• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Kили въпроси

Започната от WaTeR_bOy, 19.11.2008 10:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WaTeR_bOy

Здравейте,много си харесах "кили"рибките за новият ми аквариум .Искам да ви питам обичат ли търда вода килитата по принцип защото съм от Добрич и там водата е варовик.Второ задължителен ли е торфът по дъното?Ако е ,защо?Трето мога да ги гледам с други миролюбиви рибки и няма да ги хапят (килитата да хапят тях).Примерно разбори,анцитруси,Саета...

killiman

Кили рибките са огромна група, които живеят при най-разнообразни условия. Би ли уточнил все пак видовете, които те интересуват?

barabata

Въпроса на човека според мен е "Какви кили рибки мога да гледам във твърда вода и в съжителство с други рибки (гореизброените), не са много взискателни и ги има в наличност в България ?"
Все пак са над 500 вида ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

killiman

Практиката показва, че твърдостта на водата не е от решаващо значение за отглеждането на рибите. Разбира се, нашата задача е да им осигурим всички подходящи параметри. Но не винаги това е възможно. От доста по-голямо значение е да съблюдаваме стойностите на ph. Ако те са в нормите за даден вид е почти сигурно, че ще успеем да го отглеждаме нормално в аквариумите си. Торф не е задължително да има по дъното. Aphyosemion australe e нежна, мирна и красива рибка, която не създава проблеми с другите аквариумни рибки. Друга много "корава" кили рибка е Aplocheilus lineatus. Тя обаче не би трябвало да се отглежда с рибки, които могат да се окажат нейна потенциална жертва.

niki

Цитат на: WaTeR_bOy - 19.11.2008 10:16
Здравейте,много си харесах "кили"рибките за новият ми аквариум .Искам да ви питам обичат ли търда вода килитата по принцип защото съм от Добрич и там водата е варовик.Второ задължителен ли е торфът по дъното?Ако е ,защо?Трето мога да ги гледам с други миролюбиви рибки и няма да ги хапят (килитата да хапят тях).Примерно разбори,анцитруси,Саета...
Мога да добавя, че от килитата има и такива, които наистина обичат по-твърда вода. Такъв вид е Nothobranchius simoensi. В литературата посочват изрично за него, че обича вода с твърдост повече от 10 DH.
: 24.11.2008г 10:10ч
Цитат на: WaTeR_bOy - 19.11.2008 10:16
Здравейте,много си харесах "кили"рибките за новият ми аквариум .Искам да ви питам обичат ли търда вода килитата по принцип защото съм от Добрич и там водата е варовик.Второ задължителен ли е торфът по дъното?Ако е ,защо?Трето мога да ги гледам с други миролюбиви рибки и няма да ги хапят (килитата да хапят тях).Примерно разбори,анцитруси,Саета...
Торфът по дъното не е задължителен за отглеждането на рибките, но е задължителен за размножаването на някои видове. Той се ползва като субстрат, върху който рибките или полагат или заравят в него хайверните зърна. Нямам наблюдения дали кили - видовете могат да съжителстват с харацинови рибки и анциструси, но при мен имам съд, в който съжителстват съвместно няколко вида кили рибки.

Similar topics (3)

4923

Публикации: 2
Прегледи: 2902

4241

Публикации: 3
Прегледи: 4603

51965

Публикации: 10
Прегледи: 6938