• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.05.2024 00:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Къде се намира Съботният пазар

Започната от Longanlon, 03.01.2006 10:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Наистина, това е начина. С тия сергии просто не е гледане.
Но предполагам, че пък е доста по евтино, незнам. Не съм търговец, но като клиент бих предпочел място като на снимката.

И тогава може да не е само в събота, а и в неделя  :D

vrp

Цитат на: "Stas"
Кимбайците, както всички знаят хранят особено добри чувства към мен, както и аз към тях. Абстрахирайки се - ами не съм ги видял досега да предлагат нещо друго освен златни рибки-внос и стоките на Сера. За стоките на Сера, както се разбра трябва да имат касов апарат и режима за продажба е ... малко по-друг, отколкото за рибите. А те риби не предлагат. Та ако правилния извод е, че всички трябва да дойдат на техния акъл и да не продават риби, а само стоки - е, мерси! Верно нема нужда от пазар!
Пак си неподготвен и плещиш глупости.
Стасе това за добрите чувства  съм съгласен ( много ни харесваш - подадеш ли ние няма да те пропуснем бъди сигурен )
Когато сме продавали рибки (50 вида) и сме давали касови бележки
на тоя същия пазар Ти и много други не сте познавали или изричали
думи като Аквариум и Акваристика.
Бъди здрав и все така красив

Stas

Цитат на: "vrp"
Цитат на: "Stas"
Кимбайците, както всички знаят хранят особено добри чувства към мен, както и аз към тях. Абстрахирайки се - ами не съм ги видял досега да предлагат нещо друго освен златни рибки-внос и стоките на Сера. За стоките на Сера, както се разбра трябва да имат касов апарат и режима за продажба е ... малко по-друг, отколкото за рибите. А те риби не предлагат. Та ако правилния извод е, че всички трябва да дойдат на техния акъл и да не продават риби, а само стоки - е, мерси! Верно нема нужда от пазар!
Пак си неподготвен и плещиш глупости.
Стасе това за добрите чувства  съм съгласен ( много ни харесваш - подадеш ли ние няма да те пропуснем бъди сигурен )
Когато сме продавали рибки (50 вида) и сме давали касови бележки
на тоя същия пазар Ти и много други не сте познавали или изричали
думи като Аквариум и Акваристика.
Бъди здрав и все така красив

Може, но понеже никога не си знаел достатъчно за мен, а и не ти е нужно, ще отбележа само, че първият ми аквариум датира от 1974 или 1975 година. Просто предполагам, че си си изградил погрешна представа за мен. А дядо ми беше един от най-сериозните акваристи в София поне. (Бивш директор или зам. директор на Софийския Зоопарк по време на войната.)

Благодаря за добрите пожелания! :)

templar

Малоумна ситуация. Има някакви директиви и нормативи за търговия на открито и те вероятно са лигични и правилни. Освен ако световния еврейски заговор на политиците срещу декоративните рибки не е в ход (идея за предаване за акваристика по ТВ Скат :)

ОК, гълабарите, кокошкарите и останалите миризливци да се махнат. Но рибките имат толкова общо с опасностите, визирани в тези директиви, колкото пощенските марки. Така че при едно добре аргументирано становище, смятам че никой няма да откаже да издаде една записка, с която от заповед номер.... за търговия на открито с живи животни да не се счита търговията с аквариумни рибки.

Защо сте решили, че всичко е окончателно и нищо не може да се направи. Сигурно е пълно с народ, дето е "гласува'л за бат си Бойко, защото само той ще оправи работата... "(вж. темата за чалгата). Еми сега според мен е редно да се направи някакъв минимален опит за контакт с общината. Нито някаква далавера има в рибките, нито потенциал за чудовищна корупция. Според мен ще позволят съботния пазар на рибки, дори и само така - от популизъм, за да се покаже, че "мислиме за народа" пък и нали сте колеги с кмета - и вие ги ловите (рибките), а те ги пускат (в аквариумите)...

Другото, което си мисля, че може да се направи пазара в Зоопарка - място - бол, вода - дал Господ. Има си тоалетни, кафенета и зяпачи не липсват...
Знаеш ли как се е казвал на дядо ти дядото? А неговия дядо? А защо не знаеш?

Stas

Това със зоопарка е много добра идея, но едва ли управата ще се навие...
А интересното е, че така ще се събират и пари за вход в полза на животните в зоопарка.

А и мястото е много по-цивилизовано.
Лошото за търговците е, че докато се разработи ще гризат дървото.

dido

Те търговците си имат магазини и няма да гризат дървото, не им бери грижа  :lol:

Stas

Цитат на: "dido"Те търговците си имат магазини и няма да гризат дървото, не им бери грижа  :lol:

Малко по-нагоре бях казал, че на пазара има търговци, които не продават другаде - killiman да каже!

Pac

При евентуално преместване на пазара няма начин някой да не пострада, но е за хубаво. Хората бързо ще разберат къде е преместен и евентуалния отлив на клиенти ще е краткотрайно явление. Зоопарка ми се струва много подходящо място за целта, има предостатъчно място. Ако  управата има малко повече мозък в главите, би трябвало да се навие. Само полза могат да извлекат от цялата работа. С други думи - гласувам с две ръце за зоопарка!

templar

Владо Миленков, който отговаря за аквариумите в зоопарка и е член на нашия форум би могъл да пробва Аз ще опитам да му изровя телефона.
Знаеш ли как се е казвал на дядо ти дядото? А неговия дядо? А защо не знаеш?

discus

Цитат на: "templar"Владо Миленков, който отговаря за аквариумите в зоопарка и е член на нашия форум би могъл да пробва Аз ще опитам да му изровя телефона.

Владо отговаря за котетата, а като знам кой е директора на зоото мисля че тази идея е обречена.

killiman

Цитат на: "Stas"
Цитат на: "dido"Те търговците си имат магазини и няма да гризат дървото, не им бери грижа  :lol:

Малко по-нагоре бях казал, че на пазара има търговци, които не продават другаде - killiman да каже!

Ами аз се имам повече за производител.....И си мисля, че Стас визираше точно тях.
Всъщност, не обичам да ходя да продавам на пазара. Мина ми ентусиазмът вече. Но поради липса на голяма търговска фирма, работеща с производителите и даваща им някаква сигурност ще трябва да ходя още дълго време.

Stas

Всъщност да, бих казал че производителите стават търговци като излязат на пазара. Имам предвид хора като Killiman, Big_Gonzo, Евгени Младенов, Благоевградчаните и др. с които не съм комуникирал. Също така само там може да си намери човек жива храна. Та всички тези хора отпадат заедно с пазара...

dido

Е то какво излиза, че ако не е този пазар, горките производители са жив зян, пиши ги умрели от глад. Тази теза ми е малко странна на мен. Като не може да излезе на пазара, производителя ще намери начин да си продава стоката другаде - примерно по специализирани магазини и прочее.

somcho

Напълно съм съгласен с dido,за пример ще посоча Орлин,откакто спря да излиза на пазара си разпродаде всички риби скоростно.

Raven

Цитат на: "NikolaV"
Цитат на: "raven"ъхъ,аз така работих три месеца веднъж и разбрах какво им е било на ония в концлагерите.

малко им е било.....
За евреи ли си работил? :-)

по лошо- гръцки евреи :x
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

23749

Публикации: 9
Прегледи: 10405

11953

Публикации: 13
Прегледи: 8716

1025

Публикации: 33
Прегледи: 18259

2430

Публикации: 4
Прегледи: 6006

3538

Публикации: 26
Прегледи: 21870