• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 19:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

асоциаци

Започната от Raven, 04.01.2005 21:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

от известно време ми се върти идея в главата за създаване на национален клуб по акваристика.
всъщност идеята не е моя ,но  хората които ми я дадоха предпочитат да не се замесват тъи като са в търговската мрежа.
става въпрос за някакъв клуб или организация с регламентиран национален статут,не съм много наясно с административната страна на нещата,но се кандидатства в общината , отпуска се помещение и се прави клубче.
правено е и преди доколкото си спомням , имаше такъв клуб - кандидатстваше се , приемаха се членове които показваха че са напреднали - примерно са развъдили някоя по рядка  риба или растение :lol:
ако  има някои заинтересуван или поне е наясно с въпроса да се включи.

аз ще поразпитам още ,за някаква информация.

поне ще се виждаме по често , и няма да се питаме къде и кога :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Longanlon

някой ще трябва да се нагърби с черната работа - бумащина, каса...пък и пари ще е необходимо да се събират...освен това силно, ама много силно се съмнявам, че общината ще отпусне помещение на някакво разумно място (а не по-близо до Плевен, отколкото до центъра), тъй като е заета да сабира тлъсти наеми от такива, ако изобщо обърне внимание на подобно искане.

иначе регистрирането на сдружение с нестопанска цел не е проблем, но ми се струва, че усилията ще превишават ползите.

от друга страна, ако има кой да се занимава, ще имаме правен статут, което означава, че ще можем да печелим проекти (стига някой да е достатъчно тъп, че да отвори програма, финансираща акваристика, както и кой да пише самите проекти...), а и ще можем да се представяме пред света, така да се каже.

май по-идейно е за някаква стопанска дейност да се позамислим, макар в момента да не се сещам за никаква, за съжаление.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

dido

Е, най малко заради виждането и мохабета си струва идеята ти :-) Че ме заболяха пръстите от чаткане по клавишите  :lol:

etg

айде сега, програмист да го заболят ръцете от чаткане :lol:
Май ни майтапиш :wink:

dido

И аз съм човек бе  :?:

miTko

Цитат на: "dido"И аз съм човек бе  :?:
Това е интересно :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

N.Nobs

Цитат на: "miTko"
Цитат на: "dido"И аз съм човек бе  :?:
Това е интересно :wink:
Аз съм го виждал,не лъже :shock:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dido

Еййй, вие ме взехте за мезе бе! Не ви ли стигнаха празниците  :lol:

aqua

Много добра идея :wink: , крайно време беше някой да се сети, че може от хобистите да събира членски внос за право на участие и прочие.
Не бих участвал, ако организационната идея не ми хареса. Също не бих и спонсорирал, само за да ме направят почетен председател например.

Вече се занимавам само за удоволствие и с възпитателна цел спрямо децата ми, както и да помагам на приятели и добри познати.

N.Nobs

Парите ще са за ток,вода,бира и други режийни,а не за правото да участваш.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dido

Цитат на: "N.Nobs"Парите ще са за ток,вода,бира и други режийни,а не за правото да участваш.

Да, да, без това не може. Може и да се съберат средства за направата на няколко тематични аквариума, ако има подходящо помещение - примерно аквариум с растения, цихлиди, разни други риби и т.н., които да се поддържат от мераклиите.

Това малко като благопожелание, трудна работа е, ама ще се получи добре :-)

aqua

Освен това за командировка на Ръководството до напреднала в акваристко отношение европейска страна за да може по-лесно да ни приобщят рибите към ЕИО. После до Брюксел, за да стане легитимно ръководството.
За изработка на членски карти по европейски образец.
За рекламни материали.
За нов офис
За посещение на братска организация от Далечния изток.
.....
Да изреждам ли ощи неотложни и първостепенни пера?

Boby_

:lol: И аз съм на мнение, че организирането на доброволни начала е умряла работа. Вижте КАБ как се излагат - нито сайтът им прилича на нещо, нито изложбата, да не говорим за бюлетина. И при това там има хора, които са доста близо до определението "професионален акварист".
Ако има сериозни спонсори И хора, готови да отделят от времето си и да се ангажират, може и да стане нещо. Ако обаче се разчита на някакви събрани пари или на някаква стопанска дейност на самото сдружение, няма да го бъде.

N.Nobs

Цитат на: "aqua"Освен това за командировка на Ръководството до напреднала в акваристко отношение европейска страна за да може по-лесно да ни приобщят рибите към ЕИО. После до Брюксел, за да стане легитимно ръководството.
Що се дърпаш,нали ще си почетен председател :D  :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dido

Цитат на: "Boby_":lol: И аз съм на мнение, че организирането на доброволни начала е умряла работа. Вижте КАБ как се излагат - нито сайтът им прилича на нещо, нито изложбата, да не говорим за бюлетина. И при това там има хора, които са доста близо до определението "професионален акварист".
Ако има сериозни спонсори И хора, готови да отделят от времето си и да се ангажират, може и да стане нещо. Ако обаче се разчита на някакви събрани пари или на някаква стопанска дейност на самото сдружение, няма да го бъде.

Абе тъй си е. Всъщност подозирам, че принципно идеята е да се събираме, да си чешем езиците и да сърбаме бира. Което аз горещо одобрявам :-)