• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бета в кръгъл аквариум

Започната от veronikahadzhiivanova, 17.03.2013 18:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

veronikahadzhiivanova

17.03.2013 18:12 Last Edit: 09.04.2013 13:50 by Desmoria
Здравейте! Днес купих на малкото си момченце синя рибка от породата Бета.Купихме кръгъл аквариум с 3л. съвместимост и малка декорация.Взехме храна за нея и Water Conditioner за водата. Много ви моля да ми кажете на 3л. вода какво количество измерено в капки трябва да слагам от този препарат.На него пише,че е от 50мл. и е достатъчен за 200л.вода.Да следвам ли простата математика или има и нещо повече? Какво друго да правим за нея така,че да се чувства добре? Има ли значение дали ще е в по тъмна стая или трябва да е на светло? И за храненето-по колко и на колко често трябва да се храни? Ние сме новатори в това,а искаме да имаме една здрава,красива и жива рибка. Моля ви да ни дадете указания т.к. литературата е много ,а времето ни малко! Благодаря ви!

ogogogo

Като за начало почни да четеш този раздел
http://aquariumbg.com/forum/labirintovi/
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

kamikadze ZX7RR

Кръглия аквариум е много кофти избор.
Вместимостта от 3л. е достатъчно за бета ,но съчетано с кръглия аквариум води до много неудобства.
-Няма нагревател за 3л. вода
-Няма нагревател ,който да стои добре в кръгъл аквариум.
-Няма техника за такъв тип аквариуми.
Относно препарата 0.75мл=14/15капки-за по безопасно 10.
Храненето веднъж два на ден по 3;4 гранули (а кое гранулирана храната)  или толкова ,че да я изяде за 2 мин.
Светлината е важна за растенията, а вие май нямате.Отава да е достатъчно светло за да я виждате.
Температура 26-28*С.

betata

Може да си намерите по голям и не кръгъл аквариум в който да сложите поне нагревател , а и ще вие по лесен за подръжка .

Cvetina

аз отглеждам мъжка бета без нагревател, за сега е добре
и все пак да попитам:
ще и стане ли нещо, ако няма нагревател?

stanislav89

Не, ако е на стаина температура ще и е добре. Зимата ако не отопляващ помещението в което е бетата няма да изкара дълго.

Деян

Случвало ми се е бетите да остават без отопление заради повреда в нагревателя. И точно през зимата. Като падне около 20 градуса ги виждах че стават доста мудни и "заспали". Тогава ги притоплях с топла вода от душа през десетина часа.
Но през следващите 6-7 месеца не им бери грижи. :-)

Cvetina

да, на стайна температура е и стаята е топла през зимата
значи мога да съм спокойна  :-D

Similar topics (5)

57848

Публикации: 15
Прегледи: 9543

47439

Публикации: 6
Прегледи: 8249

46057

Публикации: 7
Прегледи: 4684

36553

Публикации: 9
Прегледи: 4727

40798

Публикации: 16
Прегледи: 8250