• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.05.2024 00:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

The best Movies

Започната от don_misho, 17.07.2006 15:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Violeta

Аз също си харесвам развлекателното кино. Звездни войни не знам колко пъти съм ги гледала, но мога да цитирам репликите. Каквото и да си говорим - то си е класика.
Харесвам Мел Гибсън, но и спасителят на света - Брус Уилис. Впрочем на него му отиват и ролите на негодник.
Харесвам руското кино, любимите ми филми са Ирония на съдбата и Москва не вярва на сълзи.
Имам и много любими български филни, но като че най-дълбоко в съзнанието ми е Време разделно.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

iliyana

За мен STAR WARS (всичките части) са на първо място!
А след това, като фен на Тим Бъртън ,харесвам всичко от него- "Едуард ножиците", "Бийтълджус", "Батман", "Чарли и шоколадовата фабрика" и т.н.и т.н...Допада ми лудото му въображение:)

И може би също "Време разделно", макар че ми е тежък филм...
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

Raven

Цитат на: "Nemo"Женени с деца !  :lol:  Ал Бънди  :bow  :bow  :bow

Франк от "Всички обичат Реймънд" :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iliyana

Цитат на: "raven"
Цитат на: "Nemo"Женени с деца !  :lol:  Ал Бънди  :bow  :bow  :bow

Франк от "Всички обичат Реймънд" :D

В тази връзка с комедийните сериали, добавям и "Ало, ало" :D Аз лично много се смях :)

( п.с. никога няма да забравя как, като си счупих тока на Главната в Пловдив, докато се добера до колата, синът ми ми каза,че вървя като Хер Флик от филма) :lol:  :lol:
Другите не са ми база за сравнение,те са долната ми граница!

don_misho

Цитат на: "NikolaV"1. "Големият Лебовски"
2, 3, и тн. - май намам

За комедия наскоро бях приятно изненадан от "Борат" :)
Абе остави,напиках се да се смея с тоя "Борат",скоро не се бях смял така :D
Нещо ново и ценно:Мел си каза думата с "Апокалипто"-невероятен,"300"-също не е за изпускане.Впечатли ме новото превъплащение на Уил Смит в "The Pursuit of Happyness"
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

Boby_

За мен лично един от най-добрите филми на всички времена си остава "Контакт" - заради посланието, което носи, заради оптимизма, заради красивата мечта...  
На другия полюс е "Бразилия", който е най-добрата мрачна картинка на бъдещия свят, на която съм попадал (нещо като кино-аналог на "1984"). По-назад в тази класация на антиутопии остават не чак толкова впечатляващи, но и не съвсем лоши опити като "Гатака", "Специален доклад", "13-тият етаж, "12 маймуни" и т. н.
От малко по-лекия жанр мога да отбележа Тарантино и неговите "Кил Бил" и "От здрач до зори", макар че не мога да кажа, че кой знае колко ми допадат.

Мога да отбележа също и "Американски прелести", както и "Зеленият път" като два от моите ТОП 10 (доколкото изобщо има такива). Все пак макар Том Ханкс да прави голяма роля в последния, книгата е много класи над филма и си заслужава прочитането, дори да сте го гледали няколко пъти.

В последно време гледам сериали с голямо удовоствие - много е разтоварващо. Сред най-добрите, на които попаднах в последно време, са "4400-те" и "Бойна звезда Галактика", макар че и двата ги поразводниха към края. Едно канадско сериалче, което въртяха по AXN, също много ми хареса - "Регенезис". За разлика от другите два, това е изпипано във всяко едно отношение - пълнокръвни герои, добри диалози, последователност.

Пропуснахте най-великия комедиен сериал на всички времена - "Малкълм". Тоя сериал е същинска лудница! Всяка дума си е на мястото, всеки герой е цяла вселена, вече цели седем сезона тия сценаристи не се изчерпаха, а дори някои от новите серии са по-добри от първите. Няма такъв сериал просто, другите комедии бледнеят!

Приятно гледане!


:wink:

Boby_

Искам да напиша нещо и за някои най-слаби от касовите филми.
На първо място поставям "Властелинът на пръстените" - толкова бавен, скучен и зле направен филм, с ужасен хомо-актьор в главната роля и режисьор, който изобщо не знае как да разказва стегнато и увлекателно, а само разчита на специални ефекти, не бях гледал. Девет часа мъка! Всъщност нещата тръгват още от Толкин - книгата е също толкова скучна и тромава. Но и Джаксън има своя принос за това в крайна сметка да се получи пълна БОЗА.



Другият анти-филм е цялата три(шест)логия "Междузвездни войни". Има толкова пробойни в сценария откъм достоверност, сюженти развръзки, решения на героите (цялата "драма" на преминаването на Анакин на тъмната страна беше толкова съшита с бели конци, че чак да му се додрайфа на човек). За научна достоверност и елементарно познаване на физика няма да говорим изобщо - там нещата се просто ужасяващи! Във военно-тактическо отношение нещата също са трагични - от десетките примери за това мога да изтъкна само едно, съществуването на огромни крачещи машини е нелепица, ако не нещо по-лошо.
Основната история е тривиална - момче от работническо-селски произход среща принцеса със синя кръв. Премеждия, опасности, накрая се оказва, че тя му е сестра. Латинска сапунена опера! Бляяя, отврат.
Въобще не знам дали в тоя филм има въобще нещо, което да е ОК и да е направено като хората. Не знам и за каква публика е правен - за възрастните е смешен и глупав, за децата - вреден.

filio

Леле, е тва вече го приемам лично. Аз съм закърмен със Star wars. Сигурно ми личи по аватара и подписа. Това не е филм, това е религия.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F4991%2F016237456.jpg&hash=950cb87f59df6b54f287b86ac2b1f6dbc1461c2fhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmobileappmastery.com%2Fwp-content%2Fthemes%2Fthesis_151%2Fcustom%2Fimages%2FYouTube%25202-48.png&hash=b651e3ffb61123fcf7f80b0324979211f3dbb344

Boby_

Цитат на: "filio"Аз съм закърмен със Star wars.

