• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Няколко бързи въпроса за бебета гупи

Започната от n1k3r, 20.04.2016 12:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n1k3r

Здравейте. Отделих 26 бебета гупи в 20л аква както си требва да е по реда. Само ме притеснява помпата. Помпата която имам за тази аква е sunsun  HJ-311B и като я пусна малките се носят по течението където ги отвее. Бебетата са вече на 2 3 дена ако е от значение. Та въпросите ми са:
1- Изобщо да не я пускам (което не е решение)?
2- Да я спъна от пред за да прави по маааалка струя ?
3- От другата помпа на основната аква да измайсторя някак да пуска въздух и в 2-те акви ?

П.С > Аквата няма капак ако е от значение.

Ivan_S

Докато позакрепнат малките, може и само с аераторна помпа и филтър гъба да бъдат. Иначе щом е мощна струята, насочи я към дългата страна на аквариума. Ако още е силна, насочи изходите от флейтата към повърхността на водата, даже може и да изкарва струйки вода. С хвърляенто на струйки вода става малко шумно, но пък се убива течението, а аерацията става доста добра.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

baygry

Отговор-2,ако пак е силно-само аератор с гъба,както е казал колегата.

n1k3r

При мен помпата е заедно с гъбата, та замислям просто нещо на натикам във флейтата. Така ще е по малка струята и рибоците няма да се носят там където водата ги отвее.

baygry

Този модел помпа имат регулатор на дебита,(един плъзгач) на лицевата страна.Ако все още е силна,постави гъбичка с въздух.

Marky

Ако си с покривно стъкло, извади флейтата над водата и насочи струята към стъклото. Така водата ще капе от стъклото, ще се насища с кислород и няма да ти създава силна струя.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Similar topics (5)

46176

Започната от dok70


Публикации: 7
Прегледи: 11626

51085

Публикации: 7
Прегледи: 4224

19478

Публикации: 6
Прегледи: 9437

9952

Публикации: 22
Прегледи: 27827