• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
21.09.2024 06:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Един опит с непредвидими резултати - нано 35х35х35

Започната от bunzip2, 13.04.2024 19:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lightning_boy

Кофти баница ...
Бахти как ги преебали тия китки мамка им ... една шепа пари в кофата верно...
Иначе на пръв поглед изглежда доволно наблъскан.
Колко време пътуваха, че станаха така китките? Кога ги поръча?
Много ми паднаха в очите тия дейба :D

П.П. Видях в темата на колегата, че си писал 2 седмици .... то аз ще каталясам за толкова ....
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

bunzip2

На 13-ти ги поръчах.
Дойдоха на 28-ми (вчера).... без коментар!
Камиона се забавил, празници били после, незнам си кво... абе кво да ти кажа. 5 дена да бяха дошли по-рано, нямаше изобщо да са така.
Седмица след като поръчах растенията, поръчах и едни диоди от китай, от алиекспрес. Еми, диодите дойдоха преди растенията...  *NO*

_Kirilov

Цитат на: bunzip2 - 29.05.2024 09:26Абе изобщо не е това, което исках да направя, но с наличното - толкова.
Не му върви на тоз аквариум и тва е :D

Търпение както казах.
Ако беше Лесно - нямаше да е Интересно  *privet*

bunzip2

Цитат на: _Kirilov - 29.05.2024 09:34Търпение както казах.
Ако беше Лесно - нямаше да е Интересно  *privet*

Ми аз търпя, кво да правя  :-D
И без това в сегашната ситуация нямам друг избор. Но така де, отново се очаква някакво неясно развитие на нещата  :-D
Ще ви държа в течение какво се случва.

_Kirilov


bunzip2

Ами само staurogyne repens И alternathera-та са добре. Едната ротала (Hra) долу-горе се съвзема... май. Другата ротала (wallichi) я изкарах преди 2 дни, не успя да прескочи трапа.
Абе още е на никъде. Май ще си поръчам rotala wallichi от българия, че ми остава сега голяма площ незасадено.

bunzip2

Както говорихме в другата тема, показвам ви "бялата гняс", която ме е налегнала.
На пук на нея, растенията ги удържам!
Надявам се да се махне само това нещо...

M14iro


Lightning_boy

Цитат на: M14iro - 19.06.2024 01:34Да, водна плесен, вид гъбични организми.  https://aquariumscience.org/index.php/16-10-1-white-fuzz/

Благодаря за статията, колега. Ще я изчета като имам време, но ми се стори доста подробна, което е супер. *thanks
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

bunzip2

Четох го това, да. Още като тръгна да завзема аквариума, прерових целия нет.
Общо взето съветите са - само ще изчезне с времето.
Е времето върви, тва не изчезва :D
За сега чакам, други варианти няма. Мислих си и да сложа някакъв фунгицид във водата, ама не знам как ще се отрази на растенията и на азотния цикъл  *NO*

M14iro

Пробвай с кислородна вода 20-25мл. на 100л. Махаш филтъра и го слагаш в кофа да върти за един час. Слагаш кислородната вода и разбъркваш с нещо. Растенията с по ефирни листа е възможно да се  се разпаднат 

bunzip2

Ще поизчакам още малко, че тая кислородна вода малко си е нож с 2 остриета. Не знам дали ще убие гъбата, ама съм виждал унищожени растения с нея и това ще е някакъв краен вариант.
Силно се надявам, с времето да си отшуми сама тая гадост, че язък за растенията иначе.

_Kirilov

Ама съм и аз един ... отговорих в другата тема , където се говореше .
Малко се размиха нещата с двете теми - ако може мод малко пренапише  форума  *DANCE*

M14iro

Кво става, има ли подобрение аквариума?

bunzip2

Пълен батак  :-D
Скаридите още не мога да преценя дали вършат работа. Сякаш по предната част на аквариума малко са го пообрали, но растенията са яко покрити.
Още не съм сипвал никакви препарати.

Similar topics (5)

51889

Започната от qoke2


Публикации: 3
Прегледи: 1666

26863

Публикации: 21
Прегледи: 13343

46818

Започната от Fifa


Публикации: 4
Прегледи: 2471

23514

Публикации: 7
Прегледи: 4853

43680

Публикации: 24
Прегледи: 7221