• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мъжките ми гупи умират.

Започната от verry99, 23.08.2014 00:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

verry99

Има нещо нередно в аквариума ми. Преди 6 месеца смених цялата вода в аквариума, а като върнах рибките всички мъжки измряха.. Женските родиха може би 3 пъти всяка, но малките мъжки също умряха и в момента имаме женско царство  :-D на какво се дължи това?

Caxapa

Прецакан  азотен цикъл  с тази тоталана смяна на вода по описанията които си дала.

Caxapa

Апропо. Тук можеш да попълниш тази бланка  http://aquariumbg.com/forum/form/?n=14 за по-прегледно и да не гадаем  на карти, боб, леща и други методи на врачките.

oncho99

Цитат на: verry99 - 23.08.2014 00:47
Има нещо нередно в аквариума ми. Преди 6 месеца смених цялата вода в аквариума, а като върнах рибките всички мъжки измряха.. Женските родиха може би 3 пъти всяка, но малките мъжки също умряха и в момента имаме женско царство  :-D на какво се дължи това?

Странно защо умират само мъжките.Проблем е че си сменила всичката вода наведнъж,но  според мен дълго не си сменяла вода преди това и после правиш тази тотална смяна и другото самата нова вода предполагам е имала някакви вредни примеси за рибите.Третирай новата вода с препарати като Tetra AquaSafe , Sera Aquatan или например PRO Fish Guard.
Преди и аз имах много,предимно новородени рибки,които измираха без видима причина.Сега  третирам редовно новата вода с PRO Fish Guard.и положението е чувствително по-добро.
Поздрави! :)

DPI

Хм, ако аквата е била стара, може да е въпрос на генетика за да измират само мъжки гупи. Иначе няма логика - би следвало ако е сбъркан азотен цикъл, някаква бактерия или паразит да умират и от двата пола.

vaneto

какви други риби имаш в аквариума
VaNeTo

Similar topics (5)

58436

Публикации: 3
Прегледи: 1696

56526

Започната от Вал


Публикации: 2
Прегледи: 2276

51974

Започната от митит


Публикации: 2
Прегледи: 2586

56791

Публикации: 2
Прегледи: 2363