• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

хаивер от килита - сега какво да го правя

Започната от mita4eto2404, 29.05.2008 15:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mita4eto2404

Преди седмица (даже и толкова няма) един приятел от плевен ми даде три афиосемиона един мъжки и две женски преди половин час им смених водата и сега седя пуша и от аквариума им се чува плискане на вода гледам нищо интересно нестава и заставам неподвижно и почвам да наблюдавам след около 3 или 4 минути мъжкара почва да гони едната женска прилепя се до нея и като чели я обгръща с гръбния си плавник залепят се до дъното и хоп едно хаиверно зърно. Гледам по грунда и там се забелязват поне още 30-40 бройки. Сега от тук нататък какво да правя да ги махам ли големите или да ги оставя. Това което съм чел за афиосемиона е че по скоро не си напада хаивера ама дедазнам. Поддържам 24 градуса ,филтрацията е с дунапренена гъба осфетление няма само това от стаята дето е  :-) . пропуснах да кажа Fundulopanchax gardneri nigerianus такива са ми  рибоците размера на аквариума е 30/20/20 . Благодаря предварително.

killiman

Само не се притеснявай.  :-D

Сега сериозно. Ако искаш, отдели го в някакво малко съдче с вода, капни малко трипафлавин и почакай две седмици. А може да преместиш родителите и да оставиш хайвера в аквариума. Но ако имаш охлюви най-вероятно ще му видят сметката.

mita4eto2404

снощи късно ги преместих в друг аквариум. сега ще капя трипафлавин и ще чакам то ще си каже. мерси за отговора Killiman  *thanks

killiman

Само не ми стана ясно кое си преместил. Рибите или хайвера?

Similar topics (5)

2594

Започната от Boby_


Публикации: 29
Прегледи: 15149

51893

Започната от kremon


Публикации: 4
Прегледи: 4479

13194

Публикации: 2
Прегледи: 4683

7406

Публикации: 6
Прегледи: 3534

5014

Публикации: 226
Прегледи: 118491