• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

(Бети)Има гнездо, има мерак...няма ефект..

Започната от Desmoria, 02.05.2010 12:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Такаа всичко започна вчера вечерта. Да поясня само, че и двете рибки са полово зрели. Та, мъжкия направи едно скромног гнезденце под едно от листата на нимфеята, а женската толкова я гони мерака, че постоянно идва при него и му се ежи. До тук добре, ама мъжкаря нито я гони, нито я бие само се ежи и той чат-пат и толкова. Незнам дали има някакво значение, но мъжкаря е внос и незнам дали е подлаган на разплод. Женската обаче е хвърляла и преди до колкото знам. Всичко е както трябва, до момента в който женската не застане под гнездото готова мъжкия да я завърти, а той като че ли незнае какво да прави.  :-|  Имам и клипче на процеса, ама е около 130мб и незнам с какво да го компресирам за да го кача някъде.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6122%2F018499036-big.jpg&hash=15d31e671bcc53bb6e2e8584bf3f0ae6b2e7585b
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6122%2F018499047-big.jpg&hash=4dd6057aa77a5182bb1f2e7f3877597c4ed67dc9

Та, някакви идеи какво може да се направи. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

FHM


Desmoria

 *offtopic А може ли да го закефи тоалетната чиния. *offtopic

Сега сериозно. Може ли проблема да идва от това, че женската е малко по-едричка от него.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol

Цитат на: TOXIC - 02.05.2010 15:27
*offtopic А може ли да го закефи тоалетната чиния. *offtopic

Сега сериозно. Може ли проблема да идва от това, че женската е малко по-едричка от него.
По скоро мъжкия нестава

Desmoria

Цитат на: reaskol - 02.05.2010 15:36
По скоро мъжкия нестава

Дано не си прав. И все пак не е ли логично, цялата работа по хвърлянето на хайвер, да си им е заложено по природа? Каква е логиката един да става, а друг не?
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol

Цитат на: TOXIC - 02.05.2010 15:48
Дано не си прав. И все пак не е ли логично, цялата работа по хвърлянето на хайвер, да си им е заложено по природа? Каква е логиката един да става, а друг не?
Е да, обаче понякога някои мъжки не стават и аз съм имал подобни бъгави екземпляри  :-D

Деян

Тези по магазините, с огромните плавници и като цяло големи риби - те са много здраво наблъскани със разни химии и трудно изкарват потомство. Или убиват жената, или стоят и гледат тъпо...  :-(

Desmoria

Ок приемам, че положението е зле, но ще се радвам на всякакви съвети, които може да дадете за да оправим работата. Така че моля, ако някой има поне някаква идея как да помогна в случая, ще се радвам да сподели. Все пак най-лесния вариант е да ида и да купя друг мъжкар, но това не е решение на проблема.

П.П. Някой беше писал в една от темите, че едрите женски не са добър вариант, тъй като много често мъжкия има проблем със обръщането им. В случая обаче мъжкия се перчи, но до там. За бой неможе и дума да става, това е най-мирния рибок от всички, които съм имала до сега.
: 02.05.2010г 20:08ч
Ето това се случва нагледно:

В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol

 =-O Колко градуса е температурата ?

Desmoria

26C. Само да спомена, че идеята ми беше да си направят тестово хвърляне, без да отделям в друг аквариум. Иначе казано да хвърлят в общия аквариум, в който има още само 2 тетри. Ако всичко мине по план след това ще ги отделям. Вчера обаче реших да им дам малко замразен хирономус, че малко дано ги стимулира. Сега ставам, гледам мъжкия събрал 2 плаващи листа на нимфеята и направил гнездо, а женската е с леко оръфан долен плавник. Незнам дали е показателно това, че е наблегнал сега пък на бой, но като се върна от работа ще видя ефекта. Мъжкия все още изгражда гнездото и за сега няма хайвер в него. Довечера ще видим. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol


Desmoria

Повече от 28С немога да си позволя да вдигна, заради тетрите. Не мисля, че ще им е проблем 1 градус разлика.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol

Цитат на: TOXIC - 03.05.2010 13:57
Повече от 28С немога да си позволя да вдигна, заради тетрите. Не мисля, че ще им е проблем 1 градус разлика.
От личен опит ти казвам когато мъжкия е направил гнездото най добре е да се дигне с 2-3 градуса ! Аз докато видя че мъжкия е направил гнездото слагам на 31 и веднага започват да хвърлят  *THUMBS UP*

Desmoria

Като се прибера, ще видя какво е положението и от там нататък ще взимам решения. Мерси много за съветите, ще държа в течение какво се случва. :)
: 03.05.2010г 17:05ч
Като се прибрах, разлика от преди много нямаше освен, че вече мъжкия се е превърнал в злобна гад и млати наред. Въобще не си пази гнездото, чат пат го понаглася малко и това е. Тъй като в момента нямам отделен аквариум, за да ги поставя в подходящите условия за размножаване, ще трябва да изчакат 1-2 дена да купя нещо подходящо (с това аквариумите вкъщи ще станат 4 и усещам как започва да ми се клати положението, на мирно пребиваване при наще ). Искам само да попитам, ако храня рибоците със замразен хирономус, това би ли ги стимулирало за хвърляне на хайвер.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

reaskol

Храната няма нищо общо според мен, мойте ги храня само с жив тубифекс и още когато бяха на 9 седмици обръщаха женска  :-D

Similar topics (5)

33425

Публикации: 17
Прегледи: 10480

35686

Публикации: 13
Прегледи: 9020

54053

Публикации: 1
Прегледи: 2276

7929

Публикации: 83
Прегледи: 32808

50117

Започната от Lucky Fish


Публикации: 3
Прегледи: 3714