• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.05.2024 23:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Къде се намира Съботният пазар

Започната от Longanlon, 03.01.2006 10:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Giorgio

Някой знае ли дали днес съботния пазар ще работи?
"... БЪРЗ ДА СЛУША, БАВЕН ДА ГОВОРИ И БАВЕН ДА СЕ ГНЕВИ;" ( ЯКОВ 1:19 - http://BIBLIATA.com/ )
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
*YES*

kpokcho

Цитат на: "Giorgio"Някой знае ли дали днес съботния пазар ще работи?
Ами работи, може малко да ти е късно да видиш отговора, но работеше с пълна сила. Защо не писа вчера, можеше да те докарам от РА.

Venci

Цитат на: "somcho"Напълно съм съгласен с dido,за пример ще посоча Орлин,откакто спря да излиза на пазара си разпродаде всички риби скоростно.
Разлика в мисленето. :idea: Който мисли по европейски и знае как стоят нещата там  - печели. :wink:

killiman

Цитат на: "dido"Е то какво излиза, че ако не е този пазар, горките производители са жив зян, пиши ги умрели от глад. Тази теза ми е малко странна на мен. Като не може да излезе на пазара, производителя ще намери начин да си продава стоката другаде - примерно по специализирани магазини и прочее.

Дидо, ти сериозно ли го мислиш това или просто се заяждаш със Стас?

77

Цитат на: "killiman"
Цитат на: "dido"Е то какво излиза, че ако не е този пазар, горките производители са жив зян, пиши ги умрели от глад. Тази теза ми е малко странна на мен. Като не може да излезе на пазара, производителя ще намери начин да си продава стоката другаде - примерно по специализирани магазини и прочее.

Дидо, ти сериозно ли го мислиш това или просто се заяждаш със Стас?
Stas откога продава на пазара :?: тука в провинцията май много неща пропускаме....
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Stas

Пламене, много добре знаеш за какво става дума.
Разбирам ангажиментите ти към Дидо, но когато Дидо се заяжда и някой го е забелязал, не е необходимо да се правиш на утрепан! Аз на Дидо му свикнах вече, а ти по-добре не пригласяй. Тъпо звучи.

Та не разбрах: само тези които продават на пазара ли имат право да коментират или...?

Stas

Цитат на: "Venci"
Цитат на: "somcho"Напълно съм съгласен с dido,за пример ще посоча Орлин,откакто спря да излиза на пазара си разпродаде всички риби скоростно.
Разлика в мисленето. :idea: Който мисли по европейски и знае как стоят нещата там  - печели. :wink:

Абе то с мислене само ако се печелише, щахме всички да сме велики мислители, но...

Говорих си скоро с Орлин - едва ли пазара е причината човека да си продава или не рибите. По-точно Орлин си продава въпреки, че не ходи на пазара поради две причини:
1. Дискуса е риба, която не бива да се продава там и се купува от определени хора. (Стресирани дискуси - не, благодаря!)
2. Дискусите на Орлин са качествени.

77

Цитат на: "Stas"Пламене, много добре знаеш за какво става дума.
Разбирам ангажиментите ти към Дидо, но когато Дидо се заяжда и някой го е забелязал, не е необходимо да се правиш на утрепан! Аз на Дидо му свикнах вече, а ти по-добре не пригласяй. Тъпо звучи.

Стасе,не аз пригласям след всеки твой спор с дидо(и не само с него),друг е човека :!: не че немога ,но прецених че не е честно :wink:това че се бъзикам беше ясно на всички,и  го направих за да разбереш колко е кофти да има  суфльори...дано си ме разбрал :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Stas

Аз със Дидо вече не споря. (То и не може).
Ставаш за суфльор, добре! Но точно теб не те разбирам!
(BTW: не знам за кой "друг" говориш.)

Приеми това на майтап. :)

dido

Цитат на: "killiman"
Цитат на: "dido"Е то какво излиза, че ако не е този пазар, горките производители са жив зян, пиши ги умрели от глад. Тази теза ми е малко странна на мен. Като не може да излезе на пазара, производителя ще намери начин да си продава стоката другаде - примерно по специализирани магазини и прочее.

Дидо, ти сериозно ли го мислиш това или просто се заяждаш със Стас?

