• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

БЕТАРНИК - How It's Made

Започната от kamikadze ZX7RR, 02.11.2012 18:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamikadze ZX7RR

Да и аз така смятам,но ще я местя в задния край защото така доста пречи за извършване на каквото и да е в аквата.

kamikadze ZX7RR

Още малко снимки.Почти съм готов.





Проблема с плаваемоста на преградите го реших като поставих отгоре стъклена шина , на която има залепена LED лента (45 диода),Така реших за сега да светя.За капак ще мисля,но най -вероятно стъклен.
За фон ще има стъкло с размера на гърба ,облепено  с черно фолио от едната страна и с огледално от другата.Така рибите ще изпъкват на черното и ще се ежат на огледалото.
Сега остава да чакам:
-чакам грунд(търся черен)
-чакам азотен цикъл
-чакам критика
-чакам идея за залесяване

Myxa TepopucT

Критики за това аквариумче абсурд да има, то е направо невероятно.

stilista

Аз бих аранжирал всяка клетка така че да не се повтаря при другите например:
1.валиснерия
2.клонка с мъх по нея
3.чист хардскейп само с камъни
и тн. фантазията да работи
Успех,ще стане много красиво!
Пс;идеи имам още само кажи  :whistle:
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

kamikadze ZX7RR

Малко развитие.





Бедничко от към растения ,но с времето.....
Утре ще има и обитатели.

paolo6481

Дотук-много добре! *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

kamikadze ZX7RR

Има нчкакъв мътен налеп по стените,като го тръкна с ръка и пада като слуз.  Чудя се да пускам ли вътре риби или да чакам още.Стартиран е с 70% вода от работещ аквариум и 30% престояла чешмяна.
Някакви идеи ,що е това?

kiril_m

Много добре изглежда.
Иначе с налепа анциструси ще се справят за отрицателно време.

Heartwork

По едно малко анциструсче при всяка бета ще стане много хубаво  *THUMBS UP*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Aquafen

Според мен изчакай още няколко дни, или пусни анциструсите само да видиш как ще потръгнат нещата.

kamikadze ZX7RR

Най-накрая:





За сега само 4 мъжкара и 8 анциструсчета ,които обече преградите не ги спират и шетат в целия аквариум.
За фон ще използвам огледало с  боядисана в черно задна страна.Ще се върти ,ако искам с огледалната част,ако искам с черната.
Ами за сега това е .
Започвам  да се занимавам с  осветлението му.

Nikiengi

Хубаво де, там дето е нагревателя, първото отделение защо не го направи филтрационно, с вата, керамика и т.н.? Аз мислех, че просто още не си го нагласил още.  *dontknow*

kamikadze ZX7RR

Ами защото ми се вижда по-сложно за изпълнение и  обслужване, а и ще е доста по грозновато и щях да загубя едно отделение ,което ще ми трябва много след няколко дни.
Вътрешния ми филтър е 300л/ч ,така че вярвам, че ще се справи.
Понеже това е пилотен проект ,го направих така.Следват още поне 5 броя подобни,на които може и да им направя филтриращо отделение но в задната част,по цялата дължина.Но ще поживеем ,ще видим.

Desmoria

Така както е тръгнало, скоро може и да правиш такива аквариуми по поръчка. :) Наистина страхотно се е получило.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

kamikadze ZX7RR

Благодаря!