• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Международните кили изложби през 2010 г.

Започната от killiman, 23.02.2010 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

killiman

Остава малко повече от месец до първата международна изложба за годината. Оставям списък с датите на всички мероприятия. Ако някой се интересува от определена изложба  - ще му бъде предоставена конкретна и точна информация за нея.

AKFB 26-28.03.2010 г. Белгия

SEK 23-25.04.2010 г. Испания

DKG 13-16.05.2010 г. Германия

AIK 22-23.05.2010 г. Италия

AKA 28-30.05.2010 г. САЩ

BKV 5-6.06.2010 г. Белгия

СКЛИК 11-13.06.2010 г. Украйна

KFN 3-5.09.2010 г. Холандия

BKA 10-12.09.2010 г. Англия

CZKA 16-19.09.2010 г. Чехия

SKS 17-19.09.2010 г. Дания

KCF 1-3.10.2010 г. Франция

APK 15-17.10.2010 г. Португалия

KCA 18-21.11.2010 г. Аржентина

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

niky

Цитат на: killiman - 23.02.2010 20:47

DKG 13-16.05.2010 г. Германия


На тази ще ходиш ли? Гледам, че е на само 75 км от мен.  :-)

killiman

Лично едва ли ще отида някъде заради семейното ми положение.  :-)
Но ще се постарая да изпратя риби на колкото се може повече изложби. Най-голяма е вероятноста да посетя, по традиция, изложбата в Прага. Наливния Гамбринус много ми липсва.  *DRINK*

niky

Е, Прага ми е по-далеч, 200 км. Но ако идваш, може да се уговорим нещо. Среща в някоя бирария примерно. :-)

Има време, живи и здрави.

killiman

Ето и малко по-подробна информация за първата белгийска изложба.

КОНГРЕС A.K.F.B. 2010

33-тия конгрес AKFB ще се проведе на 26,27 и 28 март в комплекса l'AirportHotel
de Charleroi (Gosselies). Информация може да видите и на нашия нов сайт www.akfb.be.

КОНКУРС-ИЗЛОЖБА

Както и в предишни години отново са определени 12 групи, в които ще бъдат раздадени по 3 награди.

1. Европейски видове, азиатски видове (с изключение на Aplocheilus) и северноамерикански видаве
(с изключение на Rivulus)
2. Rivulus
3. Южноамерикански едногодишни рибки
4. Nothobranchius, Fundulosoma и Pronothobranchius
5. Всички популации и подвидове на Fр.gardneri
6. Chromaphyosemion
7. Супер видове: Calliurum-група, Елеганс-група и подрод Kathetys
8. Други дребни Aphyosemion
9. 9.Roloffia (Callopanchax, Archiaphyosemion и Scriptaphyosemion)
10. Epiplatys, Aplocheilus и Pachypanchax
11. Procatopodinae
12. Други Fundulopanchax и Raddaella

Приемат се риби по предварителен списък. Непосочени в предварителен списък риби ще се приемат само ако
има свободни аквариуми за настаняване. Риби, пристигнали след началото на оценяваето, 27 март 10 ч, няма
да участват в конкурса.

Ще бъдат предоставени специални награди:

- най-добра риба на изложбата
- най-добра риба от чужбина
- най-добра белгийска риба
- най-добра риба от групата Epiplatys chaperi/dageti

Ще се раздават и награди, доставяни от други асоциации.
Тази година нашата изложба дава точки за европейския шампионат.
В края на изложбата всички риби ще бъдат продадени на търг.

Регистрация на рибите:

Внимание, независимо от начина, по който ще заявите рибите, това трябва да стане най-късно до неделя
21 март, 2010 г.

