• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Килита в 360л ... ще се чустват ли добре? и още

Започната от flasher, 28.03.2007 12:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

flasher

Имам нов 360 л аквариум и се чудя с какво да го запълня.
Килитата ми се струват добър избор.
Искам вид който да може да се размножава в общия аквариум. такмо прочетох статията за Fundulopanchax gardneri тук http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=3305
Въпроси:
Дали ще са добре в 120х50х 60(вис)? (филтър сера фил 1300 + сера фил 380 (вътрешен))
Нещо особено за водата? (в София съм)
Ще има ли проблем ако сложа и няколко анциструса?
А с ред чери скаридки?
към killman: имаш ли такива за продаване. Ако реша ще ми трябват след 2-3 седмици като се заформи цикъла на аквариума

засега толкова :)

miTko

В 360л, горе-долу и аз ще се чувствам добре!  :-D
Разни мои АКВАРИУМИ 

killiman

Няма да се уморя да повтарям, че кили рибките могат да живеят и в големи аквариуми. Това, че могат да живеят в сравнително малки съдове не означава, че не могат да живеят и в големи, както в твоя случай.
Обемът е добър, филтрацията също, софийската вода е перфектна за кили рибките от род Fundulopanchax. С анциструсите няма да имаш никакви проблеми. Не така обаче стоят нещата със скаридките. Тия ракообразни няма да се задържат дълго време в аквариума. Съветвам те да не си взимаш от тях, ако ще отглеждаш Fundulopanchax gardneri в същия аквариум.
В този обем можеш да отглеждаш няколко вида от рода, не е нужно да се ограничаваш само с един. Може да добавиш и Aplocheilus lineatus. Те са със сходни изисквания. Вече не отглеждам Fundulopanchax gardneri, но в събота от пазара можеш да си вземеш няколко чифта. Има един човек, който ги продава. За ориентир може да ти послужи това, че продава и жива ракообразна храна.

flasher

Aplocheilus lineatus няма ли да изпапат малките на Fundulopanchax ако ги оставя да се размножават в големия аквариум

killiman

Ще ги хапнат, разбира се. Точно както биха го сторили родителите на малките и почти всички видове аквариумни рибки.

flasher

еми ще взема да ги пробвам тия килита
сега го почвам аквариума. Някакви препоръки откъм грунт, растения и камъни?

изчетох каквото има за отделните видове и гледам че е хубаво да има добра растителност

killiman

Аранжирай си аквариума както на теб ти харесва. Fundulopanchax gardneri e много пластична рибка и лесно се приспособява.

Similar topics (5)

13194

Публикации: 2
Прегледи: 4684

3773

Публикации: 11
Прегледи: 7392

5014

Публикации: 226
Прегледи: 118494

29127

Започната от ancitrusa


Публикации: 2
Прегледи: 3668

7207

Публикации: 11
Прегледи: 6605