариуми

Започната от TiratroN, 02.12.2007 13:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TiratroN

Преди малко ходих та разглеждах снимки на аквариуми. Много ми хареса (абе как ги измисляте така, аз никога не съм можел да си подредя аквариума така че да ми хареса).
Та се сетих за основните правила и закони които важат в тоя случай.
("Аквариум" ще е равносилно на "подредба в аквариум" а не просто на 5 стъкла на куп .)
Ето ги и тях (дано да се сетя за всичките)
1. Аквариумът на снимка е по-красив от колкото в действителност.
2. Чуждият аквариум е по-красив от своя.(ако е и на снимка е направо разкошен)
3. Новият аквариум е винаги по-добър от стария ("чуждият" се класифицира като "нов" , следователно е по-красив)

Разяснения:
1. Поради особеностите във предаване на изображенията се получава по-изчистена картина от действителността: водата е прозрачна, изкривяване на перспективите и.т.н (ако бях експерт щях да го обясня по детайлно )
2. Човек свиква с нещата доста бързо и започва да не забелязва детайлите. Затова един чужд аквариум му се струва по-красив.Просто защото е различен.
3.Почти като горното, но аквариума не е чужд а е нов.Тоест нещо различно от стария с който сме свикнали толкова време ...

Коментирайте , моля моите схващания.Достигали ли сте до подобни изводи и мислите ли че има нещо вярно в тях ?


botan

За първа точка: Не е по красив, може да се обработи за да е такъв какъвто го виждаш, но никога по-красив, най- красиво си е на живо, да видиш че всичко е живо, че всичко мърда.
За втора точка: Във втори клас учихме едно разказче, разказваше се за мама лястовичка, която нямала време да отиде до детската градина да даде храна на детето си и за това дала храната на мама сврка като й казала:
- Сврако, ти ще го познаеш, то е най-хубавото! Свраката отишла, гледала, гледала, но най-хубавото пиле което видяла било нейното.
Какво искам да кажа - за мен лично другите аквариуми са хубави, но моя си е най-хубавия. Другите аквариуми не могат да изобразят душата ми, не могат да ме представят на обществото, не могат да изобразят чувствата ми и точно за това моите аквариуми си ги харесвам най-много, защото там е фантазията ми, емоциите ми, там е част от душата ми

torsade

Ботен, разчувства ме, я снимай един от твоите аквариуми че ми стана интересно  :-)
Охлювът не ни е враг!

botan

Даже има и видео на другата страница :)
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6799.30.html
И все пак, така си е - Както си го направиш ти, никой друг не може да го направи :)

TiratroN

защо тогава на мен винаги са ми харесвали другите аквариуми било то на снимка или не.Обяснявам си го с това, че моят аквариум както и да го подредя, както и да се старая, все пак след седмица две постоянен облик мозъкът привиква и вече не забелязва доста детайли в цялата "картинка". От там нататък всеки "чужд" аквариум е по-красив, защото просто е РАЗЛИЧЕН. Съответно - предизвиква по голям интерес за разлика от своя който сме го виждали вече стотици пъти.
Поне такова ми е обяснението (между другото аз наистина съм убеден че това е отговорът) :)

torsade

Ами, както Ботан каза, аквариума е огледало на човека :) Този, който се харесва, си харесва и аквариума и обратното. Според мен е добре човек да се харесва, ама не и чак да е безкритичен към себе си... Та истината е някъде там...
П.П. Ботане, значи душата ти е малка, зелена и в нея плува самотна рибка?  *ROFL*
Охлювът не ни е враг!

botan

Цитат на: torsade - 02.12.2007 21:09П.П. Ботане, значи душата ти е малка, зелена и в нея плува самотна рибка?  *ROFL*
:-D Еее сега 50 л на 56 кг....(имам и други аквариуми!! :-))
И не е самотна, а е най-гладна :-P Вътре плуват за момента 2 САЕ-та и един звезден анциструс. Чакам краставицата ми да дойде и тогава ще си взема черни скаларии :)

penchod

 Всъщнос наистина обикновено на живо аквариума е с пъти по-красив отколкото на снимка, затова и се иска майсторлък при снимането, за да може поне отчасти да се предаде усещането.