С обикновена поща: JP Vandersmissen, 77 rue des haies, 6001 Marcinelle, Белгия
                   O.Legros, Floralaan 51 , 1501 Buizingzn, Белгия

По факс : JP Vandersmissen : 071/430205
          O.Legros : 02/6726459

По имейл: O.Legros olivier.legros@belgacom.net
          JP.Vandersmissen  vdsakfb.epiplatysroloffia@belgacom.net

Желателно е вашите риби да пристигнат в Marcinelle до 26 март, петък. Въпреки това, членовете, организиращи
конгреса, могат да ги получат в събота, 27 март, до 9:15 ч сутринта.

Доставка на рибите: с бърза поща - JP Vandersmissen
                                   Rue des Haies, 77
                                   6001 Marcinelle
                                   A mentionner : Tel/Fax : 071/430205
                                   GSM : 0495/778833
                   
                    с въздушна поща - Michel Ippersiel
                                      Cours des Trois Fontaines,6
                                      1348 Louvain-la-Neuve
                                      A mentionner : Aeroport de Zaventhem
                                      Michel Ippersiel
                                      Tel : 010/454575

Отделно от състезанието за риби ще бъде проведен и конкурс за цифрова фотография. Снимките трябва да бъдат на
CD и дисковете трябва да пристигнат не по-късно от 15 март, 2010 г при JP Vandersmissen.

Обща програма:

Петък, 26 март: инсталиране и пълнене на аквариумите
                съдийстване на снимките
                вечерна дискусия

Събота, 27 март: 8-10 ч приемане на пристигащите риби
                 10-12 ч съдийстване при закрити врати
                 Тази година всяка двойка съдии ще са изцяло отговорни за съдийстваната от тях група и раздадените награди.
                 Няма да има супер жури. Всички съдии заедно ще опрадалят наградата за най-добра риба на изложбата, както и
                 най-добрата белгийска риба.
                 13 ч - обяд, тази година не е организиран от AKFB.
                 15 ч - общо събрание
                 15:30 - лекция, Wim Suyker (KFN) - "Експедиция в Перу"
                 17:30 - лекция, Daniel Vielvoye - "Кили дебют - препоръки за начинаещи и за членовете на местните клубове"
                 18:30 - дискусии
                 19:45 - коктейл, церемония по награждаването, томбола и дискусии
Неделя, 28 март: 8:30-10 - свободно време и посещение на изложбата
                 10 - закриване на изложбата
                 10:45 - търг и продажба на участващите риби
                 Внимание! Началната цена за чифт е 3 евро. Минималната стъпка е 1 евро. При достигане на сумата от 25 евро
                 стъпката става 3 евро. Началната цена за развъдна група е 10 евро. Плащането става на момента кеш или в
                 края на търга. Внимание! Тази година чекове няма да бъдат приемани!



killiman

Ето ги и крайните резултати:

http://www.akfb.be/IMG/pdf/akfb2010.pdf

Забележително международно участие!

killiman

Резултатите от завършващата днес изложба в Мадрид, Испания.

http://www.sekweb.org/convenciones/2010/resultados_2010.pdf

Огромно разнообразие от афиосемиони. Наш приятел обеща да ни изпрати снимки от събитието. По-интересните ще кача тук.

killiman

Продължаваме с резултатите от Германия:

http://www.killiadictos.com/descargas/DKG2010.pdf

Каквото и да кажа за тая изложба ще е малко. Фишлиста какзва всичко. За класирането във фотографския конкурс стана дума в друга тема, честито на Аквазавъра.

А тук са резулатите от Италия:]http://www.aik.it/test/menu-alto/convention-aik/convention-aik-2010/risultati-2010.html]

Лош термин са избрали италианците за провеждането на изложбата си. След тази в Германия просто всичко бледнее. Иначе си е прилично и интересно италианското шоу.

В очакване съм да излязат резултатите от изложбата в САЩ. Предполагам, че разликата в двете най-големи изложби - американската и немската - ще се увеличила още повече в полза на европейците. Чакаме поне 50% от наградите на янките във фотографския клас да обере Ицо.  :-)

killiman

Продължаваме с резултатите от САЩ.

http://aka.org/convention/2010/AKA%202010%20results.pdf

Лично за мен - отново несериозно отношение от страна на янките. Фишлиста като че ли е сканиран и след това е направен на пдф.
Иначе хубава изложба с добро разнообразие от видове.