Сериозно го мисля, разбира се. Бидейки производител, та дори и вносител на дадена стока, едва ли единствения ти канал за продажба на твоята стоката би бил като я продаваш лично на пазара. Това и ми беше мисълта. Можеш да я продаваш през трети магазини, да я продаваш в мазето си и не на последно място, да си отвориш собствен магазин.

dido

Цитат на: "Stas"Аз със Дидо вече не споря. (То и не може).
Ставаш за суфльор, добре! Но точно теб не те разбирам!
(BTW: не знам за кой "друг" говориш.)

Приеми това на майтап. :)

Стасе, видно е, че наглостта ти няма граници, баси. Ако не си разбрал приказките на 77, ще ти повторя това, което ми е писнало да ти дрънкам от вече поне година насам. В този форум ми е адски неприятно да гледам и слушам твоите непрекъснати опити да рекламираш стоката или дейността на този или онзи човек. А именно - дотук ти се явяваш дежурния рекламен агент на Евгени Младенов и Виолета от Денима. Моите уважения към последните двама души, предполагам добри професионалисти. Твърде много се съмнявам обаче, че те имат нужда от подобна антиреклама като твоята.

Та. Явно трябва наистина да ти се говори бавно, щото четеш трудно. Правя това от година вече и ти още не си ме разбрал. Повтарям го отново, в курсив тоя път. Спри с рекламата на  Евгени Младенов и Виолета от Денима, Писна ми да ти слушам увъртанията. Ако имаш да кажеш нещо конкретно, давай, направи го директно. Не подхващай темата по заобиколен начин - Видиш ли, колко им било тежко на търговците. Демек, дръж се мъжки - вече си минал 30-те. Търговците си имат усти им могат да си изплачат проблемите сами, или да си кажат колко добра им е стоката и без твоята помощ

И последно. Аз не се заяждам с тебе. Също така не споря с тебе. Това трябва да е очевидно. Не мога да споря с човек, който не разбира дори за какво става дума.

Айде остани си със здраве, и дано вденеш тоя път какво ти говорят хората...  :beer

killiman

Цитат на: "dido"
Цитат на: "killiman"
Цитат на: "dido"Е то какво излиза, че ако не е този пазар, горките производители са жив зян, пиши ги умрели от глад. Тази теза ми е малко странна на мен. Като не може да излезе на пазара, производителя ще намери начин да си продава стоката другаде - примерно по специализирани магазини и прочее.

Дидо, ти сериозно ли го мислиш това или просто се заяждаш със Стас?

Сериозно го мисля, разбира се. Бидейки производител, та дори и вносител на дадена стока, едва ли единствения ти канал за продажба на твоята стоката би бил като я продаваш лично на пазара. Това и ми беше мисълта. Можеш да я продаваш през трети магазини, да я продаваш в мазето си и не на последно място, да си отвориш собствен магазин.

Дидо, разбираш я теорията, обаче явно ти убягат специфичните особености на търговията с декоративни рибки. Както и да е...Ще ти ги обясня някой ден на чаша бира. :wink:

dido

Естествено е да не знам каква е спецификата :lol:. Като на обикновен потребител - клиент - ама хич не ми влиза в работата да се бъркам в бизнес-делата на търговците.

Заинтересуван съм само търговеца да има определено отношение към мен - като към клиент, да не съм прецакан откъм стока и информация и прочее. Как се справя той - как продава, кое от кого внася, на кой го продава, подарява и т.н. - смятам, че не е моя работа и дори не е добре да се знае от широката публика. Демек - това си е клюкарска работа от кухнята, която би било добре да се пази далеч от потребителя.

Всъщност твърдо съм против да се обсъждат търговските практики на търговците в интересуващия ни бранш тук, във форума. През изминалите две години бях свидетел на доста тъпи конфликти, в които имаше директно или индиректно замесени търговци в бранша. При всички положения това е лошо и не ми се ще да го виждам. Демек - търговците са си търговци и да си гледат търговията. Ние сме хобисти, любители и толкоз.

Longanlon

Ех, що не бях модератор и на тоя раздел...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Violeta

Цитат на: "Longanlon"Ех, що не бях модератор и на тоя раздел...
Мда, определено има нужда от модератор.
И от това да си дадем сметка, че най-хубавото в този форум - добрият тон и толерантността - си отива.
Жалко!
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Similar topics (5)

37932

Започната от daka 76


Публикации: 190
Прегледи: 99334

23749

Публикации: 9
Прегледи: 10405

11953

Публикации: 13
Прегледи: 8716

1025

Публикации: 33
Прегледи: 18259