• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Main Menu

Бял червей за скаларии

Започната от niki26, 20.07.2011 00:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

niki26

Надявам се всички знаят БЕЛИТЕ малко червеии за риболов мисълта ми може ли да ги давам на рибките ми (скалариите) И да ли са толкова вредни колкото тубифекса ако изобщо може да ги храня с такива де  :-D :-D

Асен Евгениев

#1
Пълно е с теми за хранене /и не/ на рибите с червеи /бели, плодни, торни и др./, мухи, комари и пр. Поразтърси се.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

niki26

Цитат на: akapulko - 20.07.2011 00:46
Пълно е с теми за хранене /и не/ на рибите с червеи /бели, плодни, торни и др./, мухи, комари и пр. Поразтърси се.

Колега търсил съм тема за точно тези "бели рибарски" червеи няма така ,че ще си чакам за отговор  ;-)

Raven

Интересен въпрос, и аз съм се замислял.

Белите червеи са бомба от протеини, ако няма много химия в тях мисля че може да се дават като подсилваща храна за разнообразие но не прекалено често.

И в никакъв случай оцветените, т. нар. пинки, не знам с какво точно са оцветявани.

Ще взема да пробвам.



Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

rakim

Аз на моите съм давал но не щяха да ги ядат :-)Един изядоха и това беше.
540л Южна Америка

niki26

Цитат на: Raven - 20.07.2011 09:54
Интересен въпрос, и аз съм се замислял.

Белите червеи са бомба от протеини, ако няма много химия в тях мисля че може да се дават като подсилваща храна за разнообразие но не прекалено често.

И в никакъв случай оцветените, т. нар. пинки, не знам с какво точно са оцветявани.

Ще взема да пробвам.

Аз имам в предвид  тези малките по 0,5 - 1 см бели.И дали са по вредни от тубифекс или по добре тях отколкото него?

stilista

Цитат на: Raven - 20.07.2011 09:54

Белите червеи са бомба от протеини
По скоро бомба със закъснител  :-P
...........
В хладилника бяхме забравили една кутийка с бели червеи.Бяха се превърнали в ония гадни зеленикави мухи които обитават селските тоалетни!
Преди време мислих да давам бели червеи на калихтите ,но ме достраша да не вкарам някоя зараза в аквариума.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Nikiengi

Само за информация, лятно време при отворен капак на аквариума, от време на време по някоя муха като падне вътре, калихтите се вдигаха и хапваха доволно. Още са си живи и здрави!  :-D

nikiK

Давам на по- големите цихлиди веднъж в седмицата по някой бял, интересно  взимат по  два- три, повече нещът. :-)
Също по някакъв начин изплюват обвивката на червеите, явно ги дразни.
Стават за хранене но за по- големи рибета и максимум един път в седмицата.
450 лит.  Ю.Америка- Геофагуси, Скаларии Манакапуру, Цихлиди джуджета

260 лт.  Африка ез. Малави


wwladoo

И аз съм пробвал,скалариите не ги харесват--по големите цихлиди ги ядат но по малко,явно обвивката им е твърда и ги дразни,плюят ги по няколко пъти докато ги изядат и се подплаших и повече не съм пробвал!!А и бях чел някъде,че белите червеи,не само тези за стръв съдържат много мазнини и честата им употреба води до безплодие,така че не са за препоръчване!!!!Въдил съм и плодни червеи,те са по дребни и по ги хапват,но при тях става голяма мизерия,при отглеждането--просто това са храни с риск и от време на време за разнообразие да но с доза риск!!!Колкото до торните,някои риби като големи американски цихлиди,змиорки и др. хищници ги хапват кълцани,но риска е голям защото няма как да се прочистят вътрешностите им от мизериите,за разлика от тубифекса и са по рискови от него!!
: 20.07.2011г 13:01ч
Цитат на: Nikiengi - 20.07.2011 11:05
Само за информация, лятно време при отворен капак на аквариума, от време на време по някоя муха като падне вътре, калихтите се вдигаха и хапваха доволно. Още са си живи и здрави!  :-D
Астронотусите полудяват на тема мухи,ловят ги със скоци,дори кацнали отвън на стъкленият капак ще съборят капака,даже са ме стряскали отначало съм се чудел какво става,като изтряска някой капак!!! ;-) :-D
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

АМАЗОН

От към риск от зараза белите червеи са доста по-безопасни от тубифекса
и хирономуса защото го въдят от чиста култура в лабораторни условия.

mejdupraznika

Стига да го ядът им давай какъв е проблема.

suntsu69

Големите барбуси ги гълтат като бонбонки. За по-малките и за коридорасите - трябва да се кълцат.

wwladoo

Цитат на: mejdupraznika - 21.07.2011 07:48
Стига да го ядът им давай какъв е проблема.
Колега точно има проблем,честата употреба води,често до безплодие на рибите,написал съм го,но все пак всеки си преценя с какво да си храни рибите и си носи последствията :-)--ако е за разнообразие-2-3 пъти в месеца да(това е мое мнение и не ангажирам никой с него)!!! :-)
: 21.07.2011г 15:03ч
Цитат на: suntsu69 - 21.07.2011 10:45
Големите барбуси ги гълтат като бонбонки. За по-малките и за коридорасите - трябва да се кълцат.
Колега,мисля,че не е удачно да се кълцат точно белите червеи,които се продават за стръв--- не знам дали си пробвал,защото се пръскат и остава само ципа от тях и все едно нищо,но ти си знаеш!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

filio

За разнообразие на моите съм им давал бял, торен, земен, пинки и рученик.
Преди няколко месеца си пуснах колония брашнени червей. Мисля, че са перфектни за разнообразяване на менюто. Давам по един, два пъти в седмицата. Змиеглавите, цихлозомите и полиптерисите си ги хапват с кеф. Торпедата също се пробват на по-дребни червейчета.

Similar topics (5)

55137

Започната от Longanlon


Отговори: 7
Прегледи: 28169

40198

Отговори: 1
Прегледи: 11270

294

Отговори: 15
Прегледи: 15585

26386

Отговори: 12
Прегледи: 12101

41897

Започната от niki26


Отговори: 3
Прегледи: 8328