• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Младо семейство Бети

Започната от blue_fire, 26.07.2014 21:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

blue_fire

Здравейте, нов съм тук, но общо взето се запалих по рибите, след като ми подариха един мъжкар - бета сплендис. Доста време седя в трилитрова купа сам. Започна да избледнява - и въобще не се движеше. Живя така почти месец и половина. Всеки ден сменях водата, но той избледняваше. После купих аквариум 25 литра и две женски бети уж да го разнообразяват. Направих две пещери от пластмасови чаши, които затрупах с черни камъчета, сложих растителности събрах трите бети заедно. За по-малко от час мъжкият тотално се промени при присъствието на женските - стана черно син (не просто тъмно), почна да се перчи и въобще - съживи се. Днес, като се прибрах - ме изненадаха с едно гнездо с хайвер. Мехурчета няма, но пък използва листата на водораслите ми. Женските не мога да ги изкарам, защото се крият на дъното и ме е страх да бъркам в аквариума (опитах - мъжкият ме атакува). Лошото е, че е точно до помпата и не смея да я пусна за да не унищожи "гнездото". Сега не съм сигурен, когато се излюпят малкие с какво да ги храня. Ще си купя артемия от зоомагазин, но трябва ли предварително да я излюпвам? Сложил съм и в един буркан бананова кора предварително изсушена с цел да се развият инфузиори, но на всякъде пише, че най- добре било с артемия. Моля, дайте ми съвет. Отделно видях в интернет някаква течна артемия на JBL. С нея ще стане ли?












rollon

Купи си артемия,адски лесно се люпи,аз преди бях в заблуждение,че е голяма философия,но е фасулска работа.Ще трябва да отделиш женските бети,а след няколко дена и мъжкия,ако искаш да ти оцелее нещо от хайвера :)

Similar topics (5)

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3537

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3266

47239

Публикации: 4
Прегледи: 3471

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2333

34085

Започната от methy


Публикации: 2
Прегледи: 4989