• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Няколко въпрса за килита

Започната от svere, 13.04.2007 08:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svere

Здравейте!
Никога не съм гледал килита и ето че реших да опитм
За това имам няколо въпроса?
1. в аквариум 40л могат ли да се отглеждат и колко бр?
2. могат ли да съжителтват с барбуси (огнени и тетразона)
3. от къде в София могат да се намерят (освен пазара  събота)

killiman

Здравей!

Въпросите са ти много общи. Ориентирай се към някой конкретен вид. "Кили" е общо наименование на група рибки, които живеят в най-различни биотопи, с различни изисквания към условията в аквариума. Има малки рибки, около 3 см, има и големи - до към 12. Някои са много нежни, други пък са доста "корави" и няма да имат проблем да се отглеждат с барбусите, например род Fundulopanchax. Ето и кратки отговори на конкретните ти въпроси.

1. Да, могат. Около десетина рибки, с преобладаващи женски.
2. Някои от тях могат.
3. Опитай в магазинчето на ул. "Шипка". И при Аквазавър-а в Мусагеница има, ама това май му е личната колекция и не съм сигурен, че ги продава. :-)

Успех!

svere

Благодаря много на "killiman" за отговора
Знам че въпросите са ми общи, за което се извинявам
Понеже много ми харесват барбусите и не искам да се рзаделям с тях, би ли ми предложил някои видове килита (които не са голям вид, и не са много претенциозни) 

don_misho

"Fundulopanchax gresensi Takwai","Fundulopanchax walkeri spurelli","Fundulopanchax gardneri".С тези видове няма да имаш проблем!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

killiman

Да, don_misho е прав. Рибките от родовете Fundulopanchax, Aplocheilus и Epiplatys са подходящи за компания на барбусите.

svere


zackachlivko

Браво Васко нека всички научат за тези рибки, че живота им понякога може да е повече и от 2,3,4 години което ми добра подготовка от кили аквариста може да се сдобие с много по-голямо потомство и да запази вида като цяло.В България трябва да се увеличат кили акваристите,защото по-красива рибка от кили  няма.Има доста видове който се отглеждат доста лесно има и такива, който отглеждането е по-трудно но пък нали в това се крие магията на живота на тези красиви създания.Искам да благодаря за тази ценна статия и дано хората вече да гледат на кили рибките с око ,което самите те заслужават

Similar topics (5)

12193

Публикации: 6
Прегледи: 5493

37788

Публикации: 6
Прегледи: 4349

12218

Публикации: 3
Прегледи: 3960

10063

Публикации: 9
Прегледи: 5953

15621

Започната от Krasio


Публикации: 8
Прегледи: 4884