• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Main Menu

Един соленоводен аквариум и от Русе

Започната от M_I_T_A_K_A, 11.02.2012 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

M_I_T_A_K_A

Здравейте! Казвам се Димитър Колев на 27 години от Русе. Имам солен аквариум от близо година и два месеца, но манията към соленото ме тресе доста преди да стартирам аквата (от когато видях на живо за първи път солен аквариум)
Малко данни за аквариума: 325 литра дисплей (130/50/50) със 158 литра съмп - около 400/420 литра реално. Камъните са около 25 килограма (знам, че е малко, но старта беше още по зле, но това не зависеше изцяло от мен). Сол на Ред Сии. Осветлението засега е тяло с 2 метал халогена и 2 Т5 (коралстар), но предстои смяна, но за това по късно. Скимера е Бабъл Магус НАК6А. Подкачваща помпа Ехайм 3000+. Нагревател Ехайм 300 вата. Течението засега е със сън съни, но и те скоро излитат от аквариума, но и за това по късно. Има реактор с биопелети, 18 ватова УВ лампа, система за автоматично доливане на изпарената вода (много практично нещо :-D ) Съответно и система за обратна осмоза. Предстои да се добави още малко техника, но и за това по нататък в темата, а сега малко снимки от самото начало:
Стойката


облечена с пдч


помпето

топлото

скимера

сегашното осветление

солта

ето и няколко снимки на самоделния ми реактор за биопелети



а ето как започна всичко :-[ (малко след старта на 18.12.2010 г.)


Стига толкова за тази вечер, че да има материал и за другите дни :-D
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Ангел Христов

Страхотно начало...давай смело с инфото и снимките - не ни жали .....пък и доста опит може да споделиш като гледам - година и 2 месеца са си доста време в солените води!!!  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Митак, ти нямаше ли до сега тема тук? Как сме те изпуснали!? Давай по-смело с инфото - да видим как е сега.  *DRINK*

Чакъров

Изглежда, че темата ще бъде доста добра. С интерес ще следя развитието. Поздравления

M_I_T_A_K_A

Поизпуснали сте ме да :-D От самото начало все ще пускам тема тук и все се разминаваше пускането, но от едно известно време hanuman ми наложи голям натиск и.... наложи се да се "прежаля" :-P Ще пускам регулярно снимки от развитието и тея дни ще стигнем и до сегашното му положение ;)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

камен чочев

А защо сменяш осветлението?

M_I_T_A_K_A

Цитат на: камен чочев - 11.02.2012 23:18
А защо сменяш осветлението?

За да сложа твоето, но първо ще претърпи някой преработки и ще подменя някой неща. (има 2 сини 10 ватови диода с изгорели пиксели) и ще го направя на повече кръгове а и трябва да видя защо на едното от телата не светят УВ диодите. Иначе ми предстоеше смяна на лампите на това тяло и се замислях сериозно за диодно осветление и без това. Като цяло това са причините. Поздрави *DRINK*
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Стоян Михов

Цитат на: M_I_T_A_K_A - 11.02.2012 23:15
Поизпуснали сте ме да :-D От самото начало все ще пускам тема тук и все се разминаваше пускането, но от едно известно време hanuman ми наложи голям натиск и.... наложи се да се "прежаля" :-P Ще пускам регулярно снимки от развитието и тея дни ще стигнем и до сегашното му положение ;)

То така се прави, така ще си спести човека безумните акъли, които щяхме да му дадем *CRAZY*, пък и така ще ни изненада с готиния аквариум.

M_I_T_A_K_A

Още малко снимки от периода на развитие на аквариума и някой от обитателите.
тук леко позеленял с едни от първите обитатели


след добавянето на още малко камъни



ето го и отдоло малко след старта


Не ме бива много със снимането а и част от снимките са правени с телефон, но не обръщайте внимание на това :-[
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

vesko_aa

Даваи по смело де аз съм го виждал и доста по пълен.

камен чочев

Цитат на: M_I_T_A_K_A - 11.02.2012 23:15
... но от едно известно време hanuman ми наложи голям натиск и....
Ами време и ти да му окажеш малко натиск...  :-D
И само гледай да не остареем, докато стигнем с публикациите до наши дни. Айде по-смело, да видим до къде си го докарал.  d005

sasha80

браво Митак давай по смело знам че имаш какво да покажеш

Giorgio_Armano

Браво бе.
Показа го най сетне на аудиторията.
Крайно време беше.
*THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

изгубеният рай

Полека-лека всички ще се покажете ...мхм  d005
END!!!

M_I_T_A_K_A

Още една серия снимки. Не са от днешни дни, но и до това ще стигнем.
Един от пътниците по камъните (някакъв вид chitons) но от доста време не съм го виждал.

и от доло





зебразомката като малка


2 дни след поставянето на това беличкото

тея не успяха да устоят 8-)


нещо синьо

и малко сини снимки :-P




айде стига синьо


За сега толкова.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Similar topics (5)

60037

Отговори: 9
Прегледи: 28027

49138

Отговори: 8
Прегледи: 11647

45140

Отговори: 2
Прегледи: 8657

59265

Отговори: 8
Прегледи: 17971

58255

Отговори: 79
Прегледи: 77033