• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 12:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

неопределими симптоми

Започната от Kalaira, 17.02.2007 20:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kalaira

17.02.2007 20:05 Last Edit: 18.02.2007 01:49 by Stas
Здравейте. Имам следния проблем: преди около седмица- две купих няколко нови риби. Няколко дни след като ги пуснах в аквариума почти всичките риби се разболяха от ихтиофтириус. Явно освен новите риби сам вкарала и още нещо...... Имам аквариума от 4 години, така че и преди сам се занимавала с тази болест, но никога не е било чак толкова.....масивно. ВСИЧКИТЕ ми риби (с изключение на даниото) са болни и то не само с по няколко петанца, а са целите покрити. Лекувам ги вече 5 дни с sera costapur, но за сега няма голям резултат. Притеснява ме и друго обаче. Двете ми сребърни акулки като че ли не боледуват само от това, а немога да разбера какво е. Освен ихтиото, което ги е покрило изцияло, имат нещо като белецникава ципа по тялото и върху очите, а перките, опашките и хрилните им капачета са силно зачервени. Нямям представа дали това е в следствие на ихтиото или друго. Опитах се да издиря сиптомите в интернет, но не открих нищо. Никога не ми се беше случвало такава инфекция в аквариума и сам се хванала за главата. Ако някой може да помогне със съвет или инфо за симпгомите благодаря предварително.

Преместена от раздел "Други проблеми и препоръки".

Георги

Здравей,
разгледай тук http://vitawater.ru/aqua/ill/ichtyo.shtml може да ти е от полза. Успех!

Similar topics (5)

2550

Започната от MAKAPOB


Публикации: 14
Прегледи: 8085

15355

Публикации: 2
Прегледи: 2905

41587

Публикации: 2
Прегледи: 18830

2581

Публикации: 14
Прегледи: 7409

26223

Започната от Dragon


Публикации: 3
Прегледи: 3237