• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.06.2024 04:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Penta

Започната от Penta, 15.08.2012 22:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Цитат на: petko - 29.11.2015 18:06
Така е.Ама той и това е постигнал.
Той адаша си има сега друго предизвикателство. :-D

Да,да,така е.Затова писах,че повече няма на къде в тази област,но явно греша :)
Пента,пробвай някой бонсай подводно бе,имам чуството че ще се справиш :)

Penta

Цитат на: asito - 29.11.2015 18:11
Пента,пробвай някой бонсай подводно бе,имам чуството че ще се справиш :)
Е хайде сега, много колеги отглеждат красиви растения че и ги подреждат както трябва. Липсва ми въображение за да направя някакъв скейп и просто се отказах, та само това да са здрави ми остана .

Penta

Имам още много време и работа докато се оформи както трябва, но мисля че съм на прав път.



niki_o

Абе доста еправ пътя *privet*

petko

Определено се получава замисъла ти.

Penta

Само още няколко подрязвания за сгъстяване.
На danielm му оспамих темата със въпроси за TwinStar, а сега се замислих че всъщност нямам водорасли за убиване  :-(

pro_filer

Елеохариса е уникален, браво! Аз не изчаках да се сгъсти толкова в наното... Адмирации за положения труд!  *DRINK*
П.П.Това с водораслите е жалко наистина...  *CRAZY* *ROFL* :-[

Penta

Елеохариса е подрязван преди 20-тина дена, но не се налага да го правя по-често от 2 месеца. Генно модифициран от мен Acicularis, подобно на Tropica Eleocharis acicularis 'mini' , но не знам как го направих  :-D

fam

 *thanks Страхотни  растения, Мастер Penta... и стига мърмори, че нямаш въображение изглежда супер аквриума. Пък и когато растенията са в такова здраве, форми и цвят..скейпа се е самосъздал..пък и ..нали за това е форума..все някой ще се появи да ти даде началната идея, която е отключи и този етап с подредбата...въпреки че така радва супер много и аз съвсем откровено си завиждам  :-[. Браво  *privet*

ghivanov

Имал съм удоволствието да ги видя наживо, страхотни са!

Penta

Подстригах първи номер Уртикуларията и след кто се въстанови полянката придоби много по-приятен вид :)


danielm

Много е красива Уртикуларията, и аз подкарах една полянка с нея.
Като за капак не е и от растенията с високи изискавания към торене, цо2 и светлина.
Браво Мастер Penta, като тучна ливада е, а и Погостемона е в  отлична форма.
Това, дето расте като валиснерия, но с червен отенък (зад ацикулариса, дето расте като мини  :-D ) ... е бликса нали, или мутирал тенелус? Ако не бяха червените краски бих се обзаложил, но дори и при мен с брутално много желязо бликсата е зелена ...

Penta

Цитат на: danielm - 27.12.2015 18:52
Това, дето расте като валиснерия, но с червен отенък (зад ацикулариса, дето расте като мини  :-D ) ... е бликса нали, или мутирал тенелус? Ако не бяха червените краски бих се обзаложил, но дори и при мен с брутално много желязо бликсата е зелена ...
Дa, Blyxa japonica е. Червенее където е по-нашироко, по-назад където е сбита е зелена. Само когато някоя издънка избие над храсталака почервенява и тя.

danielm

Цитат на: Penta - 27.12.2015 22:11
Дa, Blyxa japonica е. Червенее където е по-нашироко, по-назад където е сбита е зелена. Само когато някоя издънка избие над храсталака почервенява и тя.
Без химия ... няма физика!  *CRAZY*

Penta

Цитат на: danielm - 27.12.2015 22:13
Без химия ... няма физика!  *CRAZY*
Е, да.
А и докато не играе желязото не слушат  :-D

Similar topics (5)

9179

Започната от dido 1


Публикации: 12
Прегледи: 4678

22091

Започната от Jared


Публикации: 16
Прегледи: 7984

40351

Започната от venci89


Публикации: 7
Прегледи: 3723

56057

Започната от morskia


Публикации: 14
Прегледи: 6548

14947

Публикации: 3
Прегледи: 2957