TiratroN

Сега всъщност се сещам, че моят аквариум ми се струваше по-красив на снимка.
Не че съм велик фотограф, не че аквариума ми е фотогеничен ;) (честно казано знам едно момиче което на снимка е красавица , а в действителност дори не мога да я позная че е тя като я срещна.Вярвам във термина "фотогеничност")
Просто както казах- снимката предлага различна гледна точка , погасява разни неугледности и усилва ефекти които в действителността игнорираме.

miTko

Цитат на: TiratroN - 02.12.2007 13:46
Преди малко ходих та разглеждах снимки на аквариуми. Много ми хареса (абе как ги измисляте така, аз никога не съм можел да си подредя аквариума така че да ми хареса).
Та се сетих за основните правила и закони които важат в тоя случай.
("Аквариум" ще е равносилно на "подредба в аквариум" а не просто на 5 стъкла на куп .)
Ето ги и тях (дано да се сетя за всичките)
1. Аквариумът на снимка е по-красив от колкото в действителност.
2. Чуждият аквариум е по-красив от своя.(ако е и на снимка е направо разкошен)
3. Новият аквариум е винаги по-добър от стария ("чуждият" се класифицира като "нов" , следователно е по-красив)

Разяснения:
1. Поради особеностите във предаване на изображенията се получава по-изчистена картина от действителността: водата е прозрачна, изкривяване на перспективите и.т.н (ако бях експерт щях да го обясня по детайлно )
2. Човек свиква с нещата доста бързо и започва да не забелязва детайлите. Затова един чужд аквариум му се струва по-красив.Просто защото е различен.
3.Почти като горното, но аквариума не е чужд а е нов.Тоест нещо различно от стария с който сме свикнали толкова време ...

Коментирайте , моля моите схващания.Достигали ли сте до подобни изводи и мислите ли че има нещо вярно в тях ?




1. Аквариумът на снимка е по-красив от колкото в действителност.

Изобщо не разчитай на това! ;-) Има аквариуми които на снимка наистина са по-хубави отколкото на живо, но те  обичайно са конкурсни, аз не бих си гледал в къщи такъв дълго време.

2. Чуждият аквариум е по-красив от своя.(ако е и на снимка е направо разкошен)

Хич не е задължително! Ако си правя аквариума за да си го гледам дълго(както предстои да направя), ще си го направя какъвто на мен ми харесва! Ти си го казал, просто чуждия е по-различен!

3. Новият аквариум е винаги по-добър от стария ("чуждият" се класифицира като "нов" , следователно е по-красив)

Не винаги...Малко съжалявам за някои неща, които съм правил. Не е изключено да се повторят на по-нов етап.

Разни мои АКВАРИУМИ 

LGI

@TiratroN,

Ами ако си сложил разни работи в твоя акраиум, колкото да му създаден био среда, то може би ти липсва концпеция.

Лично аз винаги гоня концпецията на акраиума и от там ми се засилва и интереса да я постигна, защото не винаги имаш необходимите аквариумни елементи (растения, скали, корени и т.н.) от тук идва и страста и най-накрая и любовта ти към аквариума. Това, че ще видиш на снимка някой перфектен, шарен и по-красив холандски акраиум от твоя не го прави по-добър.

Някои хора се радват повече на бебетата си, от колкото на въшния вид на друг аквариум, където може и никога да няма бебета...

Като извод мога да кажа - кой, как си го направи... Важното е да е това, което той иска, а не да се води по картинки...
•_°

TiratroN

Като се сетя само как съм носил камък тежащ 2-3 кила със колелото 10 километра ;) просто защото ми е харесал за аквариума.

LGI

Като се сетя как на 14 години съм пренесъл около 20 кг. рилски кристали от Скакавишкия водопад на гръб в раничка до Пионерска и от там пак обратно до Скакавица, за да си взема останалия багаж, който бях оставил за да имам място за каманите...

*bg*
•_°

CellebrO

Аз до голяма степем съм съгласен с TiratroN.
А това с камъните мисля че свички сме го правили  *ROFL*
Beauty is in the eye of the beholder.

Similar topics (5)

2673

Публикации: 18
Прегледи: 8375

24839

Публикации: 4
Прегледи: 2221

20156

Публикации: 21
Прегледи: 7519

52169

Публикации: 0
Прегледи: 2373

15493

Публикации: 4
Прегледи: 2246