• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избледняване на перките на Бета

Започната от Sgushonka, 21.11.2012 09:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sgushonka

Здравейте нова съм в гледането на рибки. Четох за много неща тук установих доста мои грешки, и уж ги отстраних, но наблюдавам, че крайчетата на перките на мъжката бета започнаха да побеляват и не знам това проблем ли е или нещо става с цветовете й. Жизнена си е рибката и освен крайчетата на перките няма други бели петна. Качвам снимка, за да се види какво точно й има. Надявам се да ми помогнете.
Благодаря предварително :)

Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

Caxapa

Видимо си е добре рибката. Нищо и няма на перките.

cwetalin

Все още расте и се оцветява. Става още по-красива. Отплаща ти се за  доброто гледане.

Sgushonka

Цитат на: cwetalin - 21.11.2012 11:52
Все още расте и се оцветява. Става още по-красива. Отплаща ти се за  доброто гледане.

абе добро гледане е силно казано, понеже разбрах много, ама много грешки, които сме допуснали ама се надявам от тук нататък да е по-добре вече положението. Иначе ходих в зоомагазин и ми казаха, че това е загниване на перките, ако е така /а пък и да не е/ от какво става това чудо и как се лекува. Дадоха ми едно лекарство, ама му нямам грам вяра...
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

rampage

Не е никакво загниване когато мъжките бети растат порасналите им краищата на плавниците и опашките им леко бледнеят и постепенно се дооцветяват така че няма място за притеснение рибката си е добре :)

cwetalin

Цитат на: Sgushonka - 22.11.2012 08:15
абе добро гледане е силно казано, понеже разбрах много, ама много грешки, които сме допуснали ама се надявам от тук нататък да е по-добре вече положението. Иначе ходих в зоомагазин и ми казаха, че това е загниване на перките, ако е така /а пък и да не е/ от какво става това чудо и как се лекува. Дадоха ми едно лекарство, ама му нямам грам вяра...

Не ходи вече в този зоомагазин :)

Sgushonka

Цитат на: cwetalin - 22.11.2012 09:42
Не ходи вече в този зоомагазин :)

Започнах да се замислям вече за този магазин, като гледах снимки на загнили плавници наистина няма нищо общо с нашето. Нашата перчица все едно е била потомена в бяла боя :) Благодаря ви за полезната информация вероятно ще се обръщам за още въпроси към вас :)
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

Caxapa

Не съм имал Бети в аквариумите си или ако е било така е било  на някаква крехка възраст  та сега не си спомням вече. И все пак, рибката ти е много добре. От снимки на други  които са показвали колеги съдя. А ти се поразрови в гугъл да потърсиш снимки на бети и ще видиш, че няма разлика с другите красавци  ;-)

Sgushonka

абе аз се рових доста и това което ме притесни беше това беличкото на перчицата, а такова не видях по снимките, но вече разбрах, че е нормално при растежа им. Друго което ме притесни беше опашката, че стои като накъсана като на ресни, но видях снимки на бети, чиито опашки са си точно така и общо взето видях, че и това е нормално. Абе успокоих се общо взето. Бетата би е любимата риба и много искам да си я видя вече голяма и още по красива :)
: 22.11.2012г 11:11ч
Вижте опашката на бетата, вижда ми се променена...
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

Nikiengi

Чудесна мъжка бетичка, нищо й няма на опашката.  *THUMBS UP*

Sgushonka

Цитат на: Nikiengi - 22.11.2012 15:49
Чудесна мъжка бетичка, нищо й няма на опашката.  *THUMBS UP*

абе и аз уж гледах снимки на бети с такъв вид опашки, ама все пак реших да попитам конкретно за моята, че не съм особено запозната какви аджеба трябва да са точно :) Благодаря за инфото :)
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

reaskol


Sgushonka

абе като се ровя из интернет гледам различни наименования на видовете бети и понеже не мога да определя с точност  моята каква точно се води?
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

reaskol

male betta red veiltail  xD

Sgushonka

Цитат на: reaskol - 23.11.2012 10:49
male betta red veiltail  xD

Благодаря макар "veiltail" да не мога да си го преведа :)
Да бъдеш или да не бъдеш е вече решен въпрос! Какъв да бъдеш, това е истинският въпрос!

Similar topics (5)

58696

Започната от vvbozova


Публикации: 2
Прегледи: 3963

41336

Публикации: 24
Прегледи: 21775

56821

Публикации: 10
Прегледи: 4973

54045

Започната от gabytuu77


Публикации: 10
Прегледи: 6036

51741

Публикации: 1
Прегледи: 2148