Следващата изложба е втората белгийска.

http://www.killiadictos.com/descargas/BKV2010.pdf

Доста приятно и интересно изглежда.

И последната изложба за първата половина на 2010 г завърши вчера. Това беше изложбата в Одеса, Украйна, на която записахме и българско участие.

http://www.killi.ru/sites/default/files/show/preSKLIK2010.pdf

Българските риби са с номера: 125, 207, 319, 320 и 529. Взимаме едно първо място в групата на южноамериканските ануални рибки с Gnatholebias zonatus Villavicencio СOL CI 09 F1. Благодаря на всички приятели, които по един или друг начин направиха възможно участието на българските риби на шоуто.
Между другото, това изложбата, която много бих искал да посетя отново. Хората са много приятелски настроени, градът е интересен, а и разнообразието от риби също е много добро.




Killiboy


assensi

Честито за наградата! Много се радвам, че е имало и други наши участници!  *BRAVO*

AQUASAUR

БРАВО на Васко и Иво - отсрамиха ни пред Украинските Колеги!  *BRAVO*
Честито и за Първото място! Като гледам фишлиста - конкуренцията е била доста оспорвана!  *THUMBS UP*

AQUASAUR

Приключи и Кили Конвенцията на Чешките ни Колеги - CZKA.
От Фишлиста с резултатите(към който в най-скоро време се надявам да дам и официален линк), се вижда,че и в 10-те Групи съревнованието е било доста оспорвано - 212 експонатни аквариума...и участници от 9 Европейски Кили Асоциации!
От Българска страна участвахме аз, Васко и Иво Ганев(Русе). Така че, изключително радостна за Нас е новината за завоювани два Приза - този на Васко, "The Best of Show"(с неговите Gnatholebias zonatus Villavicencio) и моето Първо място в 5-та Група (с Aрlocheilus panchax)!  *YAHOO*
Ха, Наздраве!  *DRINK*

Gnatholebias zonatus Villavicencio COL CI'09 F1


Aрlocheilus panchax CI'09



Killiboy

Браво!Продължавайте все така! *thanks *bg*

assensi


killiman

Благодаря на всички за поздравленията! Честито и на Христо!

В колекцията ми от награди от международни кили изложби, предполагам над 30, спрях да ги броя преди година-две, само призът The Best of Show ми се изплъзваше. Страшно щастлив съм, че точно тази награда спечелих в една от най-акваристичните страни в света - Чехия, известна като страна с невероятни развъдчици, селекционери, традиции и експортна дейност. А точно там да се спечели наградата за най-добра риба на изложбата е безценно. Определено това е моят връх в кариерата ми на акварист. Емоциите в мен са много големи и предполагам, че ако присъствах на награждаването, то те щяха да са сравними единствено с чувствата ми по време на раждането на моят син.
И може би сега е момента да обявя официалното си оттегляне от кили сцената. Повече от 15 години прекарах с кили рибките, при всички положения през стопанството ми минаха над 100 вида от най-различни родове. През това време се запознах с най-различни хора от България и чужбина, много от които мога да нарека мои приятели, и всичко това благодарение на кили рибките. А знаете, че приятелите са безценни. Ще продължавам да следя изкъсо случващото се с кили рибките и ако мога да бъда полезен на някого, който проявява интерес към тях - с удоволствие ще му помагам. А аз съм се устремил към ново предизвикателство, като в същото време вече жадувам за мига, в който кили рибките ще се завърнат при мен. Или аз при тях.

Similar topics (5)

47145

Публикации: 16
Прегледи: 27324

3773

Публикации: 11
Прегледи: 7392

27826

Публикации: 3
Прегледи: 3807

5014

Публикации: 226
Прегледи: 118428

29127

Започната от ancitrusa


Публикации: 2
Прегледи: 3665