Аз също - имах много хубави спомени от ония времена.

Просто не трябваше  да правят новите три серии - това ме накара да гледам пак старите и да се отвратя както от тях, така и от новите.
Това си е филм от и за края на 70-те и началото на 80-те както като сценарий, така и като визия, идеи, концепции. Трябваше да си остане там.

dido

Еретиииик  :D

NikolaV

Подкрепям Боби.
Гледах пак старите серии преди година-две. Не знам какво съм им харесал на времето. Ма съм бил дете все пак.

Longanlon

Контакт - има направо смешен край. Цел филм чаках да стане нещо интересно и да са появят извънземни и кво? виж какво съм написал за 12 маймуни...

Гатака - типичната боза за неравнопоставения американец, който всичи смятат за смотаняк, ама той знае, че може и с много труд и упоритост успява - има го във всеки тийнейджърски филм. Сега набутали и ДНК - уау.

12 маймуни - филм за пътуване във времето. колко оригинално. ама не, наистина - какво изобщо имаше във тоя филм, освен някакво очакване как ше свърши, което ми дойде като да чакам Анджелина Джоли у нас а да ми дойде Сашка Васева...

Специален доклад - стандартен екшън-трилър. на година правят по 5-6 такива...


Не знам Боби, направо ме озадачи... Макар че за властелина и междузвездните съм тотално съгласен с тебе.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Лонги, реших да проявя дисктретност, като пропусна да коментирам твоя подбор, ама явно се налага да е върна на него:
Leon - ярък пример за безсилието на френското кино. Трудно може да се направи по-неудачна и скучна комбинация от екшън и драма, събрала в себе си най-лошото от двата жанра.
Жега - няколко пъти го почвах, едва го изгледах. Скучноват, но голяма актьорска игра, която го спасява.
Седем - Отново филм само с актьорска игра и стандартен "Ханибал" сюжет.
Сталкер - Тарковски е бездарник, а Сталкер е гавра с "Пикник край пътя". Версията на "Соларис" от същия режисьор е дори по-зле, но това с пикника не мога да му го простя.
Кръстниците са още една поредица филми, които никога няма да гледам с удоволствие - животът на мафиоти и техните малки и големи драми са ми през... така де, не ме вълнуват ни най-малко.
Седемте самураи на Куросава - това трябва да го гледам, за да го коментирам, а едва ли ще го направя, така че го оставям неопетнен.

Kill Bill и Две димящи дула и аз ги харесвам.
Заразно зло - тотално малоумие, не заслужава да се говори дори за него.
Особености на руския национален лов/риболов - бива, ако човек прояви нужната снизходителност, хората все пак са руснаци и толкова си могат.
Боен клуб - добър наистина.
Смело сърце - третокласна историческа драма. Добре, че беше Мел Гибсън, иначе нямаше да го изгледам докрай.
Бягай Лола - това пък какво е?


"Херкулес" сме го гледали, а господин Губернаторът на Калифорния и на мен ми е любимец.

Рим - абе чух за тоя сериал, ама не виждам с какво може да ме привлече една историческа драма, та едва ли ще седна да го гледам.

Boby_

Цитат на: "Longanlon"Контакт - има направо смешен край.
Да, краят не е задоволителен. Но филмът е за пътя, а не за мястото, до което се стига. Мен лично много ме трогна.

Цитат на: "Longanlon"Гатака,  типичната боза...
Винаги съм обичал мрачните визии, затова ми е в списъка.

Цитат на: "Longanlon"12 маймуни - филм за пътуване във времето. колко оригинално. ама не, наистина - какво изобщо имаше във тоя филм, освен някакво очакване как ше свърши, което ми дойде като да чакам Анджелина Джоли у нас а да ми дойде Сашка Васева...

Специален доклад - стандартен екшън-трилър. на година правят по 5-6 такива...
Тия двата ги споменах мимоходом, просто защото са фантастика. Няма да споря за качествата им, макар че ги изгледах с удоволствие.


Забравих да добавя три филма - един МНОГО важен, един важен и един просто добър:

Обичайните заподозрени - СТРАХ ЛИ ВИ Е ОТ КАЙЗЕР СОЗЕ? Филм, който трябва да се гледа, независимо дали ви допада този жанр. Кевин Спейси в една от големите си роли.

Ефектът на пеперудада - като спомена за пътуването във времето, се сетих за него. В този филм е казано всичко, което може да се каже по темата. Едва ли някой ще намери какво да добави, без да повтори нещо.

K-Пакс ФЕНОМЕНАЛЕН Кевин Спейси, макар че пак се е намесил комитетът за прецакване на финалите.



Лонки, май забравих да добавя, че НЕНАВИЖДАМ европейско кино и правя всичко възможно да избягвам всякакъв допир с него, щото ми образува уртики. Особено противни са ми немски, френски и испански опити за правене на филми.

dido

То остана азиатското и северноамериканското само. Да приема ли, че си фен на азиатското щото хамериканците май никога не са правили кино, а произвеждат конвейрно само кръв, сълзи и сополи....

Similar topics (2)

43327

Публикации: 2
Прегледи: 1733

36241

Публикации: 6
Прегледи: 2362